Şimdi Ara

Harddiskteki Fotoğraflarda bozulma !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar tatildeyken çektiğim fotoğrafları 2 gb'lık SD card doldukça yanıma aldığım taşınabilir harddiske kopyalamaktaydım.
    Bi kaç gün önce çektiklerimi 2 gün önce harddiske kopyalamıştım fakat fotoğrafların bazılarının bozulduğunu gördüm. resimlerde renk bozulmaları, sağdan soldan kırpılmalar, kaymalar olmuş. Sebebini bilen var mı? ve Nasıl eski haline getirebilirim. silinen dosyaları kurtarma programlarını denedim olmadı.

Sorum tam olarak şu;
    Fotoğrafların ilk yüklendiği haline getirebilme yolu varmıdır?

• Harici diskinizin markası modeli nedir?
    -Disk performans modunda mı ona bakmalısınız?
    -Bilgisayarım sağ tık> özellikler > aygıt yöneticisi> Takmış olduğunuz disk(disk sürücüleri altında) sağ tık özellikler> İlkeler> çabuk uzaklaştırma seçili mi?
    -Diski güvenli kaldır diyerek mi kaldırdınız?
    -Diskiniz taşırken çarpma düşme vs.gibi şeylerle karşılaştı mı?Çok şiddetli olması gerekmez..

Son sorunuza gelince getdata back ile bir bakın.Ama bozulduysa geri gelmez diye düşünüyorum.. Silinme format vs. olsaydı geri gelebilme ihtimali vardı..
  • büyük ihtimal diskininizde sorunların olmasından kaynaklanmıştır,acaba bad sector olma ihtimali olabilirmi..en azından testlerden geçirmeden başka bilginizi atmayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.