Şimdi Ara

Hangisi ram?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

55$'a 256 MB DDR 400 Kingston <b>CL3</b> mü alınır yoksa,
    45$'a 256 MB DDR 400 Twinmoss <b>CL2.5</b> mi?

P4 2.4C 800 HT
    ASUS P4P800'de kullanılacak. O/C yapılacak.

Deneyimi olan arkadaşlar lütfen paylaşsın.

• 45$'a 256 MB DDR 400 Twinmoss CL2.5 mi?
  • mi yi kaldır arbiter copy paste i fazla kaçımışsın
  • Sanki Andomeda'dan bakmıştım, şimdi biraz değişik.
    53$ kingston
    48$ twinmoss

Asıl merak ettiğim, o/c yapan arkadaşlar bu iki ram'den hangisinden memnunlar. (performans, stabilite açısında)

Yavaş ve pahalı olduğunu bilerek (kaliteli diye) kingston mu?
    Yoksa twinmoss mu?

Yardımcı olacaklara şimdiden tşk.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by NebiForever</i>
    <br />mi yi kaldır arbiter copy paste i fazla kaçımışsın
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Eloir cl3 adı üstünde zamanlamaları kenin çok kötüdür geçen abime 266mhz 256mb kingston aldım 2.5cl ve 200mhz çalıştı :) herzaman böyle olacak diye bir şey yok. örnek olsun diye bu olayı yazdım.
  • bende yanlışlıkla kingston aldım cl3 twinmos la deiştircem mutlaka cl2.5 alamaya bak
  • Eğer 800 FSB'lik bir Pentium 4'ü overclock edecekseniz zaten DDR400 alacaksınız o kesin biliyorsunuz. Ama daha yukarda bu ramler genelde çalışmaz yani gitse gitse 450 Mhz filan oluyor. Onun için paraya kıyıp DDR500 Twinmoss almanızda fayda var hem Cas 2.5 ve 540 Mhz'e kadar gidebilir buda. 1080 FSB 2880 Mhz olur 1:1 ayarda bu bile yetmiyor gördüğünüz gibi. Ama asenkronize ayarlarda yüksek FSB ve yüksek rami bu ramle sağlayabilirsiniz.

Fakat DDR500 Twinmoss 256 Mb 99$. Yinede ben bile almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.