Şimdi Ara

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya! (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.290
Cevap
50
Favori
475.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar bu konuda pek bir bilgim yok ancak bu işi hobi olarak yapan var spor için av için her neyse benim ilgimi çekti bana güvenlik amaçlı caydırıcılık amaçlı olması gerekiyor kuru sıkımı yoksa havalı silah mı araçta taşınacak sizin öneriniz nedir siz daha tecrübelisiniz bu konuda. Yakından sıktığımızda can acıtır mı ve ya yaralar mı ses çıkarır mı bana önerebileceğiniz bir silah varmı. birde bu konunun yasal yükümlülüğü nedir gerçek silah hem almak istemiyorum hemde almak için uğraşmak istemiyorum malum istanbulda yaşıyoruz.
  • He bu arada görsellik önemli olduğu için caydırıcı bir görüntüsü olan gerçeği ile ayırtı zor bir şey arıyorum ağırlığı fazla olsun birazda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __MeHMeT__2

Selam arkadaşlar bu konuda pek bir bilgim yok ancak bu işi hobi olarak yapan var spor için av için her neyse benim ilgimi çekti bana güvenlik amaçlı caydırıcılık amaçlı olması gerekiyor kuru sıkımı yoksa havalı silah mı araçta taşınacak sizin öneriniz nedir siz daha tecrübelisiniz bu konuda. Yakından sıktığımızda can acıtır mı ve ya yaralar mı ses çıkarır mı bana önerebileceğiniz bir silah varmı. birde bu konunun yasal yükümlülüğü nedir gerçek silah hem almak istemiyorum hemde almak için uğraşmak istemiyorum malum istanbulda yaşıyoruz.

eğerki tüfekle caydırmak isterseniz emin olun caydırıcıdır ancak o konuda pek kullanışlı değildir tavsiyede etmem. Çünkü 100 mt den bira şişesini tuz buz yapan 50 mt den metal plaka delen bir tüfekten bahsediyoruz ki bu tüfekler av amaçlı bile kullanımı yasaktır, insana denk gelirse öldürebilir. Bence siz en iyisi bir kuru sıkı alın silah gibi ses çıkarır sadece.

Havalı tüfeğin yasal bir sorumlulugu yoktur 18 yaşını doldurmuş isteyen herkes alabılır.
  • Hoşuma gitti bu tüfekler, ama çalışma mantıklarını anlamadım: Yaylı mı, yoksa içine CO2 gaz mı dolduruyoruz? Gazla felan uğraşılmaz yahu. Mermileri kaç para? Tüfekten başka ne gibi masraflarımız olur alırsak; bakımı için felan? Çok ses çıkarıyor mu, normal tüfek kadar gürültülü değildir herhalde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Hoşuma gitti bu tüfekler, ama çalışma mantıklarını anlamadım: Yaylı mı, yoksa içine CO2 gaz mı dolduruyoruz? Gazla felan uğraşılmaz yahu. Mermileri kaç para? Tüfekten başka ne gibi masraflarımız olur alırsak; bakımı için felan? Çok ses çıkarıyor mu, normal tüfek kadar gürültülü değildir herhalde?

hem yaylı hem havalı modelleri var. ses çıkarıyor valla özellikle yaylılar, ancak moderatör falan oluyor bazı modellerde (susturucu) sesi kesmek mümkün ama normal bir tüfek kadarda çıkmıyor tabi. mermileri kaliteye göre değişiyor 500 tane 5 lirada olan var 25 lirada. bakım konusunda birtek harbi seti yeterli olur birde wd-40 cok masraf değil yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: West 

quote:

Selam arkadaşlar bu konuda pek bir bilgim yok ancak bu işi hobi olarak yapan var spor için av için her neyse benim ilgimi çekti bana güvenlik amaçlı caydırıcılık amaçlı olması gerekiyor kuru sıkımı yoksa havalı silah mı araçta taşınacak sizin öneriniz nedir siz daha tecrübelisiniz bu konuda. Yakından sıktığımızda can acıtır mı ve ya yaralar mı ses çıkarır mı bana önerebileceğiniz bir silah varmı. birde bu konunun yasal yükümlülüğü nedir gerçek silah hem almak istemiyorum hemde almak için uğraşmak istemiyorum malum istanbulda yaşıyoruz.

eğerki tüfekle caydırmak isterseniz emin olun caydırıcıdır ancak o konuda pek kullanışlı değildir tavsiyede etmem. Çünkü 100 mt den bira şişesini tuz buz yapan 50 mt den metal plaka delen bir tüfekten bahsediyoruz ki bu tüfekler av amaçlı bile kullanımı yasaktır, insana denk gelirse öldürebilir. Bence siz en iyisi bir kuru sıkı alın silah gibi ses çıkarır sadece.

Havalı tüfeğin yasal bir sorumlulugu yoktur 18 yaşını doldurmuş isteyen herkes alabılır.

Kuru sıkıda belli oluryor hocam ya yanlarındaki bantlar ve namlunun ucundan alırken birde sabıka kaydı falan uğraşılmaz birde sıkmak gerekir sıkarsın ayağına zaman kazanırsın havalıda gerçek silahla sıkmaktan iyidir sen şöyle güzel caydırıcı gerçeklikte tipi olan kaliteli ağırlığı fazla olan bir model önerebilirmisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __MeHMeT__2 -- 20 Nisan 2010; 18:03:55 >
  • quote:

quote:

quote:

Kuru sıkıda belli oluryor hocam ya yanlarındaki bantlar ve namlunun ucundan alırken birde sabıka kaydı falan uğraşılmaz birde sıkmak gerekir sıkarsın ayağına zaman kazanırsın havalıda gerçek silahla sıkmaktan iyidir sen şöyle güzel caydırıcı gerçeklikte tipi olan kaliteli ağırlığı fazla olan bir model önerebilirmisin.

valla ilk sayfada kırmalı bir modelin resmi var ilk mesajımda modelide stoeger x20 combo tavsiye ederim ancak dediğim gibi kullanışsız olur tek atış hakkı olduğu için ama görüntüsü gerçek bir sniper ile birebir diyebilirim ilk sayfadaki ilk postumdaki ilk resim bakman tavsiyemdir.
  • Eşşeğin aklına karpuz kabuğunu niye düşürüyorsunuz kardeşim, aklıma soktunuz bir kez, ben artık bir tüfek almadan rahat edemem

Zaten özel güvenlik kartımı, silah sınavında 5'te 5 isabet yapmama rağmen, renk körüyüm diye SİLAHSIZ vermişlerdi, içimde kalmıştı bir tabanca alamayacak olmak.

Neyse, para biriktirmeye başlayayım bari.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

valla ilk sayfada kırmalı bir modelin resmi var ilk mesajımda modelide stoeger x20 combo tavsiye ederim ancak dediğim gibi kullanışsız olur tek atış hakkı olduğu için ama görüntüsü gerçek bir sniper ile birebir diyebilirim ilk sayfadaki ilk postumdaki ilk resim bakman tavsiyemdir.

Hocam tüfek şeklinde değil silah pistol tarzı.
  • bendede hatsan var (vasat bişey ama etkili)

ama gamo almayı düşünüyorum bir bir sorum var!!?

bir sohbette benden yaşça büyük bir arkadaşım kendisinde yabancı marka bir havalı tüfek olduğunu namlu sabit alttan kurma pompalı olduğunu nekadar pompalarsa okadar şiddetli attığını söylemişti böyle bir model varmı gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: marantz

bendede hatsan var (vasat bişey ama etkili)

ama gamo almayı düşünüyorum bir bir sorum var!!?

bir sohbette benden yaşça büyük bir arkadaşım kendisinde yabancı marka bir havalı tüfek olduğunu namlu sabit alttan kurma pompalı olduğunu nekadar pompalarsa okadar şiddetli attığını söylemişti böyle bir model varmı gerçekten

Evet crossman 2100 diye bir model mevcut. Ancak güç arıyorsanız tavsiye edilmez birde pompalamak çok sıkıcı.

@__MeHMeT__2
    havalı silahlarda var ancak o konuda bir bilgim yok maalesef sadece tüfeklerden anlıyorum
  • Sayın West, bu tüfeklerin fiyatları menzillerine göre mi değişiyor en çok, yoksa diğer etkenler nelerdir?

Herhalde herkes en uzak mesafeden, en etkili atışı yapabilmeyi istiyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Sayın West, bu tüfeklerin fiyatları menzillerine göre mi değişiyor en çok, yoksa diğer etkenler nelerdir?

Herhalde herkes en uzak mesafeden, en etkili atışı yapabilmeyi istiyordur.

hem menzillerine göre hem nokta atışına göre hem tahribat gücüne hemde sorunsuzluğuna göre değişir fiyatları.
  • arkadaşlar hatsanın en iyi f/p tüfeği nedir? ucuza çok iş yapabilen? malum öğrenciyiz bütçe az.

dürbün falan takılacak, sniper niyetine kullanılacak

mod 125 falan diyolar ama ne kadara bulurumki onu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cduman

arkadaşlar hatsanın en iyi f/p tüfeği nedir? ucuza çok iş yapabilen? malum öğrenciyiz bütçe az.

dürbün falan takılacak, sniper niyetine kullanılacak

mod 125 falan diyolar ama ne kadara bulurumki onu

hatsanın en iyi tüfeği diye birşey yok hatsan şans işidir çok iyide çıkabilir çok sorunluda tek avantajı teknik desteğin çok iyi olmasıdır.

tavsiyem stoeger x20 combo modelidir üzerindeki dürbün çok iyi. f/p olarak tek geçerim stoegeri
  •  Havalı Tüfek Kullananlar Buraya!

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya!

• quote:

He bu arada görsellik önemli olduğu için caydırıcı bir görüntüsü olan gerçeği ile ayırtı zor bir şey arıyorum ağırlığı fazla olsun birazda.

Dediğiniz kriterlerde hemde hesaplı olanhttp://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=2423 bu silah sizin için uygundur. ama şunu unutmayın korunma amaçlı olarak havalı silah kullanmak bence pek akıl karı değil. karşınızdakinde gerçek silah olabilir. Kullanmayacağı varsa kullanabilir. ancak bu tarz havalı silahlarda yakın mesafeden bir hayli yaralayıcı olabilirler.

@cduman
    İyi kavramı kişiden kişiye değişir. Hatsan mod-95 daha isabetlidir. 50 metreden şişe patlatabilir. Hatsan mod-125 daha kuvvetlidir oda 70 metreden şişe patlatabilir. (tabii vurabilirseniz ) Hatsan firması şu anda daha çok yurtdışına fason üretim yapan bir firmadır. ürünlerinide gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. satış sonrası servis ise çok çok kalitelidir.
    Pcp ler havalı silahların geldiği son noktadır. Genellikle 200 barlık tüpleri mevcuttur ve scuba tüpleri veya özel pompalarıyla doldurularak kullanılırlar. yaylılara oranla çok dhaa kuvetlidirler ve ufak oynamalarla güçleri ayarlanabilir. ayrıca tepmeleri sıfıra yakındır.
    yaylılar mekanik kurma yolu ile (alttan veya namludan kurma olarak) çalışırlar. tepmeleri oldukça sağlamdır. tabii bazı markaların (diana gibi) tepmeyi absorbe edicek sistemleri mevcuttur, (hatsanın sas teknolojisi gibi.) tepmeleri ateşli silahlardan biraz daha farklıdır. (geri ileri tarzında)
    co2 silahlar güç olarak nisbeten düşük pcp lerin tüpleriyle yaptıkları işleme benzer şekilde küçük co2 tüpleriyle çalışırlar. daha çok havalı tabancalarda kullanılırlar. bazı crosman nighstalker gibi tüfeklerdede büyük boyları kullanılır.

mühimmat olarak pellet kullanırlar. pelletlerin çeşitli kalibreleri vardır 4,5 -5,5 -6,35 vs. en çok tercih edilen 5,5 dur. tabii atıcıların beklentilerine göre doğru kalibre tercih edilmelidir.
    Ayrıca Havalı Silahlarla Avlanmak Kanunen Yasaktır.

•  Havalı Tüfek Kullananlar Buraya!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Lecter -- 21 Nisan 2010; 19:16:36 >
  • quote:

hatsanın en iyi tüfeği diye birşey yok hatsan şans işidir çok iyide çıkabilir çok sorunluda tek avantajı teknik desteğin çok iyi olmasıdır.

tavsiyem stoeger x20 combo modelidir üzerindeki dürbün çok iyi. f/p olarak tek geçerim stoegeri

teşekkür ederim hilalav da wood combo ve synthetic combo olmak üzere iki tane var 75 tl fiyat farkı var ama sanırım aradaki tek fark birinin ahşap diğerinin plastik olması. aradaki 75 tl lik fark ahşap için değer mi? ve şarjörü varmı yoksa tek mermi mi alıyor? sanırım tek dezavantajı dürbünsüz kullanılamaması. tasarımı falanda çok hoşuma gitti. bu arada aşağıda yazdığım soruları sizde cevaplayabilirseniz memnun olurum

quote:

Orijinalden alıntı: tnakresss

@cduman
    İyi kavramı kişiden kişiye değişir. Hatsan mod-95 daha isabetlidir. 50 metreden şişe patlatabilir. Hatsan mod-125 daha kuvvetlidir oda 70 metreden şişe patlatabilir. (tabii vurabilirseniz ) Hatsan firması şu anda daha çok yurtdışına fason üretim yapan bir firmadır. ürünlerinide gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. satış sonrası servis ise çok çok kalitelidir.
    Pcp ler havalı silahların geldiği son noktadır. Genellikle 200 barlık tüpleri mevcuttur ve scuba tüpleri veya özel pompalarıyla doldurularak kullanılırlar. yaylılara oranla çok dhaa kuvetlidirler ve ufak oynamalarla güçleri ayarlanabilir. ayrıca tepmeleri sıfıra yakındır.
    yaylılar mekanik kurma yolu ile (alttan veya namludan kurma olarak) çalışırlar. tepmeleri oldukça sağlamdır. tabii bazı markaların (diana gibi) tepmeyi absorbe edicek sistemleri mevcuttur, (hatsanın sas teknolojisi gibi.) tepmeleri ateşli silahlardan biraz daha farklıdır. (geri ileri tarzında)
    co2 silahlar güç olarak nisbeten düşük pcp lerin tüpleriyle yaptıkları işleme benzer şekilde küçük co2 tüpleriyle çalışırlar. daha çok havalı tabancalarda kullanılırlar. bazı crosman nighstalker gibi tüfeklerdede büyük boyları kullanılır.

mühimmat olarak pellet kullanırlar. pelletlerin çeşitli kalibreleri vardır 4,5 -5,5 -6,35 vs. en çok tercih edilen 5,5 dur. tabii atıcıların beklentilerine göre doğru kalibre tercih edilmelidir.
    Ayrıca Havalı Silahlarla Avlanmak Kanunen Yasaktır.

öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama co2 tüplü veya pcp li bir model beni aşar. daha önce hiç kullanmadım çünkü. yaylı bir model istiyorum

şu an iki modele baktım, sizin dediğiniz hatsan mod-95 sas ve stoeger x20 synthetic combo.

stoeger daha galiba. hatsan daha ucuz ama onu alırsam birde dürbün almam gerekicek, stoeger de zaten dürbün var. güç,menzil,isabet olarak stoeger daha mı iyidir?

hatsan ın tek avantajı sas olayı galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cduman -- 21 Nisan 2010; 19:29:05 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.