Şimdi Ara

hdd-bozulan resimler...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Masaustu pc'm 1-2 ay boyunca msn harıcınde kullanılmadı. Bu sure ıcınde de 2 kez format atmak zorunda kaldım.
    Sonra 1 ay kapalı kaldı..
    Ardından pc yı actııgımda resımlerimin biçoğunun ölmüş oldugunu farkettim. Orda varlar ancak önizleme alınamıyor. Kimisinde kucuk resımler halınde gorunuyor ama acılmıyor.

Sorunum sadece resım dosyalarında. Programlarda, word dosyalarında, pdflerde vs. herhangı bır sorun olmamıs..

Kurtarmak için easyrecovery yı kullanmayı denedım. Olanlardan ayrı bısey bulamadı ya da bulduklarını o da goruntuleyemedı.

Ne yapmam gerekır?
    'Bad sector' denen olay bu mudur???

hdd'm samsung. xp home edition kullanıyorum.

• Oncelikle HD Tune ile hdd'leri taratınız. Bad sektor varsa gorursunuz. Eğer bas sektor oranı çok fazla ise aşağıda linkini vereceğim konuyu inceleyiniz. Ama bilginiz fazla yoksa bu konuda, bilen birisi ile birlikte uygulamanızda fayda var.

http://forum.donanimhaber.com/m_19014402/tm.htm
  • hdtune ile tarattım ancak bozuk hiç sectore rastlamadı :)

verdıgınız lınkı konuyu acmadan ıncelemıs ve tarama yapmıstım ama yine de emın olamadıgımdan sormak istedim.
  • Hızlı modda'mı tarattınız yoksa normal moddamı?Hızlı modda ise bulmayabilir.

Peki başka bir programla resimlerinizi açmayı denedinizmi?
  • irfanview ve paintle denedım onlar da açamadı.

hayır hızlı değil normal de taratmıstım...
  • Recover My Files ile taradım o da buluyorsa da bır resmın yarısını goterıyor dıger yarısını gostermıyor...
  • Herşeyi açıyor resimleri açmıyor öylemi?
  • evet...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.