Şimdi Ara

Hard Disk Veri Kurtarımı Yapalım Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2TB lık harici disk 30-40 cm den düştü tam kablosunu takıp çalışmaya başlamışken sehpanın üzerindeydi bende oturmaya çalışırken koltuğa diğer kablolara takıldım o kablolarda diski çekip düşürdü :( şuan da geldiğim nokta vahim.Hemen anlatayım disk ilk önce gecikmeli yazma başarısız uyarısı verdi haliyle darbe aldığı için.
    Sonra chkdsk yaptım 12 saat sürdü, çıkan sonuçlarda 5500 KB yani 5,5 MB alan bad sector şeklinde göründü.

Chkdsk ten sonra disk yarım saat normal gibi çalıştı klasörler ve dosya boyutları görünüyordu taki bir dosyayı açmaya çalışınca bu dosya biçimlendirilmemiş biçimlendirmek istermisiniz uyarısı verene kadar.
    Bunu o dosyanın olduğu klasöre tekrar girmeye çalıştığımda içini boş göstermesi takip etti.Açıp kapadığımda diski bu sefer başka klasörleride boş göstermeye devam etti.Oysa 15 dakika önce normal göstermişti klasörleri chkdsk sonrasında.

Böyle olunca disk kurtarma ile ilgili konulara baktım.Bir konuda bahsedilen program bilgisinde dinamik disk bile olsa dosyalarınızı birebir isimleri ile görebilirsiniz diyordu.Benim açıklamayı sanki diski temel diskten dinamik diske çevirince bu program ile erişilemeyen dosyalar olduğu şekilde görünecek diye yanlış anlamam nedeni ile diski dinamik yaptım.Yapmaz olaydım :) şimdi de dinamik disk okunamaz olarak görünüyor disk yönetiminde.

Daha önceden kurtarma yaptım başka diskleri ama bu kadar bad sector yoktu.Bakalım bunda ne olacak.

Sormak istediğim soru , bu recovery programlarında tarama sonucunda dosyaları normal olduğu şekilde gösteren var mı?
    Yani disk bozulmadan önceki gibi Klasör adı / Dosya Adı / şeklinde gösteren hangisi tarama sonuçlarını?

Diyelim diskte 5-6 ana klasör var onların altında 15 klasör var bu 15 klasörün içinde ise bazılarında 400-500 dosya var.
    Düzgün bir şekilde isimleri gösterecek kurtarma programı tavsiyeleriniz ?
    Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.