Şimdi Ara

HARDDİSK BED SECTOR NEDİR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • windows 98 kurulu iken oyun oynadığım zaman kendi kendine oyundan çıkıor yada mavi ekran çıkıp ciddi sorunla karşılaşıldı diyor.XP kurucaktım bi gün ve hiç bizaman kuramadım formatlar atıorum 98i tekrar kurmaya çalışşıorum yok olmuyor.TAM WİNDOWSU KURARKEN SYSTEM 32 DOSYASI DİE MAVİ Bİ EKRAN ÇIKIYOR MECBUR RESETLİYORUM SONUNDA BIKTIM.SATICAM BİLGİSAYARIMI ZATEN ESKİMİŞTİ.AMA EMİN OLMAK İSTİYORUM BED SECTOR BUMUDUR???

• YOKMU YARDIMCI OLUCAK OLAN
  • quote:

Orijinalden alıntı: saviola34

YOKMU YARDIMCI OLUCAK OLAN
    BED degil BAD SECTOR olcak.....XP kuramamanın birçok sebebi olabilir XP yi kuramaman harddiskinin bozuk oldugu anlaına gelmez.NAvi ekran hataları genellikle ram kaynaklıdır..Bad sector hatası olup olmadıgını anlamak istiyorsan HD Tune gibi yazılımlarla test etmen gerekir..Senin dedigin gibi halen 98 kullanıyosan boşver bad sector filan kurcalama, o makinanın ömrü zaten bitmiş...Alabiliyorsan yeni bir makina al...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgurgen

BED degil BAD SECTOR olcak.....XP kuramamanın birçok sebebi olabilir XP yi kuramaman harddiskinin bozuk oldugu anlaına gelmez.NAvi ekran hataları genellikle ram kaynaklıdır..Bad sector hatası olup olmadıgını anlamak istiyorsan HD Tune gibi yazılımlarla test etmen gerekir..Senin dedigin gibi halen 98 kullanıyosan boşver bad sector filan kurcalama, o makinanın ömrü zaten bitmiş...Alabiliyorsan yeni bir makina al...

Alıntıları Göster
    yeni bi makine almaya çalışıorum zaten hocam 2000de almıştım bu bilgisayarı bıktım artık.işlemci olarak d serisi nasıl yoksa p4 mü alayım şuan evdeki celeron 600.celeronlar d serisi ile aynımı oluo

• quote:

yeni bi makine almaya çalışıorum zaten hocam 2000de almıştım bu bilgisayarı bıktım artık.işlemci olarak d serisi nasıl yoksa p4 mü alayım şuan evdeki celeron 600.celeronlar d serisi ile aynımı oluo

Alıntıları Göster
    intel core 2 duo işlemciler veya AMD X2 işlemciler tercih edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasiKa

intel core 2 duo işlemciler veya AMD X2 işlemciler tercih edebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    p4 diorum ama ? core 2 ler pahalı geldi biraz
  • quote:

p4 diorum ama ? core 2 ler pahalı geldi biraz

Alıntıları Göster
    P4 mü? Tek çekirdek istiyorsan Celeron 420/430/440'dan birini alabilirsin, gayet ucuzlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olivier_kahm

P4 mü? Tek çekirdek istiyorsan Celeron 420/430/440'dan birini alabilirsin, gayet ucuzlar.

Alıntıları Göster
    600 ytl civarında Intel® Celeron D ® İşlemci 331 2.66 GHz, 533 MHz, LGA775 -- 512mb ddr2 Ram 80gb hardisk bu bilgisayar var 800 ytl civarındada Intel® Pentium ® 4 İşlemci 631 3.0 GHz, 800 MHz, LGA775 bu işlemci aynı özelliklerde bilgisayar var hangisini öneirisiniz konu kydı ama kusura bakmayın emin olmak istiorum

• quote:

600 ytl civarında Intel® Celeron D ® İşlemci 331 2.66 GHz, 533 MHz, LGA775 -- 512mb ddr2 Ram 80gb hardisk bu bilgisayar var 800 ytl civarındada Intel® Pentium ® 4 İşlemci 631 3.0 GHz, 800 MHz, LGA775 bu işlemci aynı özelliklerde bilgisayar var hangisini öneirisiniz konu kydı ama kusura bakmayın emin olmak istiorum

Alıntıları Göster
    İkisini de önermem. Celeron 4xx serisi Core 2 Duo'ların tek çekirdekli, düşük ön bellekli hali. P4'ten iyidir.
    Kısaca bir bütçeni ve PC kullanım amaçlarını belirtsen iyi öneriler gelir diyorum.

• quote:

İkisini de önermem. Celeron 4xx serisi Core 2 Duo'ların tek çekirdekli, düşük ön bellekli hali. P4'ten iyidir.
    Kısaca bir bütçeni ve PC kullanım amaçlarını belirtsen iyi öneriler gelir diyorum.

Alıntıları Göster
    yani çöpten olsun duo core çift çekirdekli olsun diosunuz ölemi http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductList?Category=DESKTOP_(146) beyler bu linkten bana ilk 5bilgisayrdan birini tavsiye edin ya 2-3güne alıcam

• quote:

yani çöpten olsun duo core çift çekirdekli olsun diosunuz ölemi http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductList?Category=DESKTOP_(146) beyler bu linkten bana ilk 5bilgisayrdan birini tavsiye edin ya 2-3güne alıcam

Alıntıları Göster
    Boş ver marka bilgisayarı...

• quote:

Boş ver marka bilgisayarı...

Alıntıları Göster
    bütçem 900 ytl ye kadar diyebilirim.bi tanıdığın mağazasından senetle alıcam kredi kartım yok çünki sevmiyorum kredi kartını.daa çok oyun oynıcam ve internet başka bi çalışmam falan olmaz evde.İşte yeteri kadar office ile uğraşıorum zaten nese peki şöle sorıyım P4 İŞLEMCİ-80GB HARDDİSK-512MB EKRRAN KARTI-512MB DDR2 RAM-CD-DVD COMBO bu sisteme hangi anakart gider ve oyunları kaldırırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saviola34 -- 27 Temmuz 2007; 9:13:20 >

• quote:

bütçem 900 ytl ye kadar diyebilirim.bi tanıdığın mağazasından senetle alıcam kredi kartım yok çünki sevmiyorum kredi kartını.daa çok oyun oynıcam ve internet başka bi çalışmam falan olmaz evde.İşte yeteri kadar office ile uğraşıorum zaten nese peki şöle sorıyım P4 İŞLEMCİ-80GB HARDDİSK-512MB EKRRAN KARTI-512MB DDR2 RAM-CD-DVD COMBO bu sisteme hangi anakart gider ve oyunları kaldırırmı?

Alıntıları Göster
    Ekran Kartı nı ayrıntılı yazabilir misiniz? 512 MB lık farklı seviyede kartlar mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasiKa

Ekran Kartı nı ayrıntılı yazabilir misiniz? 512 MB lık farklı seviyede kartlar mevcut

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: YasiKa

yani oyun oynıcam işte ne bilim fifa 2007-formula 2007 yi açkçası son oyunları kaldırabilecek bi ekran kartı olsun
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: YasiKa

yani oyun oynıcam işte ne bilim fifa 2007-formula 2007 yi açkçası son oyunları kaldırabilecek bi ekran kartı olsun

Alıntıları Göster
    Marka PC'den uzak dur derim. Çağrımıza kulak ver, gidip P4 alma, marka PC hiç alma.

• quote:

Marka PC'den uzak dur derim. Çağrımıza kulak ver, gidip P4 alma, marka PC hiç alma.

Alıntıları Göster
    Cpu (işlemci) : Intel® Pentium® 4 641 3,2 Ghz. 800 Mhz. LGA 775
    Hdd (sabit Disk) : 80 Gb Sata
    bellek : 512 Mb Ddr
    Vga (ekran Kartı) : 512 MB (HM) 256 MB PCI-E

bu sistem nasıl
  • quote:

bu sistem nasıl

Alıntıları Göster
    ya arkadaşlar markadan uzak dur kendin topla diyosunuz eyvallah ama kredi kartıyla almıcam tanıdık bi mağaza var oraya senet yaptırcam peşinde alcak gücüm yok.mecbur alacağım bilgisayar marka olucak ve bekodan verdiğim linkteki bilgisayrlardan biri olucak
  • quote:

bu sistem nasıl

Alıntıları Göster
    İşlemci tek çekirdekli P4 serisi bi şey, ayrıca üretiminin de son bulduğunu belirteyim. Piyasada 85$+KDV civarında, ki o fiyata Intel E2140 var( Core mimarili ve çift çekirdek).
    Sabit diskin kapasitesi bence çok düşük.
    Ram de az, hele hele DDR1'se yükseltmesi pahalıya patlar.
    Ekran kartının 512MB olduğuna kanma, 256MB kendi belleği var, geriye kalan 256MB'yi zaten az olan sistem belleğindan alacak. Hoş, gerçi 512MB kendi belleği de olsa durup düşünmek lazım. Muhtemelen grafik işlemcisi X1050 falandır. Ekran kartına bakarken işlem yapılacak kapasite kadar işlemi yapacak grafik işlemci de önemli tabi.

Bunu alacağına eski PC ile idare edip daha sonra adam akıllı bir sistem toplarsın.

• quote:

İşlemci tek çekirdekli P4 serisi bi şey, ayrıca üretiminin de son bulduğunu belirteyim. Piyasada 85$+KDV civarında, ki o fiyata Intel E2140 var( Core mimarili ve çift çekirdek).
    Sabit diskin kapasitesi bence çok düşük.
    Ram de az, hele hele DDR1'se yükseltmesi pahalıya patlar.
    Ekran kartının 512MB olduğuna kanma, 256MB kendi belleği var, geriye kalan 256MB'yi zaten az olan sistem belleğindan alacak. Hoş, gerçi 512MB kendi belleği de olsa durup düşünmek lazım. Muhtemelen grafik işlemcisi X1050 falandır. Ekran kartına bakarken işlem yapılacak kapasite kadar işlemi yapacak grafik işlemci de önemli tabi.

Bunu alacağına eski PC ile idare edip daha sonra adam akıllı bir sistem toplarsın.

Alıntıları Göster
    hocam çok bişi yapmıcam ki ama ya dediğim gibi oyun ve internet oyunlar için yetmezmi bu sistem

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: saviola34

800 YTL civarında crt monitör ile beraber AMD X2 4200 (en az)li sistem alabilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.