Şimdi Ara

Hayatınızda bir değişime gitmenin vakti gelmedi mi sizce de? Değişime inananlar içeri (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
77
Favori
9.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba, son haftalarda pek konuyla ilgilenemedim daha doğrusu ilgilenmeye fırsatım olmadı.Yurda okula şehre v.s alışma sürecinden dolayı pek ikman olmadı.Siz neler yapıyorsunuz, nasıl gidiyor? Uyguluyor musun diye sormuşsunuz, şuan uygulamaya geçemedim malum nedenlerden dolayı ya da erteledim farkında olmadan bilemiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstanbulcu

Arkadaşlar herkese merhaba, son haftalarda pek konuyla ilgilenemedim daha doğrusu ilgilenmeye fırsatım olmadı.Yurda okula şehre v.s alışma sürecinden dolayı pek ikman olmadı.Siz neler yapıyorsunuz, nasıl gidiyor? Uyguluyor musun diye sormuşsunuz, şuan uygulamaya geçemedim malum nedenlerden dolayı ya da erteledim farkında olmadan bilemiyorum..

Ben sosyal olayım derken abarttim sanırım ondan ona kosarken tukendigimi hissediyorum artik okul,kus,vakıf,burs başvurularının mülakatı,sağlık sorunlarim nedeniyle gitmem gereken kontroller ):
    Hepsi birden denk gelince oraya buraya derken hayatım yolda geçiyor ve bu haftaki vizem için kitap acamadim hemde 14 kredilik ders

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer hala ekliyorsan beni de eklemeni istiyorum.
  • Ben kitapların bazılarını okudum duolingo sayesinde ingilizcemi geliştirdim almanca bi kaç kelime öğrendim inşallah biraz daha öğrenicem. Sizler ne yaptınız ? Uyguluyor musunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadir_Batuhann

Ben kitapların bazılarını okudum duolingo sayesinde ingilizcemi geliştirdim almanca bi kaç kelime öğrendim inşallah biraz daha öğrenicem. Sizler ne yaptınız ? Uyguluyor musunuz ?

Konudan yeni haberdar oldum ama duolingo çalışıyorum şimdilik.

Vize dönemini güzel geçireyim ondan sonra planlarım var bakalım.

Bu sene bir enstrümana başlamak istiyorum aslında ama bir yandan da biriktirdiğim parayla gezsem mi diyorum kendi kendime.

Çok gezen bilir diyorum ve gezmeye karar veriyorum.

http://www.celebialper.com/

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    Bencede gez bol bol fotoğraf çekin. Nereleri geziceksin dünya turu mu ? Türkiye turu mu ? Yoksa tek bı ülkemi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadir_Batuhann

Bencede gez bol bol fotoğraf çekin. Nereleri geziceksin dünya turu mu ? Türkiye turu mu ? Yoksa tek bı ülkemi ?

Duruma göre hocam. En başta Türkiye olacağı kesin.

Bir doğu karadeniz, ege turu olabilir.
    Bende para biriktiriyorum da ayıp olmazsa sizin ne kadar birikim var veya ne kadar yeter turlar için

• quote:

Orijinalden alıntı: güzelbirhikaye

Bende para biriktiriyorum da ayıp olmazsa sizin ne kadar birikim var veya ne kadar yeter turlar için

Henüz yok işte. Ocak Şubat gibi biriktirmeye başlarım büyük ihtimal.
  • gelişeyim derken diğerleri gibi koyun olma, popüler kitaplar okuyup diziler izleyerek insan kendini geliştiremez, diğerleri gibi popüler kültürün sıradan insanı olursun, yeteneklerinin üstüne yoğunlaş.
  • Hocam eğer baştan okusaydınız bizim öyle popiler dizi vs. İzlemek gibi bi amacımızın olmadığını anlardınız. Bizim amacımız kendimizi geliştirmek,kelime dağarcımızı geliştirmek,kendimize en güzel şekilde bakmak, dil öğrenmek vs. Yani hayata ot gelip ot gitmek değil. Bu bu iş için uğraşıyoruz

Bende ayni durum
    Peki para kaynağıniz ne çalışıyor musunuz?
    Ben burslarimi biriktiricem de :)

• Bende para biriktiriyorum 1-2 seneye yurtdışına gitmeyi planlıyorum şuan 700tl ye yakın param var. Gidiceğim ülkeyi seçmedim ama para durumuna göre belki tur la falan giderim

• imdb top 250 izleyerek veya dizi izleyerek kendini geliştirmeyi planlayan arkadaşlar var, bunlar sadece ortamda muhabbet etmek için gerekli şeylerdir ki gerçek manada kendini geliştirmiş insanlar bu ortamlarda fark yaratırlar, çevremdeki ve yeni tanıştığım insanların çoğu bu dizilerin, filmlerin ve kitapların muhabbetini yaparak çok şey biliyorum havasında, zevk için takip edersin ama bu kendini geliştirdiğini göstermez, kitaplardan örnek vermek gerekirse çok satanlar kısmını geçip kişisel ilgi alanınıza göre kitap almak daha iyi, iş başvurularında insan kaynakları popüler kitapları yazan kişileri elerler, kendini geliştirmiş saymazlar, umarım demek istediğimi anlamışsınızdır.

tabi bu arkadaşların çabasını takdir ediyorum umarım öğrenciliğin diğer yanları tatlı gelip bu okuma/izleme işinden vazgeçmezler.
  • quote:

Bende ayni durum
    Peki para kaynağıniz ne çalışıyor musunuz?
    Ben burslarimi biriktiricem de :)

Ben de öyle, çaktırma.
    Hangi okul, hangi bölüm?
    Burada soylemesem daha iyi ya kesin bir tanıdık çıkar :-)
    Ama sakınca yoksa sen söyleyebilirsin

• quote:

Burada soylemesem daha iyi ya kesin bir tanıdık çıkar :-)
    Ama sakınca yoksa sen söyleyebilirsin

Profilinizi gizlemişsiniz hocam zaten kim tanıyacak ki.

Sinop'ta 2 yıllık mekatronik okuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Devil

imdb top 250 izleyerek veya dizi izleyerek kendini geliştirmeyi planlayan arkadaşlar var, bunlar sadece ortamda muhabbet etmek için gerekli şeylerdir ki gerçek manada kendini geliştirmiş insanlar bu ortamlarda fark yaratırlar, çevremdeki ve yeni tanıştığım insanların çoğu bu dizilerin, filmlerin ve kitapların muhabbetini yaparak çok şey biliyorum havasında, zevk için takip edersin ama bu kendini geliştirdiğini göstermez, kitaplardan örnek vermek gerekirse çok satanlar kısmını geçip kişisel ilgi alanınıza göre kitap almak daha iyi, iş başvurularında insan kaynakları popüler kitapları yazan kişileri elerler, kendini geliştirmiş saymazlar, umarım demek istediğimi anlamışsınızdır.

tabi bu arkadaşların çabasını takdir ediyorum umarım öğrenciliğin diğer yanları tatlı gelip bu okuma/izleme işinden vazgeçmezler.

Hocam,
    Size göre gelişim nasıl olur?

• Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    İnsanlar arasında standart hale gelmiş eylemleri yapmak yerine kişinin kendini sorgulaması ve bu sorgunun sonuçlarından yola çıkaracak eyleme geçmesi ve yeni fikirler üretebilmesidir, başlığı açan arkadaş benim değişme sürecim yazmış ama diğer arkadaşlar bu arkadaşın yaptıklarının aynısını yapma derdinde veya kendi yapmış olduklarının yapmasını telkin etmekte, ne zaman bu tür konu görsem hep aynı tavsiyeler, film izle, kitap oku, kitap listesi bile hemen hemen aynı, bir felsefe kitabı tavsiye edilir bütün millet onu okur, peki kişiliğine hayatına ne kattı? geliştin mi? hayır çünkü kişisel gelişim yerine hırs yapmayı seçtin.

Sizden örnek vereyim 50 kilo ile salona başlayıp ortaya çıkan baskılara dayanmayı başarırsanız kişisel olarak gelişmişsiniz demektir, dışarıda osize bakan insanları kafaya takmamaya başladığınız gün kendinizi geliştirmişsiniz demektir.(bana bakıyorlardı çok takardım)

Uzun lafın kısası kişisel gelişim kişiseldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8C79990A -- 29 Ekim 2014; 18:40:36 >

• http://www.esl-lab.com/

Hazırlık hocamız tavsiye etti.İngilizce için.Hepsini 30 ar kere dinle,ara sıra dinlediğini değiştir,ara sıra dinlediğinin metnine bak,dinlemede hiç bi sıkıntın kalmaz dedi.

Ben başlıyorum
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.