Şimdi Ara

HARARET

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkdaşlar 1999 model astra g sedan kasa opelim var aracımla uzun yola çıktığımda hararet hiç oynamıyor.Ama şehir içinde 90 larda duruyor nedeni ne olabilir . Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

• haliyle sürat artınca düz yolda araç rüzgar yer ve hareret düşer, şehir içi dur kalkda biraz yükselebilir. ancak fazla bir yükselme varsa ve aracın böyle bir kronik sorunu yoksa, radyatördeki su miktarında tutun radyatör gözeneklerinin tıkanması, motorun genel durumu gibi sebepler olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi hararet uzun yolda hiç yerinden oynamıyor şehir içinde yukselıyo ama uzun yola cıktıgım zaman yerınden hıc oynamıyor hep dipde
  • Termostat arızası olabilir malesef
  • Abi peki zararı nedir motora vs baska bıyere ve bıde ne masraf acar
  • Yolda giderken termostat arızalı ise sürekli olarak motor soğutma açık olur. Motor uygun sıcaklık aralığında olmadığı için daha fazla yakıt yakarsın ve motor daha çabuk yıpranır. Ayrıca hararet yaptığı-yapabileceği zaman için gözün sürekli olarak hararet göstergesinde olur. Bu da araç için tüm zevkini alır ve araçtan soğutur.
    1.6 Twinport motor için 100 lira(Pierburg marka) + 20 lira işçilik ücreti alıyorlar İzmir'de. Motor eğer twinport değilse daha ucuza patlar sana.
  • tesekkur ettım abi o zaman bıran once değiştırmek lazım
  • konuya girerken opel olmasın diye dua ettim ama yine opel :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmtkygn

arkdaşlar 1999 model astra g sedan kasa opelim var aracımla uzun yola çıktığımda hararet hiç oynamıyor.Ama şehir içinde 90 larda duruyor nedeni ne olabilir . Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

hocam %99.9 termostadın bozuk. 90 derece normal değerdir. ne altı nede üstü motor için iyidir. uzun yolda araç aşırı rüzgar yediği için radyatör soğuyor ve motor sıcaklığı dibi görüyor. araç hem fazla yakar hemde aşınma fazla olur motorun ömrü kısalır.

aynı sorun bende de vardı termostatı kendim değiştirdim hatta 25tl termostat işçilik benden
  • Veya geçici olarak radyatörün önüne bir karton v.b koyarak suyun ısınabilmesini sağlarsınız.
  • Arkdslar çok teşekkür ederim bilgilendirdğiniz için
  • aracın kullanım kılavuzunu inceleyin. orada bir açıklaması olması lazım. hararet ibresi şimdi hatırlamadığım bir olaydan sonra devreye giriyor sanırım. zaten aracınız hararet yapmıyor. bende de astra g var. hiç hararet yapmadı şimdiye kadar.
  • abi hararet yükseliyor ama şehir içinde uzun yolda hiç çıkmıyor yerinden oynamıyor
  • antifiriz durumu nasıl? kırmızı antifiriz varsa mesela kolay kolay hararet olmaz
  • evet kırmızı antfiriz var ama o kadar dipte olması normalmı pzartsi göstercem tamırcıye bakalım
  • Merhaba 2007 C4 hdi mcp 110 luk aracımda iki gündür ekranda Hareret yüksek uyarısı alıyorum ama kendı kendıne uyarıyı verıyor,3-5 sanıye sonra ekrandan ikaz kayboluyor hiçbişey yokmuş gibi.. acaba hareret müşülünde mi sıkıntı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.