Şimdi Ara

Harddisk Secimi Seagate--WD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WD Caviar Green 2 TB IntelliPower 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (WD20EARX)

Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST2000DM001)

Bu iki ürün arasında kaldım.
    Çok Yuksek bir performans aramıyorum
    120 gb ssd var ısletım sıstemını ona kurup bu alıcagım 2 tb hddlede oyun , bluray fılm ve muzık arsivi dusunuyorum onerınız hangısıdır?

• Seagate tavsiye ederim çünkü bunu kullananlar ilerde sorun yaşamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 15 Ağustos 2012; 3:43:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by.b4tt4L

WD Caviar Green 2 TB IntelliPower 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (WD20EARX)

Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST2000DM001)

Bu iki ürün arasında kaldım.
    Çok Yuksek bir performans aramıyorum
    120 gb ssd var ısletım sıstemını ona kurup bu alıcagım 2 tb hddlede oyun , bluray fılm ve muzık arsivi dusunuyorum onerınız hangısıdır?

Segate yada Wd farketmez bence çünki düne kadar harddisk firmaları yokken Segate vardı. eee Aynı zamanda Wd ninde kalitesi iyi bence farketmez.. Bu arada işletim sistemini 64. mb lık harddiskine kur. Çok aşırı hızlanıyor dosya tranferinde falan.

Benim 80 gb sata 8mb lık harddisk arızalanıncda 500 gb samsung 16 mb ön bellekli harddike sistem kurunca farkı anlamıştım..

• benim tavsiyem wd olur 3. kattan düştü hiçbir sorun cıkmadı kaya gibi sağlammıs nazar değmesin
  • Tavsiyem seagate kullanıyorum memnunum hızlı,sağlam ve uzun ömürlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yunus MF

Seagate tavsiye ederim çünkü bunu kullananlar ilerde sorun yaşamıyor.

barracuda kullandım 3 yılda bozuldu ve 2 yıl garantisi vardı. ayrıca barracuda nın firmware sorunu vardı. ama 2 tb hakkında bir şey diyemem.
  • Wd al bence gerçekten çok iyidir çok sağlamdır . Seagate de öyledir aslında aralarında fark yok bu yüzden hangisi daha ucuzsa onu al
  • WD al derim. Caviar green tam bir arşivlik bence.
    Ben de aynısından alacağım.
  • Arkadaslar

WD WD20EARX in görebildiği en fazla rpm değeri 5900 RPM dir.
    Seagate ST2000DM001 disk ise 7200 RPM dir.
    hız farkına bakın
    yınede wd alın dıyecek warmı ??
  • Fiyat farkına göre değişir tabii ki 50 -70 tl den fazla fark ediyorsa Wd al tabii ki
  • Caviar green serisini kesinlikle tavsiye etmem bu ikisi arasında kesinlikle Seagate ancak WD 'nin caviar black 2TB lık modeliyle karşılaştırırsan kesinlikle WD
  • WD 2TB WD20EARX INTELLIPOWER
    SEAGATE 2TB ST2000DM001

2sininde fıyatı bana aynı 230 tl alırım bu ıkı urun arasındakı fark 1-2 tl

Seagatemı alayım??
  • quote:

Orijinalden alıntı: by.b4tt4L

WD 2TB WD20EARX INTELLIPOWER
    SEAGATE 2TB ST2000DM001

2sininde fıyatı bana aynı 230 tl alırım bu ıkı urun arasındakı fark 1-2 tl

Seagatemı alayım??

230 Liraya nerden alıyorsunuz?
  • seagate
  • 237 tl netsiparis.com satılıyo ben toptancı tanıdıgımdan daha ucuza alırım
  • 237 tl netsiparis.com satılıyo ben toptancı tanıdıgımdan daha ucuza alırım
  • tek tavsiyem green bilmiyorum ama wd black olmasın, ben hayatımda boyle ses duymadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbg0 -- 2 Eylül 2012; 15:08:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seagate alin. en azindan distributor arama derdi olmadan garantiye yollama sansiniz var wd de ise boyle bir sansiniz yok. seagate toplamda eger ki urunde ariza kullanici hatali degil ise 10 gun icinde size yenisi hollanda dan gonderilir wd de ise beklersiniz.
  • wd 2tb green power rpm hızı 5900 değil. ihtiyaca göre 5900-7200 arası değişebiliyor. Neden bunu yapmışlar diyecek olan varsa diskin ömrünü daha uzun tutmak için yapmışlar. Çeşitli forumlarda en çok arıza yaşanan disk markası seagate olarak dile getiriliyor. Bana sorarsan bu şans işi. WD green power 2 tb takılı bilgisayarımda daha 2 sene dolmamasına rağmen 5-6 blok bad sector oluştu. (disk düşmedi- sarsılmadı veya herhangi bir elektrik kesintisine maruz kalmamasına rağmen oldu bu.) sonuçta elektronik alet bunlar ne olacağı belli olmuyor.

Özelliklerine gelicek olursak wd nin kopyalama ve yazma hızı gerçekten çok iyi. ama performans gerektiricek işlemlerde gerçekten çok yavaş kalabiliyor. Arşiv için alıcaksan wd öneririm.
  • Seagate barracuda sata3 olsun ya da wd 500gb sata3 bu hddlerde mouse oynatırken yada kopyalama yaparken cızırtı ve kafa sesi yapıyormu arkadaşlar?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.