Şimdi Ara

hd 7990 düşük fps

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar iki gün önce ekran gtx 590 asus nvdia ekran kartım bozuldu ve çizgi elektornik iki sene önceki fiyattan paramı iade etti bende üstüne para ekliyerek hd 7990 aldım /almaz olaydım bu kartta oyunları oynarken düşük fps alıyorum bunun sebebini bulamadım incelemelerine bakıyorum full hd çözünürlükte bende yüksek değerler alıyorlar benim ise 1680 1050 çözünürlükte wicther 2 de 60 üstüne çıkmıyor ekran kartı düiğer oyunlarda da splinter cell black list te ise 70 ve 60 fps aynı çözünürlükte oyuna ölüp yeniden girdiğinde fps yerlerde ve fena durumda işin içinden çıkamadım sistem özellikleride aşağıda yazıyor fikirlerinizi bekliyorum

kasa cooler master haf-x
    ana kart p8z77-pro
    işlemci 3770i 3.50 mhz
    ramler corsair 2133 vangece
    hdd ler 1 tb western digital green - 320 gb wd hdd
    psu 1200 high power
    işlemci soğıcutu h100i

• hocam oyunlarda vsync açıkmı açıksa kapat vsync fps yi monitörün yenileme hızına göre ayarlıyor ancak görüntüyüde güzelleştiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vysync açıksa kapatın.
    son driverı yükleyin
    amd catalyst panelden crossfirex menüsüne girin orada crossfirex yapılandırması aktif mi onu kontrol edin.
    kartınızı denemek için 3d mark vb benchmark uygulamalarına sokun aldığınız punaları benzer kartlar ile karşılaştırın.
    yada burada yorumlayalım.
    ayrıca witcher 2 de ubersampling açıksa her ayar sondaysa 60 fps normaldir.benim hd 7970 30-40 fps ancak alıyor zaten (1680 x 1050 çözünürlükte)
  • cobi C kullanıcısına yanıt
    aslında disklerden birtaneside ssd olsa fark edermi fps ile alakalı cünkü sistemin kurulu olduğu disk eski sata 3.0 desteklemiyor 2.0 ama oyunların kurulu olduğu hdd işletim sistemi olmayan 3.0 destekli
  • onlar kapalı çoktan denedim bile kapalı olmasına rağmen az önce metro last night e yi oynadım 1680.1050 çözünürlük bütün özellikler açık vysc harici 50 fps den yukarı çıkmıyor ışığın felan olduğu sahnelerde bakarsan 30 a kadar düşüyor fps
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgahandumanli

aslında disklerden birtaneside ssd olsa fark edermi fps ile alakalı cünkü sistemin kurulu olduğu disk eski sata 3.0 desteklemiyor 2.0 ama oyunların kurulu olduğu hdd işletim sistemi olmayan 3.0 destekli

disk ile fps nin alakası yok %00000.1 bile artmaz dünyanın en hızlı diski olsun alakası yok
  • quote:

onlar kapalı çoktan denedim bile kapalı olmasına rağmen az önce metro last night e yi oynadım 1680.1050 çözünürlük bütün özellikler açık vysc harici 50 fps den yukarı çıkmıyor ışığın felan olduğu sahnelerde bakarsan 30 a kadar düşüyor fps

physx açık olabilir o oyunda açıksa kapat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apoc -- 30 Ağustos 2013; 5:46:48 >
  • Phsyx de kapalı durumda antilisng 2 yapıyotum 70 ile kırk arası fps oluyor en son iade edicrm kartı bu sitede incelemede bakıyorum 2k çözünürlükte benim sklrları almış bu işte bir terslik var çözemedim

• Bu arada ramm ler 8gb 16 yapsam faydası olurmu sizce bununla ilgilş bir sorun mudur ram mi uetersiz kalıyor

• quote:

Bu arada ramm ler 8gb 16 yapsam faydası olurmu sizce bununla ilgilş bir sorun mudur ram mi uetersiz kalıyor

sorun ramde değil, hangi driver yüklü şuan?
  • 7990 bile 60 fps alıyorsa bizim bu ekran kartı uretileriyle isimiz var vsync kapat hocam bi driver kontrol et 13.4 geri donun olmazsa
  • Driver kaynaklı olabilir bide link e bak ekran kartı gpu-z görüntüsünde x8 mi x16 mı x4 mü çalışıyor bi bak.eğer x2 de çalışıyorsa performansı yer bitirir.
  • quote:

ssd dosya kopyalarken,sistem açılış kapanış oyunlarda yükleme sürelerini kısaltır.
    ama oyuna girdikten sonra ssd çokta etkilemez en etkili olan ekran kartı işlemci ve ram üçlüsüdür.
  • 13.8 beta yüklü şuan

• Neler denedim il önce kasam kötü idi onu değiştirdim yazdığım kasayı aldım işlemci soğutucum kötüydü h100i aldım ısı 50 den yukarı çıkmıyor ramler soğutuculu kafayı yemek elde drğil en son bir sürücü değiştiricem öyle denicrm akşam paylaşırım

• nedir bu milletim amdden çektiği o kadar para verip kart alacam birde amd alacam öylemi
  • Amd frame pacing teknolojisi normalde crossfire sistemlerin stutter sorunlarini onluyor ancak metro last light in programlamasi yuzunden bu oyunda bu yararli teknoloji dusuk performansa sebep oluyor. Frame pacing i kapatin ve tekrar deneyin last lighti

• quote:

merhaba arkadaşlar iki gün önce ekran gtx 590 asus nvdia ekran kartım bozuldu ve çizgi elektornik iki sene önceki fiyattan paramı iade etti bende üstüne para ekliyerek hd 7990 aldım /almaz olaydım bu kartta oyunları oynarken düşük fps alıyorum bunun sebebini bulamadım incelemelerine bakıyorum full hd çözünürlükte bende yüksek değerler alıyorlar benim ise 1680 1050 çözünürlükte wicther 2 de 60 üstüne çıkmıyor ekran kartı düiğer oyunlarda da splinter cell black list te ise 70 ve 60 fps aynı çözünürlükte oyuna ölüp yeniden girdiğinde fps yerlerde ve fena durumda işin içinden çıkamadım sistem özellikleride aşağıda yazıyor fikirlerinizi bekliyorum

kasa cooler master haf-x
    ana kart p8z77-pro
    işlemci 3770i 3.50 mhz
    psu 1200 high power
    işlemci soğıcutu h100i

oyunların update'lerini yüklersen sorunun düzelir belkide.Metro last light da benım gtx 660 ti da yamulmuştu 1280x1024 de 20 fps üstüne çıkmıyordu herşey son ayarda update yaptım bide ssaa mı ne öyle bişey vardı onu 3x yaptım fps +45 oldu.Sende bi update yapmayı deneyebilirsin.

• quote:

merhaba arkadaşlar iki gün önce ekran gtx 590 asus nvdia ekran kartım bozuldu ve çizgi elektornik iki sene önceki fiyattan paramı iade etti bende üstüne para ekliyerek hd 7990 aldım /almaz olaydım bu kartta oyunları oynarken düşük fps alıyorum bunun sebebini bulamadım incelemelerine bakıyorum full hd çözünürlükte bende yüksek değerler alıyorlar benim ise 1680 1050 çözünürlükte wicther 2 de 60 üstüne çıkmıyor ekran kartı düiğer oyunlarda da splinter cell black list te ise 70 ve 60 fps aynı çözünürlükte oyuna ölüp yeniden girdiğinde fps yerlerde ve fena durumda işin içinden çıkamadım sistem özellikleride aşağıda yazıyor fikirlerinizi bekliyorum

kasa cooler master haf-x
    ana kart p8z77-pro
    işlemci 3770i 3.50 mhz
    psu 1200 high power
    işlemci soğıcutu h100i

Hocam keşke danışsaydınız o kart çok problemli

SLİ ve çift GPU zaten temiz işler değil

• quote:

Orijinalden alıntı: StickyGreen

nedir bu milletim amdden çektiği o kadar para verip kart alacam birde amd alacam öylemi

amd yi kötülemim ama yinede üst segmentte nvidia akar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.