Şimdi Ara

Haydi Civ 5 Oynayalım (HD türkçe video içerir) 17 ağustos 2013 güncellemesi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
7
Favori
5.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 geldi sıcak sıcak. 11 i daha çekmedim. evde misafir var. işler bitince çekicem:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: WithinTemptation

quote:

Orijinalden alıntı: Pisistratos

quote:

quote:

Atom bombasını bende yapmıştım ama kullanamadım :) bu arada birisi şu soruma cevap verse çok mutlu olucam madenleri bir kere mi kullanabiliyoruz?Romayımda lejyon çıkarıcam demir istiyor.Demir madeni yaptım.2 demir verdi kaç tur oldu bir daha vermedi.

Her stratejik kaynak belirli bir sayıda asker çıkarmanı saglar. İki tane demir gözüküyorsa. İki lejyondan fazla çıkaramazsın.

Yani 2 lejyon çıkarttım.Çıkarttığım lejyonlar savaşta öldü ve birdaha 2 tane çıkarabilirim?

Tabiki. Yeterki kaynaklar sınırlarında işlenmiş olarak bulunsun.

bunu da öğrendiğim iyi oldu sağol :))

• 11 geldi. 12 yolda
  • 12 gelmek üzere. 13-14 çektim. bu seferde Dariusla savaşmaya başladık. umalımda savaşı kazanabiliriz. Siam da sanki 5-10 tur önce kendisi saldırmamış gibi şimdi dost oluyor benle. ama hayırlısı bakalım. demir eksikliği yüzünden swordsmen yapamadım.
  • mesajım bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kavil

12 gelmek üzere. 13-14 çektim. bu seferde Dariusla savaşmaya başladık. umalımda savaşı kazanabiliriz. Siam da sanki 5-10 tur önce kendisi saldırmamış gibi şimdi dost oluyor benle. ama hayırlısı bakalım. demir eksikliği yüzünden swordsmen yapamadım.

barış yapıyorlar ama 10 turn sonrasında çoğu zaman daha da güçlenip saldırıyorlar. umarım böyle olmaz. her ne kadar barış sağlasan da siama karşı atak yapmalısın bence.
  • 12 ellerinizden öper. 13te hazır uploadı bekliyorum. dariusla baya bi savaşıcaz gibi. hayırlısı bakalım. 20 ye kadar çekip bir süre ara vermeyi düşünüyorum. çok yorucu oluyor çünkü. hem video çek hem editle hem upload.
  • 13 geldi. 14 uploadlanıyor.
  • 14 geldi. 15 daha çekmedim. yarına sarktı.
  • Harika bir iş çıkarıyorsun
  • Savaştan sag kurtuldun gibi :) diplomasiye dostlarını birine karsı savaşmaya ikna etmek cok zor gercekten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler. Bende oyunun nasıl oynandığını merak ediyordum.
  • quote:

Savaştan sag kurtuldun gibi :) diplomasiye dostlarını birine karsı savaşmaya ikna etmek cok zor gercekten.

Oyun başlarken aynı takımda seçmez isen Senle birlikte savaşa hep hayır diyorlar...
  • @Kavil bir soru sorayım. Ben Amerika'yı seçtim deneme amaçlı kolay seviyede açtım yıl 1870'e falan geldi (bu arada şansa Moğollar-Hunlar-Osmanlı var karşımda) savaş ilan ettim Osmanlı hariç herkese şehirlerinin bir kısmınıda aldım ama adamlar kendi birimlerini sürekli şehrin üzerinde tutuyorlar, şehrin canı sıfırlansa bile şehri ele geçiremiyorum yoksa sonzusa kadar uzayıp gidecek oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fornicras

@Kavil bir soru sorayım. Ben Amerika'yı seçtim deneme amaçlı kolay seviyede açtım yıl 1870'e falan geldi (bu arada şansa Moğollar-Hunlar-Osmanlı var karşımda) savaş ilan ettim Osmanlı hariç herkese şehirlerinin bir kısmınıda aldım ama adamlar kendi birimlerini sürekli şehrin üzerinde tutuyorlar, şehrin canı sıfırlansa bile şehri ele geçiremiyorum yoksa sonzusa kadar uzayıp gidecek oyun.

siege yazan ünitlerle uzaktan saldırıp şehrin savunmayı kırman gerekiyor ardından herhangi bir melee ile şehre dalıp alabilirsin. (melee dediğim yakın dövüş. kılıçlı olur eli sopalılar olur tüfekli adamlar olur. şehrin üzerindeki birliğe doğrudan saldıramazsın bulunan birlik şehre fazladan güç verir ama şehrin gücü sıfıra indiği gibi bir melee yollarsan zorlanmadan alırsın şehri.

• quote:

dostum yiyecek sıkıntısı çekiyordun. bende nisbet olsun diye bu resmi koyuyorum :D

şehir 39 kişiye sahip. dahada arttırırdımda sıkıldım oyundan . çok kolaylaştı:D para kültür bakarsanız zaten anlarsınız:D kültür zaferini yapıp bitireceğim bu oyunuda. az şehirle harikalar yaratmak isteyen arkadaşlar için (3 adet şehrim var sadece. oyunda en yüksek skora sahibim.) gandhi öneriyorum kültür zaferine gitmekte bir okadar yorucu ama tatmin edici oluyor.

Haydi Civ 5 Oynayalım (HD türkçe video içerir)  17 ağustos 2013 güncellemesi

• quote:

quote:

@Kavil bir soru sorayım. Ben Amerika'yı seçtim deneme amaçlı kolay seviyede açtım yıl 1870'e falan geldi (bu arada şansa Moğollar-Hunlar-Osmanlı var karşımda) savaş ilan ettim Osmanlı hariç herkese şehirlerinin bir kısmınıda aldım ama adamlar kendi birimlerini sürekli şehrin üzerinde tutuyorlar, şehrin canı sıfırlansa bile şehri ele geçiremiyorum yoksa sonzusa kadar uzayıp gidecek oyun.

siege yazan ünitlerle uzaktan saldırıp şehrin savunmayı kırman gerekiyor ardından herhangi bir melee ile şehre dalıp alabilirsin. (melee dediğim yakın dövüş. kılıçlı olur eli sopalılar olur tüfekli adamlar olur. şehrin üzerindeki birliğe doğrudan saldıramazsın bulunan birlik şehre fazladan güç verir ama şehrin gücü sıfıra indiği gibi bir melee yollarsan zorlanmadan alırsın şehri.

Melee yolluyordum ama o da saldırıyordu sanki. Belki de yanlış hatırlıyorumdur oyunu açıp deniyorum şimdi. Teşekkür ederim cevap için.

• quote:

quote:

quote:

Melee yolluyordum ama o da saldırıyordu sanki. Belki de yanlış hatırlıyorumdur oyunu açıp deniyorum şimdi. Teşekkür ederim cevap için.

saldırdığın şehirde atıyorum okçu varsa tur bitiminde menzilindeysen tabiki sana saldırıcak. melee yada okçularla şehri düşürmek imkansıza yakın. çok az vuruyorlar şehre. şehre mancınık trebuchetle girmen şart. başka türlü zayıflamaz. el sonunda canını artırır sende yarı ölü kalan askerlerinde beklersin öle:D

• quote:

quote:

quote:

quote:

saldırdığın şehirde atıyorum okçu varsa tur bitiminde menzilindeysen tabiki sana saldırıcak. melee yada okçularla şehri düşürmek imkansıza yakın. çok az vuruyorlar şehre. şehre mancınık trebuchetle girmen şart. başka türlü zayıflamaz. el sonunda canını artırır sende yarı ölü kalan askerlerinde beklersin öle:D

Anladım fakat ben Trebutchet'i falan çoktan geçmiştim. Neyse oyunu kazandım benin olmayan altıgen kalmadı haritada.
    Atom Bombası ve Nükleer Bomba'yı da attım adamlara gerçekten çok sadistçe bir duygu oluyor. Ama yinede tüm araştırmaları yapamadım. 4 tane kalmıştı, belki girip tekrar o araştırmaları yapmak için oynarım.

• Devamı gelecek mi hepsini zevkle izledim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.