Şimdi Ara

HD5770 reset atma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son 1 haftadır oyun oynarken 10-15 dk içinde siyah bir ekran geliyor. Takılma sesi oluyor ve pc kendine reset atıyor. GPU sıcaklığı 77-78 o derecelerde gezerken işlemci sıcaklığı 60-65 arası. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir.

Sistem;

Ekran Kartı : HIS HD5770 1 GB 128bit
    İşlemci : AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3.4 Ghz
    Anakart : Gigabyte GA-790XTA-UD4
    RAM : 4 GB KINGSTON 1333 MHz
    PSU : Raidmax 730 W

Kasa içini fanları temizledim gpu boşta 50 dereceyken 40'a düştü. Oyundada 64-65 civarlarında geziyor. İşlemci ise 52-53 arasında. Sıcaklıktan dolayı olmuyor diye düşünüyorum çünkü yazın 80-90 bile görüyodum. PSU'da bir arıza olabilir mi?

• overlock yapmadıysan bios'tan işlemci sıcaklığı belli bir noktaya gelince rest atma ayarı var onu disable et
  • Arkadaşın söylediğine katılıyorum. 60-65-70-75... diye gider bir sıcaklıkvardır. İşlemci bu sıcaklığa gelince PC reset atar 60-65 derecede ise bu sorul oluşabilir. Sen en iyisi o sıcaklığı 85 derece yap(en yüksek ne ise) Arkana yaslan sonra da
  • bende aynı sistemi kullandım okadar sıcaklık olmaması lazım olmasının nedeni ise anakarttan bilgin olsun... ben anakartı değiştim 30 derecede kullanımda 50 drc
  • termal macunu değiştirmende sorunu çözebilir belki
  • Kartın sıcaklığını sadece gpu üzerindeki ölçerden görüyorsun ama asıl fanın hemen altındaki güç devreleri de ısınıyor olabilir. Sıcaklık deyip geçmemek lazım, ilk defa bu 5000 serisinde sıcaklık korumalı kartlar üretti ATi> sıcaklık, çip yavaşlar, sistem yük altında kitlenir, yeniden başlarsın. Fan hızını arttır, hele hele toz temizliğiyle 10 derece fark ediyorsa, kartın içi de toz dolmuş olabilir, açıp bakardım.
    Hata korumalı yüksek hızlı bellekler de çok ısınıyor, gpu gibi aktif soğutma altında olmadıkları için.
  • Amd işlemcilerde yanlış hatırlamıyorsam 60-65 derece çok tehlikeli değerler.
    Bana göre sizin sorun ekran kartından değilde işlemciden kaynaklanıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.