Şimdi Ara

Hayatımdan nefret ediyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben A;16 yaşındayım ve hayatımdan nefret ediyorum.Bu dönemlerde çoğu kişinin böyle düşündüğünü söyleyecek olacağınızı tahmin ederek başlıyorum cümlelerime.İçimi dökmek istiyorum yoksa çıldıracağım.

Lise 3 öğrencisiyim, Ders notlarım ortalama (TM okuyorum (Lise 2 mf okumuştum arkadaşlarımdan ayrılmamak için 11.sınıfın başında tm'ye geçtim) YD Okumayı istiyorum ancak ailem çok karışacağı için okuyamıyorum.) Burdan başlıyorum.

Backstory: Babam zengin. Fakirken evlenmişler annemle, babam parayı bulunca annemle eskiden ilgilendiği kadar ilgilenmemeye başlamış ve şu an ise nerdeyse boşanma öncesindeler(30 yıllık evliler(ikiside 58 yaşında))2 Abim var x ve y , y Büyük x ortanca ben sonuncu oğlan. y bilkent uluslararası ilişkileri 1.likle bitirdi sonra evlendikten 1 ay sonra böbrek yetmezliği teşhisi konup hayatına öyle devam etti, amcamdan böbrek aldı o böbrek iflas etti , her cumartesi diyalize gidiyor, ve boşandı yakın zamanda. x hep futbolcu olmak istedi. Bir zamanlar bursaspor'da oynadı sonra başkalarının kasti sakatlamaya çalışmaları başarılı olunca bir daha futbol oynayamadı şu an babamın yanında çalışıyor. annem emekli türkçe öğretmeni. babamın şirketi var restorasyon. x onun yanında çalışıyor(x'de evli) . anne ve babam ayrı evlerde yaşıyorlar ancak boşanmadılar. babamla abimler zamanında çok kavga ettiler çoğu kez abilerimin ayaklarına sarılıp ağladım çocukken biraz daha büyüdüğümde onların ayakları yerine kendi yatağımda ağlamayı tercih ettim.dipnot: 3 yaşından beri bilgisayar oynuyorum ve anne babamın yabancı dilleri olmasa bile benim de tam tersi süperdir.çocukluğumdan beri ingilizceye hayran kaldığım için çok iyi bir ingilizceye sahibimdir(ve konuşabiliyorum.)Bu arada babam teknoloji düşmanıdır.(parası vardır ama elinden gelse evdeki tüplü televizyonu led tv'ye tercih eder.)

herşey 3 sene önce annemin farklı evde yaşama fikriyle başladı. çok da güzel bir fikirdi hem babamdan para alıcaktım hem annemin yanında kalıp özgürlüğün tadını çıkartıcaktım.Babamlar istemesede biz taşınmıştık. İlk 2 sene idare eder bi şekilde geçindik gittik. Şu an 3. senemiz ve annemle herşeyin kavgasını yapmaya başladık.Ben okulu okumayı sevmeyen, bilgisayar oynayan,dershanem olduğu halde asıp arkadaşlarımla takılan bir öğrenci oldum(fazla özgürlükten olsa gerek) annemde çoğu zaman bana katlandı. bilgisayar benim neredeyse hayatımın %50'si. %30ı kızlar(ergen olunca..) %20'de diğer ihtiyaçlar.Babam benim her zaman mimar olmamı istemişti. abilerim her zaman bilgisayar mühendisi. bende bu fikirlerle büyüdüm ancak bir süre sonra bu 2.seneden 3.seneye geçerken benim bilgisayar mühendisi olamayacağımı anladım.(anca dank etti.)(matematik ve fen derslerim çok kötüdür.)Bende bu yüzden uluslarası ilişkiler/mütercim tercümanlık okumak istiyorum.Bilgisayarda ise hobi olarak izlediğim film ve oyunlar hariç profesyonel seviyede oynadığım 1-2 oyun var.Ve ciddi olarak o oyunlarda bir kariyere sahip olmak istiyorum.bu da doğal olarak aileme ters düşüyor.

Sorun şu ki ailem benden çok şey istiyor. ve ben bunları yerine getiremeyeceğimin farkına vardıkça içimi bir karanlık basıyor.onların gururunu onların umutlarını yıkmak istemiyorum ancak elimden birşey gelmiyor.Şu an bu yazıları yazarken annemin içerden gelip dün yine mi okula gitmedin diye bağırışı olsun. Keşke seni doğurmasaymışım diyerek yatışı mı olsun.benim kalbim bıçak saplanmışcasına ağrıyorken bu yazıları yazmam mı olsun herşey çok boş geliyor artık.yapasım yok bazı şeyleri.herhangi şeyleri.hiçbirşeyi.

sizlerden destek istemek için yazmadım bunu ancak başka söyleyebileceğim kimse olmadığı için bunu yazıyorum.ve kalbimdeki buruk acının yarın sabah ölü bedenimden geçmiş olmasını dileyerek yatmaya gidiyorum. iyi geceler.

• Tamamda abicim sen hayatı çok boşlamışsınki.kendinde diyosun fazla özgürlükten diye.biraz derslerine asıl normal bi öğrenci ol yeter ya.abilerinin ailenin ne olmanı istediklerini umursama.kapasiten neyse o kadar bi öğrenci olursun zatende sen iyice sallarsan bilgisayar şu bu arkadaşlık okulu asma hareketleri.ee ne bekliyosunki.senin hoşuna gidiyomu bu durum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bak herkes hayatına bakıyo ve emin ol annende senin için istiyor bunu kendi hayatına bakmanı güzel gelecek olusturmanı istiyor çünkü farkında o bir anne ve senin kötü olmanı hiçbişekilde istemez senin iyiliğin için senden yardım istiyor
    Derslerine çalışmazsan okula gitmezsen başarız olursun hedefin olsun kendin için kendi hayatın için hayatını sen yaşayacaksın başkası değil ve bu hayatın ne şakası ne tekrarı var anlıyorum seni benimde annem babam ayrılalı 10sene oluyor 22yaşundayım zor bi durum bazen iyi olsada zor allah yardımcın olsun
    Derslerine hedefin için çalış baktın olmuyor daha farklı şekkillerde hayatında devam edersin öncelikle gerekeni yapmalısın

• QQ All Night kullanıcısına yanıt
    Eğer ingilizceyi ve oyunları çok seviyorsan sevdiğin bir mesleği yapmak için yabancı dile geç son yıllarca oyun çevirisi çeviri sektöründeki payını kayda değer bir oranda yükseltti. ben de 1 haftalık mf macerasından sonra okulumla birlikte bölümümü de değiştirdim. Şu anda iü mütercim-tercümanlık okuyorum diğer bir bölümde asla yapamazdım lisede bile tiksinerek baktığım sayısal dersleri hayatımın bir parçası yapmak hayatımı baltalardı kesinlikle. Nedense ailemle sorun yaşamadığım nadir şeylerden biri oldu bölüm değiştirme fikrim. Sen de ısrar et değiştirmeye çalış geç kalmazsın zaten bizim bölümde yabancı dile son yıl geçenler hatta alan dışı girenler de var onlar bir yerde tıkanıyor tabii, eğer yeteneğin varsa oralarda harcanma bir meslekte ortalama bir çalışan olmaktansa dile geç başarılı bir dilci ol

Yabancı dil bölümünde çok daha mutlu olacağını ve okula gideceğini bu haldeyken okula gitmek bile istemediğini söyle ikna etmeye çabala yani umarım ikna edersin.

• Teşekkürler yapıcağım .

• quote:

Orijinalden alıntı: QQ All Night

Merhaba ben A;16 yaşındayım ve hayatımdan nefret ediyorum.Bu dönemlerde çoğu kişinin böyle düşündüğünü söyleyecek olacağınızı tahmin ederek başlıyorum cümlelerime.İçimi dökmek istiyorum yoksa çıldıracağım.

Lise 3 öğrencisiyim, Ders notlarım ortalama (TM okuyorum (Lise 2 mf okumuştum arkadaşlarımdan ayrılmamak için 11.sınıfın başında tm'ye geçtim) YD Okumayı istiyorum ancak ailem çok karışacağı için okuyamıyorum.) Burdan başlıyorum.

Backstory: Babam zengin. Fakirken evlenmişler annemle, babam parayı bulunca annemle eskiden ilgilendiği kadar ilgilenmemeye başlamış ve şu an ise nerdeyse boşanma öncesindeler(30 yıllık evliler(ikiside 58 yaşında))2 Abim var x ve y , y Büyük x ortanca ben sonuncu oğlan. y bilkent uluslararası ilişkileri 1.likle bitirdi sonra evlendikten 1 ay sonra böbrek yetmezliği teşhisi konup hayatına öyle devam etti, amcamdan böbrek aldı o böbrek iflas etti , her cumartesi diyalize gidiyor, ve boşandı yakın zamanda. x hep futbolcu olmak istedi. Bir zamanlar bursaspor'da oynadı sonra başkalarının kasti sakatlamaya çalışmaları başarılı olunca bir daha futbol oynayamadı şu an babamın yanında çalışıyor. annem emekli türkçe öğretmeni. babamın şirketi var restorasyon. x onun yanında çalışıyor(x'de evli) . anne ve babam ayrı evlerde yaşıyorlar ancak boşanmadılar. babamla abimler zamanında çok kavga ettiler çoğu kez abilerimin ayaklarına sarılıp ağladım çocukken biraz daha büyüdüğümde onların ayakları yerine kendi yatağımda ağlamayı tercih ettim.dipnot: 3 yaşından beri bilgisayar oynuyorum ve anne babamın yabancı dilleri olmasa bile benim de tam tersi süperdir.çocukluğumdan beri ingilizceye hayran kaldığım için çok iyi bir ingilizceye sahibimdir(ve konuşabiliyorum.)Bu arada babam teknoloji düşmanıdır.(parası vardır ama elinden gelse evdeki tüplü televizyonu led tv'ye tercih eder.)

herşey 3 sene önce annemin farklı evde yaşama fikriyle başladı. çok da güzel bir fikirdi hem babamdan para alıcaktım hem annemin yanında kalıp özgürlüğün tadını çıkartıcaktım.Babamlar istemesede biz taşınmıştık. İlk 2 sene idare eder bi şekilde geçindik gittik. Şu an 3. senemiz ve annemle herşeyin kavgasını yapmaya başladık.Ben okulu okumayı sevmeyen, bilgisayar oynayan,dershanem olduğu halde asıp arkadaşlarımla takılan bir öğrenci oldum(fazla özgürlükten olsa gerek) annemde çoğu zaman bana katlandı. bilgisayar benim neredeyse hayatımın %50'si. %30ı kızlar(ergen olunca..) %20'de diğer ihtiyaçlar.Babam benim her zaman mimar olmamı istemişti. abilerim her zaman bilgisayar mühendisi. bende bu fikirlerle büyüdüm ancak bir süre sonra bu 2.seneden 3.seneye geçerken benim bilgisayar mühendisi olamayacağımı anladım.(anca dank etti.)(matematik ve fen derslerim çok kötüdür.)Bende bu yüzden uluslarası ilişkiler/mütercim tercümanlık okumak istiyorum.Bilgisayarda ise hobi olarak izlediğim film ve oyunlar hariç profesyonel seviyede oynadığım 1-2 oyun var.Ve ciddi olarak o oyunlarda bir kariyere sahip olmak istiyorum.bu da doğal olarak aileme ters düşüyor.

Sorun şu ki ailem benden çok şey istiyor. ve ben bunları yerine getiremeyeceğimin farkına vardıkça içimi bir karanlık basıyor.onların gururunu onların umutlarını yıkmak istemiyorum ancak elimden birşey gelmiyor.Şu an bu yazıları yazarken annemin içerden gelip dün yine mi okula gitmedin diye bağırışı olsun. Keşke seni doğurmasaymışım diyerek yatışı mı olsun.benim kalbim bıçak saplanmışcasına ağrıyorken bu yazıları yazmam mı olsun herşey çok boş geliyor artık.yapasım yok bazı şeyleri.herhangi şeyleri.hiçbirşeyi.

sizlerden destek istemek için yazmadım bunu ancak başka söyleyebileceğim kimse olmadığı için bunu yazıyorum.ve kalbimdeki buruk acının yarın sabah ölü bedenimden geçmiş olmasını dileyerek yatmaya gidiyorum. iyi geceler.

bak abisi gençsin hani hatalarından dönebilecek vaktinde varken büyüdüğün zaman böyle bir imkanın olmayacak . büyürken de yakınındaki insanların birer ikişer yaşlanıp hayatlarını kaybetmelerini izleyerek geçirmek sana daha da çok acı verecek bundan emin ol.

şimdi gelelim meseleye bence şöyle yapalım.git anneni de babanı da bir araya getir otur yüz yüze konuş.içinden ne geliyor ise söyle.ama bağırıp çağırmadan.bakın de yaşlandınız yarın öbür gün ölüp gittiğinizde ne yapacam falan de biraz duygusal davran.aklınızı başınıza alın de. biraz söylediklerimi düşünün de.
    bu arada annene iyi davran.hiç bir anne çocuğunun kötülüğünü istemez.Annen öldüğünde hayattaki en değerli şeyin annen olduğunu anlayacaksın.ama iş işten geçmiş olacak.
    bu arada kendini oyuna pc ye bağlama.gün gelecek varya keşke annemle babamla 1 dakika daha fazla zaman geçirseydim diyeceğin zamanlar olacak.Lütfen sende biraz büyüklerinin sunuya gitmeye çalış.kimse kendi çocuğunun kötülüğünü istemez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.