Şimdi Ara

hdmi kabloyla bilgisayarı tv ye bağlama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. benim sorunum şu: geçen gün bilgisayarı tv ye bağlamak için hdmi kablo aldım.bağladığımda görüntü geliyor fakat resimde göründüğü gibi geliyor. nvdianın programından ayarlamaya çalıştım ama orada da otomatik olarak çözünürlüğü 1920*1080 gibi bir değere yükseltiyor. ama 32" için bu çok yüksek bir değer. ben 1366*768 yapmaya çalışıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

http://img683.imageshack.us/img683/8310/sdc10125.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boomy1905 -- 14 Aralık 2009; 1:09:02 >

• En güzel görüntüyü tv'nin doğal çözünürlüğünde alırsın. Tv'in 1920*1080 ise o çözünürlüğe ayarlamak lazım. Yok hd-ready ise büyük ihtimal 1360*768 değerinde 1:1 pixel mapping yapar. Buraya dikkat lütfen! 1366*768 değil. 1360*768... O değeri bir dene bakalım ne olacak?

Ayrıca sanırım tv'in Toshiba. Tosh'larda "exact scan" adlı bir ayar olacak. Bu gelen sinyalin ekrana tam olarak oturmasını sağlar. Ona da bir baksan iyi olur.
  • sağol kardeş de benim tv de yok öle bi seçenek bir de en son çözünürlüğü yüksek ayarlayıp çıkarmıştım kabloyu şimdi hiç görüntü gelmiyor.siyah ekran çıkıyor.ne yapmalıyım.
  • selamlar,
    bilgisayarimi hdmi ile tvye bagliyorum. goruntu ve seste herhangi bir sorun yok.
    fakat sesi aux kablosuyla home theatre vermek istiyorum fakat bunu yaptigimda tum ses gidiyor.
    normalde bilgisayari aux ile home theatre a baglayip muzik dinleyebiliyorum ama hdmi ile tv baglantisi olunce ses iptal oluyor.
    sesi sadece tvden alabiliyorum.
    bilgi verebilecek olan var mi?
  • ekran kartı marka ve model nedir?
  • NVIDIA GeForce 310M
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.