Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.703
Cevap
62
Favori
536.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Morgue

quote:

Orijinalden alıntı: 1Ceko

Herkese tek tek yardım etmeye çalışmak yerine biri bence bu işin formülünü anlatsın mümkünse ilk mesaj editlenip açıklama yapılsın herkes kendi hesaplasın daha mantıklı değil mi?

Doğru söze ne hacet..

google da bi araştırma yapmaya üşenenler meydana çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hope_umut

noise margin upstream: 14 db
    noise margin downstream: 16 db

attenuation upstream: 16 db
    attenuation downstream: 22 db

output power upstream: 11 db
    output power downstream: 16 db

Şuan Netlimitsiz kullanıyorum. Hattım ADSL2+ 16Mbit hızını kaldırabilir mi acaba?

2-3 saat önce, Twitter'dan TTNET'in destek hesabına cep ve ADSL hizmet numaramı bırakıp, hattımın desteklediği maksimum hızı öğrenmek istediğimi söylemiştim. 5 dk. önce aradılar. Telefondaki bayan, maksimum 11 Mbit hız alabileceğimi, daha üstteki hızlarda sorun yaşayacağımı söyledi. Değerleri bana benzer olanlar varsa, kafalarında biraz düşünceler oluşturmuştur umarım.
  • pek umudum yok ama bizim hat kaldırır mı acaba 16mb?? yada max ne kadar alabilirim,hesaplamayı bilen arkadaslar bi cvb verirse cok sevinirim.ttnet must. hizmt.lerine sordum 24 mb te kadar alır dedi ama malum onlara guven olmuyo
     Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?
  • Hocam su durumada bir yorum yapin lutfen..

Upstream Hızı (Kbps)
    1023
    Downstream Hızı (Kbps)
    4092
    Upstream Sınırı
    10
    Downstream Sınırı
    20
    Trained Modulasyon
    ADSL_2plus
    LOS Hataları
    0
    Downstream Hat Zayıflaması
    23
    Upstream Hat Zayıflaması
    11
  • Benim hattımda sözde 8 mbit i destekliyor istatistiklere göre ama şu netlimitsiz'i 3 hafta kullanmam sonucunda, hat göçmüştü bildiğin..
    1 hafta arıza var dediler uyuz ettiler beni sonra 1 mbite sabitlediler ulan madem altyapın yok sen ne diye ha bire beni arayıp hızınızı yükseltelimmi diye soruyorsunuz...
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

hat istatiklerim bu şekilde acaba 16 mbps e geçsem maksimum hız alabilirmiyim şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: raider166

hat istatiklerim bu şekilde acaba 16 mbps e geçsem maksimum hız alabilirmiyim şimdiden teşekkürler

modem verileri otomatik hesaplayıp yazıyor zaten.. sizin modeme göre

adsl+2 ile 12612 kpbs hız alabilirsiniz maximum
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Bu hat değeleri için ne diyeceksiniz en fazla ne destekler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yorfa

pek umudum yok ama bizim hat kaldırır mı acaba 16mb?? yada max ne kadar alabilirim,hesaplamayı bilen arkadaslar bi cvb verirse cok sevinirim.ttnet must. hizmt.lerine sordum 24 mb te kadar alır dedi ama malum onlara guven olmuyo

Çok rahat kaldırır.

quote:

Orijinalden alıntı: Xaroon

Hocam su durumada bir yorum yapin lutfen..

Upstream Hızı (Kbps)
    1023
    Downstream Hızı (Kbps)
    4092
    Upstream Sınırı
    10
    Downstream Sınırı
    20
    Trained Modulasyon
    ADSL_2plus
    LOS Hataları
    0
    Downstream Hat Zayıflaması
    23
    Upstream Hat Zayıflaması
    11

Hat zayıflaması biraz daha iyi olsaydı güzel olumuş. Kesin bir şey diyemem ama 8-12mbit arası alabilirsiniz. Kesin bir şey için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: raider166

Bu değerlere göre muhteşem performans alıyorsunuz. 16mbitte mucize olur mu olmazmı kestiremedim açıkçası bu sonuca göre, bu hızı almasanız kaldırmaz derdim. Müşteri hizmetleriyle görüşmek en iyi yol olacaktır.

quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

Bu hat değeleri için ne diyeceksiniz en fazla ne destekler?

Hat zayıflaması değerinde down ile upload arasında ilginç bir dengesizlik varmış. Neyse, 8-12mbit arası alabilirsiniz sanırım.

NOT: Burada yaptığım tahminlerin gerçeklik payı googledan öğrendiğimiz bilgilere dayanmaktadır, en kesin cevabı müşteri hizmetlerinden alırsınız.

Sizde bu tahminleri yapabilmek istiyorsanız SNR Margin ve Hat zayıflaması değerlerini nedir, etkileri, ve bu ikisinin birbirine ilişkisini Google'dan araştırmanız yeter. Zira ttnet çalışanları değiliz.

TARİFE DEĞİŞTİRİRKEN ONLİNE İŞLEMLERDEN DEĞİL, MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEN DEĞİŞTİRMENİZ ÖNERİLİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magilum -- 30 Aralık 2010; 20:13:13 >

• bu değerler ne kadarı destekler ?

• @SmyrneGe

Dostum dediklerinin kesinlik payı yoktur da,müşteri hizmetçilerinin de yok ki

Adamlar bana hattın desteklemiyor diyor..

Misal şöyle düşünelim,4096/797 kbs.. ben uploadda full hızı alabiliyorum her zaman..Aynı hat 8mbit i desteklemesi gerekmez mi ? yani up ve dl değerleri aynı hat üzerinden sağlanıyor birisinde tam alınırken birisinde yarısını veriyor burda çelişki var.. bir örnek daha şu var, yolun karşısında arkadaşım 8mbit i full alıyor,ama bunuda geçelim hani karşı yol farklı saha dolabından alıyordur vs, yan komşum da 8mbit i full alıyor ama bana gelince yok

çok saçma yani.. adamlara geçen gün 8mbite yükseltsinler diye yine istek yaptım ama halen dönmediler,bir daha arayacağım..

• @ SmyrneGe
    hay ağzın bal yesin kardesim cok saol cvb verdigin icin
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdogan69

bu değerler ne kadarı destekler ?

En fazla 3, hadi zor ama 4 olsun. Kaldırmaz.

@:Fatih:
    Sende haklısında, en azından bu tahminleri yaparken zan altında kalmak istemem, bu yüzden müşteri hizmetlerine inanın diyorum.

"Misal şöyle düşünelim,4096/797 kbs.. ben uploadda full hızı alabiliyorum her zaman..Aynı hat 8mbit i desteklemesi gerekmez mi ? "

Demişsin, işte burada santrale uzaklık hat zayıflaması değerini, bağlı olduğunuz santralin uzaklık ve kaldırma gücüne görede göre snr değeri belirlenir, bu değerlere göre tahmin edilir. Her hızın bir sınır değeri var. Anlatamadım ama karışık biraz. Aynı hat üzerinden tam performans alsanız bile bir üst tarifedeki hızı almanız garanti değil, bu değerlere bağlıdır.

Misal yakından örnek vereyim, şuan ben 8mbit alırken alt komşum 4mbit'i zor kaldırıyordu en son, beni çağırmışlardı. Birazda hat kabloları buna neden olur, kontrol edilmesi değerlerin iyileşmesinede yardımcı olur.

Birde, twitter üzerinden @TTNETdestek ekibi en kısa sürede çözüyor problemleri. İkinci kez memnun kaldım, dün gece ilettim problemimi, sabah geri cevap vermişler tel n gönderin diye, 6 da eve geldim numaramı gönderdim 20 dk önce arayıp şıp çözdüler problemi

http://www.webege.net/2010/12/twitter-ttnetdestek-ekibi.html

• quote:

Orijinalden alıntı: yorfa

@ SmyrneGe
    hay ağzın bal yesin kardesim cok saol cvb verdigin icin

Rica ederim.
  • arkadaşlar benim hattım bu adsl2+ 16 mb yi kaldırırmı. 1 yıldır 8 mbs ye kadar limitsiz kullanıyorum ama 3 ün üstüne çıkdıgını görmedim. teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

arkadaşlar benim hattım bu adsl2+ 16 mb yi kaldırırmı. 1 yıldır 8 mbs ye kadar limitsiz kullanıyorum ama 3 ün üstüne çıkdıgını görmedim. teşekkürler..

Hocam zaten 8mbit tam performans kullanıyorsunuz olarak gözüküyor, testlerde ve indirme işlemlerinde vs 3'ün üzerine çıkmıyorsa yerinde teknik destek ihtiyacınız var gibi. Hat kabloları vs..

Bunun dışında tahminen 10-12 mbit alabilirsiniz değerlere göre.

• teşekkür ederim..
  • Rica ederim, fakat bu soruna el atılmazsa o 10-12mbiti göremeyebilirsiniz..
  • SNR Sınırı (dB): 31.9 - 34.6
    Sinyal Genlik Zayıflaması (dB): 29.0 - 13.1
    Çıkış Gücü (dBm): 12.3 - 18.7
    Ulaşılabilir Hız (Kbps): 11696 - 1157
    Hız (Kbps): 1024 - 253
    arkadaşlar peki bu değerler 8 mbiti kaldırırmı??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jönntürk -- 30 Aralık 2010; 20:58:28 >
  • bunun için ne diyebilirsiniz ?

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.