Şimdi Ara

hdmi çıkışı olan piyasadaki en iyi cihaz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cihazın hd olması gerekmiyor.max 300TL ye görüntü kalitesi gerçekten iyi bir cihaz arıyorum.ne tavsiye edersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: NeverS@yNever

cihazın hd olması gerekmiyor.max 300TL ye görüntü kalitesi gerçekten iyi bir cihaz arıyorum.ne tavsiye edersiniz?

Abisi,www.arelka.com.tr adresine gir, orada Technicat digit 4 mf-ss model SD
    özellikli bir receiver var. Bu digit serisinin bir kaç modeli var orada... Firmanın elinde
    hangisi varsa, yollar. Görüntü kalitesi çok iyidir. Emu, şifre gibi mevzular bu
    receiver'de olmaz. Platform kanalarını izlemek için card almalısınız. Card+modül
    bileşimi ile izlemek isterseniz, modül yuvasıda var. Alman Technisat firmasının ürünü
    olup, donanım kalitesi de üst düzeydedir. 160 TL civarında edinmeniz lazım.

Tercih imkanım var ise; basit şifre desteği olan ve görüntü kalitesi üst düzey olan
    bir receiver almak isterim dersen, Humax 5400z receiver'i tavsiye ederim. Görüntü
    kalitesi üst düzeydir. Sıfırı yoktur. İkinci el için google'da arama yapabilirsiniz.

Birde Goldmaster'in IBM çipset'li modelleri var. Bu receiver'lerde görüntü kalitesi
    olarak iyi seviyededir.

Bu cihazlarda HDMI çıkışı yoktur. Zaten SD cihaz için HDMI çıkışına gerekte yoktur.
    Çünkü HDMI aktarım yüksek yoğunluklu veri'ler digital olarak aktarılması için
    kullanılmaktadır. Yani cihaz SD özellikli ise, HDMI çıkışa gerek yoktur. Önemli olan;
    uydu cihazlarında işlemcinin video işlemede, gösterdiği başarıdır. Yukarıda verdiğim
    modellerdeki işlemciler, video işlemede çok başarılı işlemci barındırmaktadır.

HDMI portu benim için gerekli diyorsanız, HD serisi receiver almalısınız! Bütçe
    limitinize en yakın ve iyi kalite SD/HD video üreten model olarak, Goldmaster'in
    1010/3030 HD serisini öneririm. 3030'un 399 TL'ye satıldığını forumda @system
    electronik
    nick'li arkadaş beyan etmişti.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 23 Kasım 2010; 21:52:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

cihazın hd olması gerekmiyor.max 300TL ye görüntü kalitesi gerçekten iyi bir cihaz arıyorum.ne tavsiye edersiniz?

Abisi,www.arelka.com.tr adresine gir, orada Technicat digit 4 mf-ss model SD
    özellikli bir receiver var. Bu digit serisinin bir kaç modeli var orada... Firmanın elinde
    hangisi varsa, yollar. Görüntü kalitesi çok iyidir. Emu, şifre gibi mevzular bu
    receiver'de olmaz. Platform kanalarını izlemek için card almalısınız. Card+modül
    bileşimi ile izlemek isterseniz, modül yuvasıda var. Alman Technisat firmasının ürünü
    olup, donanım kalitesi de üst düzeydedir. 160 TL civarında edinmeniz lazım.

Tercih imkanım var ise; basit şifre desteği olan ve görüntü kalitesi üst düzey olan
    bir receiver almak isterim dersen, Humax 5400z receiver'i tavsiye ederim. Görüntü
    kalitesi üst düzeydir. Sıfırı yoktur. İkinci el için google'da arama yapabilirsiniz.

Birde Goldmaster'in IBM çipset'li modelleri var. Bu receiver'lerde görüntü kalitesi
    olarak iyi seviyededir.

Bu cihazlarda HDMI çıkışı yoktur. Zaten SD cihaz için HDMI çıkışına gerekte yoktur.
    Çünkü HDMI aktarım yüksek yoğunluklu veri'ler digital olarak aktarılması için
    kullanılmaktadır. Yani cihaz SD özellikli ise, HDMI çıkışa gerek yoktur. Önemli olan;
    uydu cihazlarında işlemcinin video işlemede, gösterdiği başarıdır. Yukarıda verdiğim
    modellerdeki işlemciler, video işlemede çok başarılı işlemci barındırmaktadır.

HDMI portu benim için gerekli diyorsanız, HD serisi receiver almalısınız! Bütçe
    limitinize en yakın ve iyi kalite SD/HD video üreten model olarak, Goldmaster'in
    1010/3030 HD serisini öneririm. 3030'un 399 TL'ye satıldığını forumda @system
    electronik
    nick'li arkadaş beyan etmişti.

Kolay gelsin.
    @serkangüzel
    abisi ben anlatamdım sana derdimi yaw,
    benim hdmi takıntım:
    dvd ile uydu alıcı için sürekli scartı tak çıkart derdinden kurtulmak istememden kaynaklanıyo.scart sabit olark dvd player için tahsis edilecek ve uydu alıcı hdmi dan bağlanacak amacım bu yani.

ben şuan eski next ye-7500ci kullanmaktayım.bunda 5518 chipset var.cihaz 46c750 lcd televizyonumda hemen hemen hiç karelenme yapmıyor.bunun altına düşersem üzülürüm onun için ince eleyip sık dokumaktayım.evde ikinci bir uydu alıcı ihtyacı var.çift lnb ile kabloyu yatak odasına çektirdim.ama aşırı araştırma huyumdan dolayı yatak odasında hala tv izleyemiyoruz.(oysaki ellerimle yatak odasının duvarına büyük bir şevkle tv platformu kurmuştum bundan yaklaşık 2 ay önce...)

en son
    sti 5109 işlemcili hdmi çıkışlı uydu alıcılı buldum.(hatırlarsan )

http://www.hepsidijital.com/BAFF-6000-X-CI-READER_99543.html#0

tam ali ve conexant işlemcilerinin dışında hdmi çıkışlı bir cihaz buldum diye sevinirken sen bu 5109 chipsetin görüntüsü 5518in altındadır diye yazınca duraksadım.
    durum bu piyasayı bilen biri olarak yeni çıkan bir modele rastladığında haberdar edersen sevinirim.

var mı başka tavsiyesi olan.

• quote:

@serkangüzel
    benim hdmi takıntım:
    dvd ile uydu alıcı için sürekli scartı tak çıkart derdinden kurtulmak istememden kaynaklanıyo.scart sabit olark dvd player için tahsis edilecek ve uydu alıcı hdmi dan bağlanacak amacım bu yani.

ben şuan eski next ye-7500ci kullanmaktayım.bunda 5518 chipset var.cihaz 46c750 lcd televizyonumda hemen hemen hiç karelenme yapmıyor.bunun altına düşersem üzülürüm onun için ince eleyip sık dokumaktayım.evde ikinci bir uydu alıcı ihtyacı var.çift lnb ile kabloyu yatak odasına çektirdim.ama aşırı araştırma huyumdan dolayı yatak odasında hala tv izleyemiyoruz.(oysaki ellerimle yatak odasının duvarına büyük bir şevkle tv platformu kurmuştum bundan yaklaşık 2 ay önce...)

en son

tam ali ve conexant işlemcilerinin dışında hdmi çıkışlı bir cihaz buldum diye sevinirken sen bu 5109 chipsetin görüntüsü 5518in altındadır diye yazınca duraksadım.
    durum bu piyasayı bilen biri olarak yeni çıkan bir modele rastladığında haberdar edersen sevinirim.

Abisi ben sizin derdinizi çok iyi anladım da !... Siz benim bir önceki mesajımı dikkatili okumamışsınız...

Son paragraftaki tavsiye ettiğim receiver tam size göre...

SD özellikli olupta, HDMI çıkışı bulunan receiver'lerin tamamı; işlemci zafiyeti nedeniyle, görüntü kaliteleri vasattır.

Kolay gelsin.

• quote:

quote:

@serkangüzel
    benim hdmi takıntım:

en son

Abisi ben sizin derdinizi çok iyi anladım da !... Siz benim bir önceki mesajımı dikkatili okumamışsınız...

Son paragraftaki tavsiye ettiğim receiver tam size göre...

SD özellikli olupta, HDMI çıkışı bulunan receiver'lerin tamamı; işlemci zafiyeti nedeniyle, görüntü kaliteleri vasattır.

Kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    @serkangüzel

Botech BC-2010 HD Mstar işlemci nasıldır?

ayrıca

ST7101 işlemci 5 serisi olanlardan iyimidir?

• quote:

@serkangüzel

Botech BC-2010 HD Mstar işlemci nasıldır? Vasat
    ayrıca

ST7101 işlemci 5 serisi olanlardan iyimidir? ST7101 özgün yazılımları ile iyidir. Çözünürlük derinliği de, iyidir.

Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

@serkangüzel

Botech BC-2010 HD Mstar işlemci nasıldır? Vasat
    ayrıca

ST7101 işlemci 5 serisi olanlardan iyimidir? ST7101 özgün yazılımları ile iyidir. Çözünürlük derinliği de, iyidir.

Kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım p.m. den mesaj gönderemediğim için geri dönüş yapamadım kusura bakma. problemi çözünce sana p.m. atacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Arkadaşım p.m. den mesaj gönderemediğim için geri dönüş yapamadım kusura bakma. problemi çözünce sana p.m. atacağım.

Alıntıları Göster
    amstrad19100 yok yok mkv wifi youtube
  • quote:

Orijinalden alıntı: tedus

amstrad19100 yok yok mkv wifi youtube

Alıntıları Göster
    para biraz daha varsa dreambox en güzeli ama 300tl ye next modellerine bir bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REMDER

para biraz daha varsa dreambox en güzeli ama 300tl ye next modellerine bir bak.

Alıntıları Göster
    @serkan hocam

işlemci manyağı oldum sayende.beklemeye karar verdim en azından büyük uydu alıcı üreticileri adam gibi işlemcili cihazlar çıkartana kadar.zaten çıkardıkları dandik cihazların fiyatları düşmeye başlamış gibi.next 18500hd yi 285TL ye gördüm.

neyse teledünyanın abonelik kartını kullanarak (TV de CI slotu var) teledünyayı Hd yayınlar dahil izleyebilirmiyim?
    oturduğum yerde teledünya hizmeti yok!

ayrıca tv nin arkasında iki scart var.birinin yanında AV biri RGB yazıyo.hangisi daha verimli olur.farkları nelerdir?ben gözle görülür bişey fark edemedim.o zaman nie soruyon tak birine kullan dicen belki(rgb de takılı kullanıyorum bu arada...) ama merak işte

son olarak (Y/Pb/Pr) ve HDMi bağlanti şekillerinden hangisi daha iyidir.
    benim tv şu:

http://www.samsung.com/tr/support/search/supportSearchModelResult.do?menu=SP01&searchWord=LE46C750R2W&default_searchInputBox_value=Model+numaras%C4%B1+veya+anahtar+kelime+giriniz&searchInputBox=LE46C750R2W&find_button=

Y/Pb/Pr varmış. onamı yönelsem yeni uydu alıcı alırken?

kendine iyi bak...

@janjarre
    sağol....iyi işlemcili bi cihaz bulursan haberdar et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeverS@yNever -- 16 Aralık 2010; 8:14:30 >

• quote:

@serkan hocam

işlemci manyağı oldum sayende.beklemeye karar verdim en azından büyük uydu alıcı üreticileri adam gibi işlemcili cihazlar çıkartana kadar.zaten çıkardıkları dandik cihazların fiyatları düşmeye başlamış gibi.next 18500hd yi 285TL ye gördüm.

neyse teledünyanın abonelik kartını kullanarak (TV de CI slotu var) teledünyayı Hd yayınlar dahil izleyebilirmiyim?
    oturduğum yerde teledünya hizmeti yok!

ayrıca tv nin arkasında iki scart var.birinin yanında AV biri RGB yazıyo.hangisi daha verimli olur.farkları nelerdir?ben gözle görülür bişey fark edemedim.o zaman nie soruyon tak birine kullan dicen belki(rgb de takılı kullanıyorum bu arada...) ama merak işte

benim tv şu:

http://www.samsung.com/tr/support/search/supportSearchModelResult.do?menu=SP01&searchWord=LE46C750R2W&default_searchInputBox_value=Model+numaras%C4%B1+veya+anahtar+kelime+giriniz&searchInputBox=LE46C750R2W&find_button=

kendine iyi bak...

@janjarre
    sağol....iyi işlemcili bi cihaz bulursan haberdar et.

oturduğun yerde teledünya hizmeti yoksa digital olarak kanalları izleme şansın yok ama yinede bir araştır. birde televizyonun dvb-c desteği yanı sıra mpeg-4 tuner mevcutsa hd kanalları izleyebilirsin.
    oturduğun yerde kablotv hizmeti varsa teledünyada olması gerek ama alt yapı sorunlarından dolayı sıkıntı var demekki.

• quote:

@serkan hocam

neyse teledünyanın abonelik kartını kullanarak (TV de CI slotu var) teledünyayı Hd yayınlar dahil izleyebilirmiyim? İzleyebilirsiniz.
    oturduğum yerde teledünya hizmeti yok! Önce kablo tv altyapısı gelmeli.

RGB bağlantı şekili CVBS'e göre daha iyi ve keskin görüntü sunar. Diğer AV bağlantı, bir
    başka kaynağı direkt bağlamak için düşünülmüş olmalı...

benim tv şu:

SD yayınlarda Y/Pb/Pr yani component bağlantı daha iyi sonuç verir. SD yayınların HDMI
    üzerinden aktarımında, çoğu cihazlarda enterpolasyon (ghost= yani gölge gibi) sorunu
    başgöstermektedir.

kendine iyi bak...

Kolay gelsin.

• NeXT
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

NeXT
    http://www.multivizyon.tv/?urun-15012-MEDIA-CENTER-IPTV-DVIX-MKV-FULLHD-DTS-TORRENT-DOWNLOAD.html

bu cihazı hd uydu alıcı diye sınıflandırmışlar.!!!
    media oynatıcı değilmi bu?uydu alıcı olmaması lazım yoksa aynı zamanda uydu alıcı görevi göyüyomu?
    öyleyse paraya kıyarım valla...

ne diyosunuz?

• quote:

http://www.multivizyon.tv/?urun-15012-MEDIA-CENTER-IPTV-DVIX-MKV-FULLHD-DTS-TORRENT-DOWNLOAD.html

bu cihazı hd uydu alıcı diye sınıflandırmışlar.!!!
    media oynatıcı değilmi bu?uydu alıcı olmaması lazım yoksa aynı zamanda uydu alıcı görevi göyüyomu?
    öyleyse paraya kıyarım valla...

ne diyosunuz?

Alıntıları Göster
    insan istediği niteliklerde ürün bulamayınca yaygın markalardan vazgeçmek zorunda kalıyor.duyulmamış üreticilere yönelmek zorunda kalıyor malesef.

yukardaki linkini verdiğim cihaz uydu alıcı değilmiş.yanlış yere sınıflandırmışlar!!!

@serkangüzel hocam
    peki bu cihazda(altdaki) ne tür bi işlemci kullanılmış olabilir.nasıl bi cihaz sizce?

http://www.teviiturkiye.com/?s=urun&u=97

birde redline markası nasıldır uydu piyasasında?

• quote:

insan istediği niteliklerde ürün bulamayınca yaygın markalardan vazgeçmek zorunda kalıyor.duyulmamış üreticilere yönelmek zorunda kalıyor malesef.

yukardaki linkini verdiğim cihaz uydu alıcı değilmiş.yanlış yere sınıflandırmışlar!!!

@serkangüzel hocam
    peki bu cihazda(altdaki) ne tür bi işlemci kullanılmış olabilir.nasıl bi cihaz sizce?

http://www.teviiturkiye.com/?s=urun&u=97

birde redline markası nasıldır uydu piyasasında?

Alıntıları Göster
    Link hata verdi.

Redline HD 'nin görüntü kalitesi ve çözünürlük derinliği vasattır.

• quote:

Link hata verdi.

Redline HD 'nin görüntü kalitesi ve çözünürlük derinliği vasattır.

Alıntıları Göster
    hocam ben tıklıyom açılıyor.

buda ana sayfası.

http://www.teviiturkiye.com/?s=

b600 denen ürün.toplam 4 ürünleri var zaten

• quote:

hocam ben tıklıyom açılıyor.

buda ana sayfası.

http://www.teviiturkiye.com/?s=

b600 denen ürün.toplam 4 ürünleri var zaten

Alıntıları Göster
    İşlemcisi Linux'lu HD cihaz için düşük kalır. Zira Dream Multi Media sırf bu nedenle,
    400 MIBS Dreambox 800 HDse cihazını çıkardı.

Birde işlemci marka ve modeli açıklanmamış !

• quote:

İşlemcisi Linux'lu HD cihaz için düşük kalır. Zira Dream Multi Media sırf bu nedenle,
    400 MIBS Dreambox 800 HDse cihazını çıkardı.

Birde işlemci marka ve modeli açıklanmamış !

Alıntıları Göster
    @serkangüzel selamlar,

Samy 40C650 Lcd tv aldım, mevcutta goldmaster bir uydu alıcım var scarttan onu taktım, ama çok ta zevk verdiğini söyleyemem.
    oturduğum binada kablo tv alt yapısı var ama teledünya var mı daha araştırmadım.
    şimdi sorularıma geçeyim:

1.) uydu alıcımı hd olarak değiştirsem ve hdmi dan bağlantı yaparsam görüntü kalitesi (Sd yayınlar için) mevcut duruma göre biraz daha iyi olur mu?

2.) Hd uydu alıcısına geçince LNB'yi de değiştirmek gerekir mi?

3.) Bu işlerde çok bilgili değilim, Hd uydu alıcısı olarak ne almam işimi görür ( özellikler, işlemci, ve önereceğiniz markalar)

4.) linkteki fiyat ve cihaz için fikriniz nedir? (UYDU NEXT 18500 HDMI - DSMART HD UYDU ALICISI 12 AY HD ABONELİK HEDİYE, 378 TL)
    http://www.chedmarket.com/Default.asp?part=shop&gorev=oku&id=3100&cat=62&sid=62913089&ref=akakce&v=1.92.6

5.) hiç uydu ile uğraşmayıp direk kablo üzerinden Conax modül ile (90 tl) Hd ve normal yayınlara ve internete üyelik mi yapsam?

6.) son bir ekleme uydu olacaksa ne tür bir hdmi kablo alayım?

ilginize şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaballi -- 28 Aralık 2010; 16:22:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

@serkangüzel selamlar,

Samy 40C650 Lcd tv aldım, mevcutta goldmaster bir uydu alıcım var scarttan onu taktım, ama çok ta zevk verdiğini söyleyemem.
    oturduğum binada kablo tv alt yapısı var ama teledünya var mı daha araştırmadım.
    şimdi sorularıma geçeyim:

1.) uydu alıcımı hd olarak değiştirsem ve hdmi dan bağlantı yaparsam görüntü kalitesi (Sd yayınlar için) mevcut duruma göre biraz daha iyi olur mu?

2.) Hd uydu alıcısına geçince LNB'yi de değiştirmek gerekir mi?

3.) Bu işlerde çok bilgili değilim, Hd uydu alıcısı olarak ne almam işimi görür ( özellikler, işlemci, ve önereceğiniz markalar)

4.) linkteki fiyat ve cihaz için fikriniz nedir? (UYDU NEXT 18500 HDMI - DSMART HD UYDU ALICISI 12 AY HD ABONELİK HEDİYE, 378 TL)
    http://www.chedmarket.com/Default.asp?part=shop&gorev=oku&id=3100&cat=62&sid=62913089&ref=akakce&v=1.92.6

5.) hiç uydu ile uğraşmayıp direk kablo üzerinden Conax modül ile (90 tl) Hd ve normal yayınlara ve internete üyelik mi yapsam?

6.) son bir ekleme uydu olacaksa ne tür bir hdmi kablo alayım?

ilginize şimdiden teşekkürler..

Selam,

Goldmaster model numarası nedir?

1. Tüm marifet işlemci'dedir. Cihazın işlemcisi iyi kalitede video üretmiyorsa, HDMI
    bağlamak işe yaramaz.

2. Gerekmez.

3. Özellikle izlemek istediğiniz kanalları belirtmemişsiniz !... Ancak herkesin izlediği kanal
    varsayımına göre, iyi kalitede video üreten bir HD cihaz tavsiye etmem gerekirse; Humax
    yada Technisat'ın HD serisi cihazlarından edinebilirsiniz.

4. ALI çipset'li olduğu için tavsiye etmiyorum. Her açıdan sizi üzer.

5. Kablo tv'nin görüntü kalitesi; bazı kanalların bitrate değerini düşük olması nedeniyle,
    uydu yayınlarının altındadır.

6. Normal kalite HDMI kablo yeterlidir.

Koaly gelsin.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.