Şimdi Ara

Harddisklerim inanılmaz bir şekilde bozuluyor..??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bugünlerde başıma garip olaylar geliyor bilgisayarlarımla ilgili.Önce laptopum aniden hata verdi, servise verdim hdd bozuk 400 lira dediler, ben tabi gittim aldım eve geldim neyin kafası 400 lira diye.(şuanda laptoptan yazıyorum "ağ ile güvenli mod" da çalışıyor birtek)neyse masaüstüyle idare ederiz, ufaktanda hdd bakıyodum ki bigün sabah kalktım masaüstü açılmıyor..windows starting de kalıyor..neyse hdd den şüphelendim, 1tb harici var benim, formatlayıp temizleyip kenara koymuştum dedim onu açim sisteme bağlayayım falan filan derken oda bozulmuş.pc görüyor ama birimin içine girmiyor.sistem bozuk yada hasarlı vs diyor.masaüstünün hdd sini çıkartıp hdd kutusuna koydum, onu laptopa bağladım güvenli modda, görüyor ama açılmıyor..tıkladığında bozuk eksık hatalı birim vs...anlayacağınız evimde 3 pc hdd si vardı 3üde 1 hafta içinde bozuldu.bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar, telefonumdan falan korkmaya başladım oda gidecek diye..
    laptopa çare yok ssd fln alacam öneriniz varmı?
    birde adanada masaüstünü götürüp göstereceğim şöyle güvenilir bir yer varmı?bilen varsa nolur söylesin kafayı yemek üzereyim..
    saygılar

• ya kasanın yanında kocaman subwoofer var onla alakalı birşey olamaz dimi mıknatıs falan filan? anlamam ama paranoyak olduk iyice..
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_yeg

ya kasanın yanında kocaman subwoofer var onla alakalı birşey olamaz dimi mıknatıs falan filan? anlamam ama paranoyak olduk iyice..

hocam hdd hepsi sıfırmıydı yoksa kullanılmışmı bad sector oluşmuş olabilir yada ne biliyim elektrikler feln gittimi o ara belki ondan bozulmuş olabilir birde baska pc de deneyim hdd olmazsa idareten arkadasınızdan bir hdd alıp deneyin

masaüstü pc niz deki hdd laptopa baglamısınız yanılmıyorsam harici olarak mı bagladınız normal mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz YK

quote:

Orijinalden alıntı: by_yeg

ya kasanın yanında kocaman subwoofer var onla alakalı birşey olamaz dimi mıknatıs falan filan? anlamam ama paranoyak olduk iyice..

hocam hdd hepsi sıfırmıydı yoksa kullanılmışmı bad sector oluşmuş olabilir yada ne biliyim elektrikler feln gittimi o ara belki ondan bozulmuş olabilir birde baska pc de deneyim hdd olmazsa idareten arkadasınızdan bir hdd alıp deneyin

masaüstü pc niz deki hdd laptopa baglamısınız yanılmıyorsam harici olarak mı bagladınız normal mi ?

Evet hepsini birbirine harici olarak bagladim.simdi 1tb lik haricimi dahiliye cevirip sistem kurmayi basardim.masaustunu biraz kurtardim gibi.ama laptop ekrani kirildi ufak bir kaza ile..onuda yenileyecegim icin pek sorun kalmadi sayilir..cevap icin tesekkurler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.