Şimdi Ara

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.748
Cevap
13
Favori
735.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: recepberber

evet arkadaşlar Kütahya Hava Er Eğitim Tugayında Banka işi nasıl olacak? Tugayın içinde hangi bankaların ATM leri var. Lütfen orada acemilik yapanlar bizi bu konuda bilgilendirin.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Tekrar Tüm tertiplerime askerlik süresince bol şans ve başarılı bir askerlik dilerim.

Recep BERBER
    KONYA

banka işini kafanıza takmayın...

2. olrakta tugayda 3 - 4 yerde akbank atm si var oralardan paralarınızı temin edebilirsiniz...

3. olrakta benim akbankta hesabım yok diye düşünmeyin size askeriye akbank hesabı verecek kartı ile birlikte ve girişte cebinizdeki fazla harclığı hırsızlık ve kayıp etmeye karşı size actığı hesaplara yatıracaklar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayto44

Arkadaşlar cevaplarınızı bekliyom sülüs zarfını arkadaş acdıda bişey olurmu .....

hapu yuttun askerliğin yandı :(

senin 30 günlük fazla askerlik yapmana sepep olacak...

şaka şaka birşey olmaz ama ilk girişte biraz azar işide bilirsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilhan_havacı

quote:

Orjinalden alıntı: yazar_2450

10 Aralıkta teslim olacak yokmu ?

dostum sen yanlış bilgilenmişsin 12 sinde teslim oluosun 10 unda değil...

sülüste ne yazıyorsa o tarihte teslim olursunuz. ve askerliğiniz sülüse göre yaparsınız sülüsten 5 gün önce teslim ol git ama sülüste 5 gün sonra olduğu için 5 gün fazladan yaparsın ayrıca sülüste 12 yazanlar batıdaki ve iç anadoludaki ildekiler içi diyrum askerliğiniz 10 unda başlıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejavusekoo

arkadaşlar slm ben sizin çömez üst devrenizim yani 88/2 size biraz yardımcı olmak istedim serkanbozkurt@hotmail.co.uk adresim eklerseniz ayrıntılı konuşuruz ilk önce şöyle başlıyayım burda bazı arkadaşlar yatıyorsunuz diyorlar yalan onu geçin ikincisi çok sakat zamanda askere geliyorsunuz kar var kayseri ye falan usta birligine düşenler zaten hepten yandı paso kar kürerler acemilikten nefret ediceksiniz ama usta birligine gidince orayı çok arıcaksınız çünkü usta birliginde uyku yok sorumluluk çok bide ilk günler bence aglayın sezsiz sezsiz rahatlayın içinize atmayın üzülmeyin ailenizin degirini bilin dediler bize umursamadık orda anladık sizde anlıcaksınız gelelim bölümlere MEBS var yaşadı bunlar içtima yok egitim yok ders denen bok yok nöbet yok tabi usta birliginde OTO var oto zordur ama zevklidir bende otocuyum boş silahla nöbet var HİZMET var bu sakat paso temizlik çaycı corbacı yemekhaneci posta çıkar İSTİHKAM var onlar hepten yandı işleri çok agır Allah yardımcıları olsun gelelim ÇAVUŞlara bunlar yandıki ne yandı 90+35 acemilik var GÜVENLİK ondanda beter yani MUHAFIZ dediginiz 8 saat nöbet var günde bide nöbet bitince iş mangası temizlik var tabi siz geldiginizde kar olucak allah yardımcınız olsun arkadaşlar detaylı konuşmak isterseniz adresim yukarda kendinizi üzmeyin şfk 240

cocukları bizi ilk girişte korkuttukları gibi korkutmuşsun iyice baston... sende benim bastonsun banada dediler cavuş olma ıvır zıvır bende erbaşta yaptım acemlikte eğitimde bşizi oydular ama usta birliğinde 390 gün rahat ettim paşalar gibi yaptım.. sen şuanda tugaydamısın. yada başka yeremi gittin. eğer otada yapmışsan senin has dedelerin bizi iyi tanırdı. ha birde hepsini yazmışsın as-iz nasıl eziyet cekiyor mu...
    ben yazayım senin yerine günlük ben 18 saat nöbet tuutğum oluyordu ama nasıl nöbet söyleyyeim mi oturarak. cünkü özel günler vardı törenler veya cenazeler gece 19 da nöbeti alıyorudum ben sabah 7 de bırakıyordum görevim 12 saati astsb da benimle aynı şekilde nöbetteydi. ama o gün şehit cenazesi olduğu için cenezeye gidiyorduk öğlene veya 2 gibi filan gelip yemek yedikten sonra yatıyordum 5 de kalktıp yemek yedikten sonra 19 da tekrar göre ve sabah 7 de görevi bırakıp 9 da yatıyurdum. 5 e kadar ha kom. bugün şu görevim vardı dediğimde nçöb. astsb olmasa dahi kendi kom. birisi ıstıcınız varsa e yatacak yeriniz varsa biriniz ayakta dursun girişi kontrol etsin diğeriniz uyusun diyordu. ve sonuçta askerdesin ve bazı nçb. uykusuzluktu bunlara alışmalısınız. sonuçta askerlik orası ana kucağı değil. tmm mı baston. ha ben o nöb. eziyeti cekiyordum ama tr geneli bir tane asker çarşıya secimden dolayı cıkamadığında ben yata cıkıyordum. veya canım istediğinde biniyordum askeri araca veya dolmuşa veya merkezde ise yürüyordum gidiyordum ufa bir şey için gezip gelyordum veya gece 11,30 da yemek yaptırıyordum çarşıda veya komutanlarımızdan bazıları gece yemek getiryordu kendileri nçb. oldukları gün... burası askerlik ve kimse kimseye benzemez kimsii melek gibidir kimisi köpek gibidir ama şu kullağınıza küpe olsun orada bolca duyacaksınız kimisi anasıyla kimi anısıyla anılır.. benim cok anasıyla andığım kom. olduğu gi,bi anısını andığım kom. vardır. beş parmağın beşi bir değil. ha birde baston senin benim has dedelerim veya 4/4 lerle askerlik yapsan demek k karacadında beterm diyecekmişsin adamlar 4/4 ler karınlarını doyururr en üst iki devre yer meyve en alt devrelere yok uyumak yok adam ben nöb. gitmeyeceğim sen gideceksin dediğinde hiç itiraz etmeden nöçb. gelir gelmez gidermişsin bizde onların az yumuşamışı vardı. ama bizide gönderdilerdi sizde başkasının yerine nöb. yok.
    dua et karacı değilsiniz küt. jandarmadakileri görün ders alın...

• quote:

Orjinalden alıntı: byvatan

quote:

Arkadaşlar cevaplarınızı bekliyom sülüs zarfını arkadaş acdıda bişey olurmu .....

hapu yuttun askerliğin yandı :(

senin 30 günlük fazla askerlik yapmana sepep olacak...

şaka şaka birşey olmaz ama ilk girişte biraz azar işide bilirsin...

KArdeş saol beni aydınladın için mufavır eri nasıl bilgin warmı acapa

• byvatan ben 10 aralıkta teslim oluyorum bazı kişiler diyorki erken teslim olunca içerde sivil oluyorun ama temizlik falan yaptırıyorlar diyorlar bu doğrumu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazar_2450 -- 5 Aralık 2008; 20:01:49 >
  • bişey olmaz kardeş tebliğ zarfına ve içindeki kağıda birşey olmasında gerisi önemli değil
  • nasıl çıkartınsa o şekilde bantlarsan iyi olur
  • s.a arkadaşlar hepinizin askerliği hayırlı ve uğurlu olur inşallah.Ben 14 bölükte stajer çavuş olarak askerliğimi yapıyorum.yardım ve bilgi isteyenler için mail adresim: maverick-82-@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maveerick -- 6 Aralık 2008; 12:46:44 >
  • Arkadaşlar yanımızda ne gödürelim bilgilendirseniz sevirimm
  • Valla ben 5 adet mavi kilot, atlet ve 5 adet kalın çorap aldım
  • quote:

Arkadaşlar yanımızda ne gödürelim bilgilendirseniz sevirimm

VALLA AYTO44
    BEN 5 ATLET,KİLOT,KALIN SİYAH ÇORAP.KAMUFLAJ İÇİNE GİĞMEYE İÇLİK.SICAK TUTMASI İÇİNN.AYAKKABI BOYASI,FIRÇASI.ŞAPKA,KAR MASKESİ,HAVLU=EL,AYAK,KURULANMAK İÇİN BANYO SONRASI.TRAŞ BIÇAĞI,KÖPÜK,TIRNAK MAKASI,KREM,BOYUNA TAKILAN CÜZDAN,DİŞMACUNU VE FIRÇASI,İĞNE İPLİK ALMAYI UNUTMAYIN...
  • traş takımı falan ne gödürüyon iğne iplik falan
  • ben yukarıdaki gibi aldım ama diğer malzemeleri her ihtimale karşılık aldık
    normalde bütün malzemelri orada veriyorlar
  • oranın tam adresini bilen varsa yazabilirmi mektup göndermek isteyen arkdşlar var da onlar istiyolar
  • Arkadaşlar bende 2006da bu zamanlar kütahya hava er eğitim tugay komutanlığıma acemilik için gitmiştim aman gidecek arkadaşlar çok dikkat edin kendinize öyle pis bir havası varki oranın rezalet ötesi hasta olmamak elde değil birde hamama giderken çok dikkat edin.Allah muhafaza oradaki atğm. doktorların eline düşmeyin çok fenalar vallaÇok lükse kaçan şeylerde götürmeyin pudra deodorant parfüm kolonya v.s izin vermiyolar alıyolar zaten.don mon herşeyi veriyolar.
  • sanino diş macunu veriyolar 2-3 büyük tüp ama daha çok dişleri sarartıyo o yüzden güzel bir diş macunu alın kulak tıkaçlarınızıda unutmayın
  • OYAKBANK'IN(İNG) ATM'si ve bir uydu şube var ve ayrıca sizin hesap açtırmanıza gerek yok oraya gidip işlemlerinizi yaptırırken onlar sizin yerinize kart çıkarmış oluyor siz alıyorsunuz hesap kartınızı.Birde çok ticari biryer hav.er.eğt.tug.kom. yani ilk geldiğinizde traş takımlarından elbiselere kadar envayi çeşit şey alınıyor ve almak zorunda değilsiniz bize bazı şeyler zorunlu dediler param yok dedim.Bende olan şeyi ne alıcam.(bu şeyde arkasında hav.er.eğt.tug.kom. yazan eşofmanlar)Ayrıca otogara gelince ben hiç inzibat fln görmedim hemen teslim olmayın takılın biraz sonra kalabalığa kalıyosunuz mahşey yeri gibi.
  • Arkadaşlar çok yazdım biliyorum ama öyle zor zamanlar ki size yardımcı olmak istiyorum sadece.Eğer uzun dönem er olarak yapacaksanız muhakkak bir mesleğiniz olduğnuzu söyleyin şöförlüğünüz varsa söyleyin bilgisayardan iyi anlıyosanız söyleyin ama söyleyin yeterki çünkü eğer muhafız eri hizmet eri gibi sınıflara girer ve dağıtıma giderseniz vay halinize ben hatırlıyorum muhafız erleri güvenlik taburunda paso nöbette ve sürekli eğitimdeler(ben 1 hafta eğitim yaptım sadece o da Hv.K.K. denetlemeleri içindi)eğer hizmet eri olursanız hizmet bölük/tabur 'unda ot/bok işleriyle uğraşır durursunuz ve öyle adamlar var ki ben bile inanamıyordum görünce.İngilizceniz varsa asılın nota birliklerine düşmeye çalışın belçika olursa manyak olur.Güzel maaş alırsınız.Şöför olursanız Hv.Ulş.Er-Çvş olursunuz ve genel olarak rahattır ama bununda sakat tarafları var(üzerinize zimmetli arabalar,çok eski ve arıza yapan arabalar ki bunların tamiride üzerinize zimmetli,tamir olana kadar siz bile altına giriceksiniz)bende ulaştırmacı yaptım yazıcıydım şimdiki aklım olsa olmazdım büyük stres çünkü.İşte hava meydan komutanlıklarına düşerseniz o da mükemmeldir.Taşınabilir radarcılar var çok rahatlar ayrı dünyalar hele birde uçakların tatbiklat atış sahalarında olursanız sizi oraya şafak 390derken bırakırlar Ş:1 dediğinizde taburunuza dönersiniz.Filolarda görev alabilirsiniz ki buda çok çok mükemmeldir çünkü pilotlar o kadar görgülü o kadar babacan insanlar ki hiç unutmuyorrum birgün nöb.dr. Pilot Ütğm'di adam beni evimde gibi hissettirmiştiSanki ana baba şefkati vermek ister gibiydi mükemmel insanlar tek kelimeyle.Benim tecrübelerim bunlar arkadaşlar allah yardımcınız olsun.Şu lafı asla unutmayın FASTFOOD SERBEEEESTTT

• verdiin bilgiler için çok teşekkürler.bi de adres sölermisin sana zahmet =) bi de ben 2çift yeşil atlet külot aldım bi sorun olmas dimi yeşil die

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarkandudu -- 7 Aralık 2008; 23:47:34 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.