Şimdi Ara

HD 6990 yerine hangi kartı almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PS4 alacaktım ama grafiklerini gördükten sonra PC ile devam edeyim dedim.6990'dan memnunum ama performans artışı sağlayabilecek bir kart almak istiyorum.Çift GPU'lular ateş pahası.Nvidia veya AMD kartlardan hangisi île değiştireyim?Tabii tek GPU'lu ve 2000TL'den fazla olmayan bir kart düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gtx 980 diyebilirim.
  • Ben de aynı şekilde düşündüm.Performans farkına değer mi emin değilim ama en azından elektrik tüketimim düşer.

• GTX980 şu an için en güzel seçim sanırım. Ama 970 sli'da bir başka olur. 2000 tl sınır koymuşsanız, gtx980 özel soğutmalı bir model olur derim.
  • GTX 980 her yönüyle mantıklı bir seçim olur.
  • adalet 1000 tlye pc toplayanlar var
  • O parayı bir gece barda yiyen de var:)Biz en azından tutkumuz olan bir şey için bir çok şeyden feragat ediyoruz.

• gtx 9xx serisine bak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evga GTX980 SuperClock GDDR5 4GB 256Bit Boost Clock: 1342 MHz
    Asus GTX980 GDDR5 4GB 256Bit Standart GPU Clock:1126 MHz Asus 174TL daha pahalı.
    MSI GTX980 OC GDDR5 4GB 256Bit de standart hızlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galactus

Evga GTX980 SuperClock GDDR5 4GB 256Bit Boost Clock: 1342 MHz
    Asus GTX980 GDDR5 4GB 256Bit Standart GPU Clock:1126 MHz Asus 174TL daha pahalı.

ozel sogutmali degil sanirim bu yazdiklarin.elindeki kart duzgun calisiyorsa ozel sogutma modelleri bekle bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

Evga GTX980 SuperClock GDDR5 4GB 256Bit Boost Clock: 1342 MHz

ozel sogutmali degil sanirim bu yazdiklarin.elindeki kart duzgun calisiyorsa ozel sogutma modelleri bekle bence.

Bu tasarımdaki bir karta daha özel bir soğutma eklerler mi sence?Kartın tozlanmasını da önlüyor.
     HD 6990 yerine hangi kartı almalıyım?

• 2000 TL sınırını biraz aşarak, 970 SLI almanı öneririm. Hem performans hem F/P olarak, 980'den fersah fersah ileridedir.

Vaktinde HD 6990 almış tutkulu birini, 970 SLI'ın altı kesmez :)
  • Doğru, ama oyunlarda bazen sorun çıkıyor.Çift GPU'ya göre yapılmıyorlar, stuttering falan oluyor.Güç tüketimi de cabası.Saatlerce açık kalıyor bilgisayar.En üst ekran kartlarının fiyatları da felaket uçmuş.Genç olsam kıyardım paraya ama artık çok oynayacak vaktim olmuyor.
  • quote:

Doğru, ama oyunlarda bazen sorun çıkıyor.Çift GPU'ya göre yapılmıyorlar, stuttering falan oluyor.Güç tüketimi de cabası.Saatlerce açık kalıyor bilgisayar.En üst ekran kartlarının fiyatları da felaket uçmuş.Genç olsam kıyardım paraya ama artık çok oynayacak vaktim olmuyor.

Hocam o zaman gtx980 zorlamana gerek yok gigabyte g1 gtx970 alın stoklara gelince üstü cebinize kalsın çok performans farkı yok arada

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.