Şimdi Ara

Hd7850 Sebebsiz Isınma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle selamlar arkadaşlar,Sorunum başlıkta da yazdıgı gibi ısınma üzerine,ekran kartım bir anda sabah kalktıgımda kendini sogutamaz bir hale geldi.Yük altında hiç sogumuyor ve 90 dereceye vararak kendini kapatiyor yüksüz halide 30-35 arası oynuyor.Sorunun macun veya tozdan olabilecegini düsünüp tamamını yenileyip temizledim lakin sonuç degişmedi.Sizce sıkıntı ne olabilir?

• Peki fanı görsel olarak takip ettiniz mi? Belki arızalandığı için az devir yapıyordur.
  • Evet ekran kartı için kullandıgım fan bir kasa fanı daha önce bozulan fanımın yerine takmıstım ve cok daha iyi performans alıyordum.Fanın devrinde herhangi bir fark yok
  • cihan924 kullanıcısına yanıt
    Peki sıcaklık bir andamı artıyor yoksa yavaş yavaş yükselip sınıra dayanıyor?
  • yavaş yavaş yükselip sınıra dayanıyor,ayrıca yük altında degilken sogumada oluyor belli bir miktar ama yeterince degil.Yani yüksüz 35-37 seviyesine inebiliyor sıcaklık.
    Bir anda yükselmediğine göre demekki soğutucunun temas problemi yok. Bence takmış olduğunuz fan yeterince hava üfleyemiyor. Denemek için mevcut başka bir fanı (mümkün olduğunda çok hava üfleyen performanslı birşey olsun) soğutucuya tutturup deneyebilr misiniz? Bu arada daha önce yazdıklarınızı okudum, muhtemelen siz fanın peformansından şüphe etmiyorsunuz ama yine de siz benim dediğimi bir deneyin.
  • Hocam aksam eve gidince deneyecegim.Lakin elimde sadece kasa fanı var.Peki ekstra olarak sunu sorayım gpu için bir sogutucu bulamazmıyım,bulabilirsem nerde bulurum? Birde söyle bişey var acaba kasa fanı ters mi gerçi olsaydı şimdiye kadar cıkarırdı sıkıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan924 -- 15 Nisan 2015; 19:11:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: white_predator

Bir anda yükselmediğine göre demekki soğutucunun temas problemi yok. Bence takmış olduğunuz fan yeterince hava üfleyemiyor. Denemek için mevcut başka bir fanı (mümkün olduğunda çok hava üfleyen performanslı birşey olsun) soğutucuya tutturup deneyebilr misiniz? Bu arada daha önce yazdıklarınızı okudum, muhtemelen siz fanın peformansından şüphe etmiyorsunuz ama yine de siz benim dediğimi bir deneyin.

+1
    Hocam nette şöyle birşey buldum. Sizin karta olur mu bilmiyorum ama eskisi gibi gpu soğutucu ülkemizde pek bulunmuyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-radeon-hd-7850-7870-sogutucu-fan-testli-saglam-seriye-uyumlu-176563252/detay
  • Hocam testiclelarına kurban olam alayım direk hiç ugraşmayam,bide temizinden yanına termal macun gömdünmü oh mis.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.