Şimdi Ara

HDMI to DVI Kablo ile yüksek çözünürlükte görüntü alınabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

PackardBell HD5650 ekran kartı kullanan bir laptopum var. Tahminim ekran kartının HDMI versiyonunun 1,3 olduğu.

Dell UlstraSharp U2713HM 27'' monitör almayı düşünüyorum. monitör 2560x1440 çözünürlüğü destekliyor. fakat yanlış bilmiyorsam HDMI 1.3 ile bu çözünürlüğe çıkmam imkansız. 1080p çözünürlükte kalacağım. Bu sorunu HDMI to DVI-D veya HDMI to DVI-I bir kablo ile çözme ihtimali var mıdır? Yani laptopdan HDMI çıkış alıp monitöre DVI port ile balantı yapsam, 1440p ye çıkma sözkonusu mudur?

EK soru olarak 2560x1440 bir monitörü 1080p kullanırsam görüntüde kalitesi hakkında yorum yapabilir misiniz?

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

• Tabi buna HDMI to DP 1.2 dönüştürücüyü de ekleye biliriz?,

Örnek olarak

http://www.bimel.com.tr/urun/ak-340602-000-s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thewebmaster -- 30 Nisan 2014; 11:07:56 >
  • hdmi 1.3 ile o çözünürlüğe çikabilirsiniz 4k çikamazsiniz

sizin söylediğiniz imkansizlik 1.2 için geçerli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4A4F57CBB -- 2 Mayıs 2014; 17:15:46 >
  • Yalnız not olarak düşmem gerekiyor monitörün HDMI girişi maks 1080p çözünürlüğü destekliyor. yani HDMI 1,4 ile bağlantı yapsam bile monitör yine 1080p maks çözünürlüğe çıkacak. Monitör sadece DVI ve DP bağlantıda 1440p çözünürlüğü destekliyor.

yani 1440p almam için monitöre DVI veya DP ile bağlantı yapmam şart. bu durumda HDMI to DVI kablo kullanırsam sorunu çözmüş olur muyum?
  • sonuçta laptop hdmi 1.3 mantiken bakildiginda HDMI to DVI kablo ile sorunsuz olmasi gerekir hdmi ses harici hiçbir farki yok cunku dvi bağlantıdan
  • soyle duşunun laptop cikisi 1440p destekliyor monitörde dvidan 1440p destekliyor ve ikiside dijital (dvi hdmi) problem olacagini sanmiyorum
  • Umarım olmaz :) bir kaç güne bir HDMI to DVI kablo ile deneyeceğim bu cevaba istinaden :) sonucu size de bildirim :)
  • thewebmaster T kullanıcısına yanıt
    sonuç ne oldu bende ayni monitorden aldim
  • üzgünüm, olmadı. şu an yeni pc aldığım için DVI ile kullanıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.