Şimdi Ara

hard disklerimde görmeme ve takılma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda 120 GB kingston SSD ve 2 adet birer terabaytlık WD ve seagaet hard diskler mevcut. SSD ile bir sorun yaşamıyorum. Ancak depolama için kullandığım hard diskler sürekli sorun çıkartıyor. Bundan çok önce HD Tune programı ile yaptığım testin sonucunu buradan paylaştığımda saolsun bilen bir arkadaş sata kablolarında sorun olduğunu belirterek onu değişmem gerektiğini söyledi. Dediğini yaptıktan sonra epey bir süre rahat ettim. Son bir kaç aydır hard disklerin, zaman zaman görülmeme, görüldüğü zamanlarda içerisine girip bir dosya açıldığında takılma-kasma, vb sorunları ile karşılaşıyordum. Hatta birisini öyle bir görülmez olduki uzun zman üşendim kasayı açmayı orada işlevsiz kaldı. Geçenlerde üşrengeçliğimi açarak hard disklerin birisini çıkarttım ve kasada ferah ferah dursun diye sadece WD black'i kasada bıraktım seagate'yi çıkarttım. Baktım WD ölmüş gibi aç kapa bir türlü düzen tutmadı, bu sefer seagate hard diski taktım. dün sorun yoktu içerisinde bulunan Steamdan CS:CO felan bir kaç oyunu güncelledim sonra kapattım. Bu akşam hard disk yine görülmüyor. Daha önce 5-6 tane sata kablosu almışlığım ve değiştirmişliğim var (ne alakaysa kablolar ile uğraşında sorun düzeliyor ancak bir süre sonra tekrar ediyor)
    Sorun sizce hard disklerdemi? kablolardamı? yoksa anakart üzerindeki sata girişlerindemi? (anakart çok temiz hava sirkülasyonu yüzünden toz birikmesi minimum seviyede) hard disklerin çok olmasının yarattığı bir handikap varmıdır?

biliyorum uzun yazdım

• kıza ve öz yazın sorununuzu kimse okumaz bunu.
  • sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    doğru söylüyorsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.