Şimdi Ara

Harici Harddisk i gösteremiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim harici harddisk ile ilgili bir sorunum var. Bir arkadasım bana harddiskini getirdi windows acılmıyor kurtarabilirmiyiz diye. Normal bilgisayarda secim yapıldııktan sonra(2 farklı windows var ama biri açılınca diğer sürücü yad awindows gorunmuyor) registry hatası le windows acılmıyordu(güvenli kip dahil).

Bende harddiski harici case'e koydum. Ancak harddiskte olan 2 sürücüde gorunmedi. Easus partition magic programı ile baktıgımda biri unallocated olmak üzere 3 kısım gördüm. unallocated kısımda istediğim işlemi yaparken oteki işletim sistemi yuklu 2 kısıma yaptığım tum uşlemler bosa gitti(Sürücü harfi ata dediğimde yada unallocated e kopyalama işlemi sonunda mount hatası gibi birşey veriyor.)

Sizce neden olur? şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sephirot -- 20 Haziran 2012; 9:21:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sephirot

Arkadaslar merhaba,

Benim harici harddisk ile ilgili bir sorunum var. Bir arkadasım bana harddiskini getirdi windows acılmıyor kurtarabilirmiyiz diye. Normal bilgisayarda secim yapıldııktan sonra registry hatası le windows acılmıyordu(güvenli kip dahil).

Bende harddiski harici case'e koydum. Ancak harddiskte olan 2 sürücüde gorunmedi. Easus partition magic programı ile baktıgımda biri unallocated olmak üzere 3 kısım gördüm. unallocated kısımda istediğim işlemi yaparken oteki işletim sistemi yuklu 2 kısıma yaptığım tum uşlemler bosa gitti(Sürücü harfi ata dediğimde yada unallocated e kopyalama işlemi sonunda mount hatası gibi birşey veriyor.)

Sizce neden olur? şimdiden teşekkür ederim

Anladığım kadarıyla HDD'yi harici HDD yapmışsınız ve partitionlar gözükmemiş.

Gözükmesi gerekiyor fakat Diskin partition bölümleride zarar görmüş olabilir.

• İlk başta onu bende düşünmüştüm ancak normal takınca bilgisayar windowsu gösteriyor ve windows logosu geçene kadar sorunsuz sürdürüyor. Sadece normal yada güvenli kip farketmeksizin logo geçip masaustu gelmesinden hemen önce registry hatası veriyor.

Bende belirttiğiniz gibi harici yapıp yukarıdaki işlemleri yaptm. Derdim ise eski sürücüdeki dosyaları kurtarmak sonrasında bilgisayara takıp format atacağım
  • quote:

İlk başta onu bende düşünmüştüm ancak normal takınca bilgisayar windowsu gösteriyor ve windows logosu geçene kadar sorunsuz sürdürüyor. Sadece normal yada güvenli kip farketmeksizin logo geçip masaustu gelmesinden hemen önce registry hatası veriyor.

Bende belirttiğiniz gibi harici yapıp yukarıdaki işlemleri yaptm. Derdim ise eski sürücüdeki dosyaları kurtarmak sonrasında bilgisayara takıp format atacağım

Kayıt defteri bozulduğu için windows çökmüş dediğiniz hataya göre öyle.

C üzerinde Dosyalar yoksa Sadece C'yi formatlayın.

Bu arada Cd'den çalışan işletim sistemleri var onunla pcdeki verileri kurtarabilirsiniz..
  • Dediğim gibi Cyi göstermek ilk hedefim. Dosyalar c de olduğu için formatlama şansım kalmıyor. Bugun akşam cyi usb den gösterme çalışmalarına devam edeceğim olmazsa dediğiniz gibi usbden çalışan işletim sistemide çözüm olabilir tabii c görünürse
  • quote:

Dediğim gibi Cyi göstermek ilk hedefim. Dosyalar c de olduğu için formatlama şansım kalmıyor. Bugun akşam cyi usb den gösterme çalışmalarına devam edeceğim olmazsa dediğiniz gibi usbden çalışan işletim sistemide çözüm olabilir tabii c görünürse

Boşa uğraşmayın HDD'yi bilgisayara takın USB yada Cd'den çalışan işletim sistemi indirin.. Bütün bölümler gözükecektir.

İyi Forumlar.
  • bugün akşam deneyeceğim, teşekkürler
  • Arkadaşlar merhaba,

Harddisk konusunda şöyle bir gelişmeyi farkettim.

Bilgisayar harddiski görüyor ama sürücü atanmıyor. Easus partition magic pro programında 2 sürücüyüde görüp sürücü harfi atamaya calıştığımda munting drive failed hatası veriyor kısa bir denemenin ardından. Windowstada bildiğiniz üzere sürücü harfi atanan bir bölüm var orda ise sürücü harfi atama inaktif görünüyor. Diğer harddisklerde sıkıntı yokken bunda bir koruma tarzı birşeymi vardır. Bu harddiski ilgili bilgisayara taktığımda önce boot manager geliyor sonra seçilen windowsta açılmaya devam ediyor. yani harddiskte bir problem yok. İnsana kafayı yedirtir bu bilgisayarımsı olaylar. oneri tavsiye ve bilginizi paylaşmanızı rica ederim:)
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,

Harddisk konusunda şöyle bir gelişmeyi farkettim.

Bilgisayar harddiski görüyor ama sürücü atanmıyor. Easus partition magic pro programında 2 sürücüyüde görüp sürücü harfi atamaya calıştığımda munting drive failed hatası veriyor kısa bir denemenin ardından. Windowstada bildiğiniz üzere sürücü harfi atanan bir bölüm var orda ise sürücü harfi atama inaktif görünüyor. Diğer harddisklerde sıkıntı yokken bunda bir koruma tarzı birşeymi vardır. Bu harddiski ilgili bilgisayara taktığımda önce boot manager geliyor sonra seçilen windowsta açılmaya devam ediyor. yani harddiskte bir problem yok. İnsana kafayı yedirtir bu bilgisayarımsı olaylar. oneri tavsiye ve bilginizi paylaşmanızı rica ederim:)

Formatlayın dosyalarını kurtarmanız o şekilde imkansız..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.