Şimdi Ara

Harddisk Kendi Kendine Kopuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde Seagate 360GB SATA tipi harddisk var. Bu harddisk içindeki bilgileri Yerel Disk D'de gösteriyor. Şimdi bilgisayarda Windows 7 kurulu. Yerel Disk D'ye girmeye çalıştığım zaman Windows Gezgini donuyor. 5 dakika sonra bir dosyayı açıyor. Ve arada bir kendi kendine devre dışı bırakıyor. Aygıt yöneticisi yardımıyla ya da SATA kablosunu sök/tak yoluyla çalıştırıyorum. Yazılımsal bir şey olduğunu düşünüyorum. Çünkü harddiske bağlanan SATA ve güç kablosunu yeni değiştirdim. Kablo yerlerini değiştirdim yine aynı. Ancak şöyle bir durum var, bilgisayara Windows 10 kurduğum zaman disk sorunsuz çalışıyor. Windows 10 ile devam etmek istiyorum ama sistem özellikleri vasıtasıyla maalesef tekrar format atıp Windows 7 kurmak zorunda kalıyorum.

Harddisk Isısı: 46 derece

Bad Sector hatasını vardı. HDD Regenerator yoluyla düzelttim
    350W Güç Kaynağı takılı.
    HDD Tune ile Error Scan taraması ile taradım temiz gözüküyor.

Deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pala Dayi -- 5 Ağustos 2017; 21:20:21 >

• Sizden ricam Speccy adlı programı yükleyip, HDD S.M.A.R.T bilgilerine bakmanız. Reallocated Sectors Count yazan yerdeki tüm değerleri atmanızı rica ediyorum. Mümkünse ekran görüntüsü olsun.
  • Harddisk Kendi Kendine Kopuyor

Durum bu hocam. Durumu kötü gözüküyor. İyi hale getirebilmek için ne yapmamı önerirsiniz?
  • Pala Dayi P kullanıcısına yanıt
    2 sektör onarılamaz şekilde bozuk. Evet Bad Sector fiziksel bad sector var o disk yavaş yavaş uçacak haberiniz olsun. HDD LLF Tool bir nebze hafifletebilir. Power Cycle Count ise diskin kullanım ömrü boyunca kaç defa kapanıp açıldığını gösterir galiba çok yaşlı veya çok hor kullanılmış. Bad Sector olan kısımları fdisk ile saklama yöntemi var araştırın. Ancak tavsiyem çok fazla güvenmeyin o cihaza eğer o uncorrectable sectors kısmı reallocated olsaydı hiç sıkıntı olmazdı. Misal benim diskte 64 adet reallocated sector var (ve 10 yıllık) hala takır takır çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scalh -- 5 Ağustos 2017; 21:55:38 >
  • Anladım. Cevap için teşekkürler. Yeni harddisk alma vakti gelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pala Dayi

Anladım. Cevap için teşekkürler. Yeni harddisk alma vakti gelmiş.

Ancak siz yine de güzelce araştırmanızı yapın emin olun. Lütfen yanlış anlamayın deneyebilirsiniz dediğimde ayrıntıları dinlemeyip şak diye uyguluyorlar sonra sövüyorlar arkamdan Yani demek istediğim imkanınız varsa başka bir sistemde deneyin belki de sistemde sıkıntı vardır. Şimdiden kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scalh

quote:

Ancak siz yine de güzelce araştırmanızı yapın emin olun. Lütfen yanlış anlamayın deneyebilirsiniz dediğimde ayrıntıları dinlemeyip şak diye uyguluyorlar sonra sövüyorlar arkamdan Yani demek istediğim imkanınız varsa başka bir sistemde deneyin belki de sistemde sıkıntı vardır. Şimdiden kolay gelsin.

Oo gardaş dönmüşsün 😁😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihalbayrak

quote:

quote:

Oo gardaş dönmüşsün 😁😁

Döndüm hocam vallahi esaret gibi 18 gün geçti

• quote:

quote:

quote:

quote:

Oo gardaş dönmüşsün 😁😁

Aynen banada 15 gün verdiler saçma sapan bir sebep yüzünden ama bitti sonunda 😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oo gardaş dönmüşsün 😁😁

Aynen banada 15 gün verdiler saçma sapan bir sebep yüzünden ama bitti sonunda 😁

Cümleten geçmiş olsun. Artık daha dikkatli olacağım forumun zor zamanları adminler gergin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.