Şimdi Ara

Havacılık sektöründe çalışmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Havacılık sektörüne merakım var üniversite dış ticaret mezunuyum ingilizcem herkesin bildiği kadar var yani kendimi ifade edebilirim ama bakış açım ve pratik zeka oluşum girdiğim her işte başarılı olmama sebeb olmuştur. Havacılık sektöründe önemli bir bölümde görev alabilir miyim ? Yada iş bulabilir miyim ? İş bulmak için nereye başvurmam gerekiyor ?

• Havacılık sektörünün birçok farklı kolu mevcut. Sizin hangi pozisyonda çalışmak istediğiniz önemli ancak verdiğiniz kriterleri değerlendirmek gerekirse bu sektörde Yer Hizmetleri Operasyonları ve Kabin Memurluğu alanlarında çalışabilirsiniz.
  • Başlangıç için en kolay iş bulabileceğin havacılık sektörü yer hzimetleri şirketleridir, yer hizmetlerinde de yolcu hizmetleri değil harekat departmanını seçmelisin(bazı şirketlerde operasyon olarak geçer) başarılar...
  • havacı27 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için ama nereye başvurabilirim yer hizmetleri şirketleri hangileri oluyor ilk defa bu işe gireceğim şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asilturk27

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için ama nereye başvurabilirim yer hizmetleri şirketleri hangileri oluyor ilk defa bu işe gireceğim şimdiden teşekkürler.
    hangi şehir?
    Gaziantep'de yaşıyorum kardeşim
  • quote:

Gaziantep'de yaşıyorum kardeşim
    Kardeşim sanırım biraz şanssızsın bu sabah saat 9da novotel de havaş yer hizmetleri şirketinin sınavı vardı :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havacı27 -- 21 Ocak 2015; 0:54:34 >
    Kardeşim Yapma beee :( nerden takip edebiliriz bu sınavları çok üzgünüm şu an
  • quote:

Kardeşim Yapma beee :( nerden takip edebiliriz bu sınavları çok üzgünüm şu an
    Bu sınavları takip edebileceğin bir yer yok, çünkü normalde sınavla alım yok sivil havacılık öğrencileri için yaptılar sanırım bu sınavı, ben de eski havaş çalışanıyım arkadaşlardan biliyorum bugün sınav yapıldığını, keşke dün bu yazışmayı yapıyor olsaydık yardımcı olmaya çalışırdım, havaşın sitesine gir orada insan kaynakları felan bi şeyler vardır oradan form doldur sana ulaşırlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havacı27 -- 21 Ocak 2015; 2:06:34 >
    Allah razı olsun kardeşim teşekkür ederim şimdi ösym JANA ya başvurdum. Bir şey olucaz ama ne ? Hakkımıza hayırlısı olsun inşallah
  • quote:

Allah razı olsun kardeşim teşekkür ederim şimdi ösym JANA ya başvurdum. Bir şey olucaz ama ne ? Hakkımıza hayırlısı olsun inşallah
    Eğer devlet işi bulursan havaşın özellikle de Gaziantep havaşın adını bile anma kardeş başlasan da 6ay sonra bırakcaksın zaten :) hayırlısı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: havacı27

Eğer devlet işi bulursan havaşın özellikle de Gaziantep havaşın adını bile anma kardeş başlasan da 6ay sonra bırakcaksın zaten :) hayırlısı olsun...
    Havacılık sektöründe çalışan biri olarak en azından bulunduğum ili baz alarak konuşuyorum böyle zevkli bir işi üst düzeyler çok zevksiz bir hale getiriyor öncelikle bunu söylemeyelim. Arkadaşların dediği gibi havacılık sektörü diyorsan başlangıç ve kolay olarak yer hizmetlerinde çalışabilirsin. Tabi yer hizmletlerinin içindede bir çok farklı iş kolu var. Şutaltı yani bagaj ile ilgili bölüm yada apron işcileri makinistler operatörler yada Harekat operation diye de geçer. Bunların içinde en çok para alabiliceğin birim harekat. Hem yetki hem sorumluluk sahibi olursun. Ama soğuk yada sıcak bilimum sürekli dışarda bu etkinleri çekersin. Yolcu hizmletleri memuru olursan eğer sürekli insanlarla içiçesin 1000 tane farklı adamla uğraşacaksın. Memur statüsündesin fakat sabır isteyen bir iş. Apron ve şutaltı birazdaha altabaka işler. Olabilirsen harekat derim. Ama bu işte şirketin işe alımı cv ile falan dönmüyor öncelikle bunu bilmelisin.

• Zamanın en zevkli gibi görünen fakat en meşakkatli sektöründen biri.
  • Çok zevkli ve iyi maaşlı bir sektör gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKİN 1881

Çok zevkli ve iyi maaşlı bir sektör gibi görünüyor.
    Havacılık sektöründe kariyer yapmayı hedefliyorsanız, ilk adımda yolcu hizmetleri memuru olarak işe başlayabilirsiniz.
    Zevkli bir sektördür fakat bir o kadar da zorludur. Günde 900-1000 adet yolcu ile muhatap olacaksınız ve her türlü sorunları ile siz meşgul olacaksınız. Kısaca yandınız.
    Maaşları zannettiğiniz gibi yüksek değil. Yalnızca TGS'de işbaşı yaparsanız biraz iyidir.
    Fakat, 4-5 sene sabredebilirseniz, üst seviye departmanlar için şansınızı zorlayabilirsiniz.
  • hahahah milelt varya millet parası çok sanıyor ona yanıyorum ya vallaha billaha

ya arkadaşlar çok havalı bir iş değil yolcu hizmeti olursan yolcu ile uğraşırsın

harekat olursan ekip ve uçak ile uğraşırsın

şut altı veya rampci olursan bagajlarla ve yolcu hizmetleri ile uğraşırsın

ve size şunu söyliyim çelebi hariç bütün şirketlerde çalışın

çünkü çelebi en düşük ücreti veriyor.

ve birde yhm olursanız 1.5 2. tl alırsınız en fazla
  • Hocam Çelebi personeli misiniz?
  • Razer kullanıcısına yanıt
    hayır hocam ev arkadşaım çelebi personeliydi

ben havaştaydım dönemsel çalıştık ltbs de
  • Özel mesaj gönderdim.
  • Havacılık sektörünün disaridan cok fazla maas alan gibi gorunmesi zamaninda thy personellerinden kaynakli. Thy iscileri cok iyi para alirlardi. Daha sonra ozellesmeye gidildi su an icin havacilikta ozellerin maaslari cok yuksek degil yönetici kismi ayri. Eger girebiliyorsaniz devlete girin devlette maaslar cok iyi apron makinisti 3700 tl para aliyo teknik kadrolar daha da iyi oturu kpss calisin olmuyosa da yer hizmetlerin de nerde mutluysaniz orda calisin tabi secenek sunarlarsa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.