Şimdi Ara

hazır html şablonunu aspye dönüştürürken kodlama ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • internetten hazır html5 bir şablon indirdim ve gerekli düzenlemeleri yaptım. Daha sonra html içindeki tüm kodları bir web form açarak içine yapıştırdım. Site gayet düzgün bir şekilde hiçbir kayma görüntüde bozukluk veya hata olmadan çalışıyor. Ancak benim bu hazır şablon üzerinden kodlama yapmam gerekiyor. Veritabanı işlemleri ekleme çıkarma vs.

hazır html şablonunu aspye dönüştürürken kodlama ?

bu görüntü direk hazır şablon ve aspye çevrilmiş hali ancak ben burada butona çift tıklayarak aspx.cs de butonun kodlamasını getiremiyorum

<div class="cf-right-col">
    <div class="align-right pt-10">
    <button class="submit_btn btn btn-mod btn-medium btn-round" id="login-btn">Login</button>
    </div>
    </div>

bu butonun aspx deki kodu

aspx.cs de protected void button_click olarak ne yazman gerekiyor veya neler yapmam gerekiyor ?

not:button ekle o zaman diyorsanız da design da zaten tam olarak hiçbirşey gözükmüyor ve düzgün bir şekilde button ekleyemem tamamen kodla yapmam gerekiyor.

• Normalede ASP.Net teki "code behind" mantığı ile sayfalar geliştiriliyor yani html elemanları arka plandaki kod üretitor Ancak sen zaten var olan html üzerinden koda bağlantı yapmak istiyorsun o durumda mevcut sistem çalışmaz yani oradaki butona çift tıklayarak aspx.cs de butona bağlı kodların gelmez . Ha o durumda ne yapılabilir username password içindeki verileri butonun html kodları içine <button action="butonkodu.aspx.cs" /> gibi bir özellik yerleştirerek taşınabilir.
  • tam olarak ne yapmam gerektiğini anlayamadım. html5 te action tanımlı değil . Daha farklı ne yapabilirim ? veya kaynak örnek gösterebilirsen sevinirim.
  • Pardon orada button değil form action olacak. En son geçen Mayıs'ta Perl ile basit bir form yapmıştım, onun kodlarına baktım şimdi:

#!/usr/bin/perl -wT
    print "Content-type: text/html\n\n";
    print <<EndOfHTML;
    <html><head><title>Search</title></head>
    <body>
    <h2>Search</h2>
    <form action="get.cgi" method="GET">
    <label>E-Kitaplarımı bul: </label>
    <input type="text" name="query" size=20 value="Elixir*Programming" />
    <input type ="submit" /><p>
    </form>
    </body></html>
    EndOfHTML

Bu tabi ki Perl ancak arada gördüğün <html> ile başlayan kısma istediğim html'l koyabilirim örneğin senin login formu nu koyabilirim cunku sonuçta action="get.cgi" kısmındaki "get.cgi" istediğim kodu calıştırıyor. Tabi ASP.Net te bu az farklıdır, ancak cok ta farklı değildir. Uzun yıllardır ASP de kullanmıyorum, ancak Google'da asp.net html form action kelimeleriyle arama sonuçlarına bak, Türkçe bir tane incele.
    Asp.Net Post Data Göndermek ve Okumak(method=post)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.