Şimdi Ara

hangi xiaomi'yi almalıyım? (redmi 4x, redmi note4, redmi5 plus, mi a1, redmi a5)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fiyata göre vadettiklerine bakınca xiaomi modelleri daha cazip. ancak birbirine yakın fiyatlardaki modelleri aklımı karıştırdı.
    - ekranın 5,5 civarında olması,
    - batarya ömrünün uzun olması,
    - android 7 den önceki bir sürümle gelmemesi,

gibi bazı öncelikler oluştu kafamda. sanırım aşağıda yazılı modellerin fotoğraf kaliteleri aşağı yukarı aynı düzeyde. o anlamda kayda değer bir fark beklemiyorum.

redmi 4x : Android 6.0 la gelmesi soru işareti. işlemci hızı da nisbeten düşük gibi. ekranı 5 inçten büyük olsaydı iyiydi.

redmi note 4 :
    işlemcisi güçlü, pili güçlü, ekran 5,5 inç. ancak android 6.0 la gelmesi olmadı.

redmi 5 plus : işlemci hızı ve pil gücü güzel. android 7.1.2 ile gelmesi güzel. Ama 5,99 inç ekran cepte taşımak için fazla büyük.

mi a1 :
    işlemci hızı ve rami iyi. batarya diğerlerine ögre biraz daha zayıf sanırım.

redmi a5 prime : işlemci hızı düşük. pil daha iyi olabilirdi. android 7.0 la gelmesi güzel.

ben kısaca gözüme çarpanları yazdım. ancak bazı konuların inceliğini bilmediğim için yanılıyor da olabilirim. mesela işlemci hızı kadar hangi işlemciyi kullandığı da önemli. Tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desailles -- 17 Nisan 2018; 11:18:17 >

• mi a1 modelini teknosada inceledim sağlam güzel gözüküyor.Iphone 7 plus'ın kopyası tasarım olarak.Kamerası ise fiyatına göre çok iyi ama unutma fiyatına göre iyi.Tek eksiği yüksek sar değeri
  • riaz kullanıcısına yanıt
    çift sim kart olmasından kaynaklanıyor sanırım. özellikle baş SAR değerinin yüksek olması da bunu gösteriyor. ancak eğer doğru ise bu ölçümler her iki sim kart yuvasında da sim kart varken yapılıyor. tek sim kart varken SAR değeri daha düşük. Ancak ne kadar düşer onu bilmiyorum.

Bir de pil 5,5 inç ekran için ne kadar yeterli olur bilmiyorum. şarj etme sıklığı artabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desailles -- 17 Nisan 2018; 11:0:34 >
  • mi a1'in android one oluşunu nasıl değerlendirmeli? uzun süre güncelleme alacağı anlamına geliyor sanırım. ama bu güncellemeler ne kadar randımanlı olur bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: desailles

çift sim kart olmasından kaynaklanıyor sanırım. özellikle baş SAR değerinin yüksek olması da bunu gösteriyor. ancak eğer doğru ise bu ölçümler her iki sim kart yuvasında da sim kart varken yapılıyor. tek sim kart varken SAR değeri daha düşük. Ancak ne kadar düşer onu bilmiyorum.

Bir de pil 5,5 inç ekran için ne kadar yeterli olur bilmiyorum. şarj etme sıklığı artabilir.
    Çift sim ile alakası yok samsung bu işi gayet güzel yapıyor.Eğer çift simli cihaza tek sim taksanız bile sar değeri hala yüksek olacaktır.Boştaki sim slotu acil çağrılar için baz istasyonu ile haberleşmeye devam edecektir.
    Bunu öğrendiğim iyi oldu. gerçi çok fazla konuşmuyorum. Vücut SAR değeri fena değil. Diyelim ki mi A1'i eledik. diğer seçenekler hakkında bilgin var mı hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desailles -- 17 Nisan 2018; 12:16:35 >
  • quote:

Bunu öğrendiğim iyi oldu. gerçi çok fazla konuşmuyorum. Vücut SAR değeri fena değil. Diyelim ki mi A1'i eledik. diğer seçenekler hakkında bilgin var mı hocam?
    ben olsam şayet sar değerinide önemsemeyeceksek Xiaomi Redmi 5 Plus alırdım.Şuan ben bu telefonun pro modelini bekliyorum.Gerek tasarımı gerek kamerası hepsinden iyidir.(A1 hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 17 Nisan 2018; 11:32:50 >
    redmi 5 plus'un iki versiyonu varmış; 64GB olanda 4 gb ram, 32GB olanda 3 gb ram var. başka farkları var mı bilmiyorum. siz hangi xiaomi modelleri deneme fırsatı buldunuz?
  • quote:

redmi 5 plus'un iki versiyonu varmış; 64GB olanda 4 gb ram, 32GB olanda 3 gb ram var. başka farkları var mı bilmiyorum. siz hangi xiaomi modelleri deneme fırsatı buldunuz?
    açıkçası uzun süreli kullanmadım , A1 modelinide 10-15 dk incelemiştim teknosada.Redmi Notre 5 Plus ve Pro içinse inceleme sitelerine bakmıştım.Bulabilirsen 4gb almak daha mantıklı ama pek rastlayamadım.TR kayıtlı ürünler genelde 3gb olanları ve fiyatlar hemen hemen aynı bu sebeple ben imei kayıtsız cihaz almıyorum.Dandikte olsa bir garantisi var ve imei sıkıntısı yok.
  • Hepsiburadada iki seçenekte var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sar degeri en dusuk ve cin markasi telefonlar Maze markasi olanlar maze alpha baya ucuza geliyor bulursaniz kacirmayin derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FerDi5 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ama xiaomi bile benim için soru işareti. Çünkü ithalatçı garantili. Maze nereden bulunur bilmiyorum. Ama xiaomiden öteye de gitmek istemiyorum.

• xiaomiciler neredesiniz?
  • 4x ve 5a'yı boşverin derim. Fiyat farkları çok değil zaten. Note4 de eskidi ve 100 lira farkla diğerlerini alabiliyorsunuz. 5 plusa büyük demişsiniz ama çerçevesiz olduğu için a1 ile aynı boyutlarda.

A1den daha şık ve bataryası daha iyi. A1 artısı ise type c, çift kamera ve Android one. Özellikle kırmızısı çok güzel.

• Type C derken şarj girişinin yeni tip olması galiba. bu tam olarak nasıl bir avantaj getirir?

android one olunca uzunca bir süre güncelleme alacağı anlamına geliyor sanırım. ama bu bir avantaj mı? yani alacağı güncellemeler ne kadar özenli hazırlanmış olur?

a1 ve mi5 plusla ilgili olarak takılan bir iki soru daha var:

- GPS hassasiyeti ne durumda?

- gorilla glass var mı?

- Ahize sesinde sorun var mı?

- Çeşitli ortamlarda fotoğraf ve video kalitesi nasıl (2000-4000 TL arasında değişen telefonlara yakın performans beklemiyorum)(a1 bu konuda önde sanırım ama mi5 plus nasıl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desailles -- 18 Nisan 2018; 15:26:39 >
  • desailles D kullanıcısına yanıt
    Yenilik her zaman iyidir ayrıca tip c daha hızlı şarj eder. Güncelleme alması tabi ki daha iyidir bu yönde bir şüpheniz varsa hemen yüklemek yerine, Kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra yükleme tercihi yapın. İkisinde de gorilla var ama 5 plus için kaç olduğu açıklanmamış. Diğer sorularınıza maalesef yardımcı olamayacağım.

• hafta sonu kipa'da redmi5 plus'ı inceleme fırsatı buldum. çok detaylı bakamadım aslında. zaman sorunu vardı. ama bir şey dikkatimi çekti;bu telefonda fotoğraf çekerken deklanşör gecikmesi var. yani yeni telefonlarda olduğu gibi foto çekim tuşuna dokunduğunuzda anında fotoğraf çekmiyor. bir an duraksıyor ve netleme yapıyor. bu arada geçen süre eski telefonlarda olduğu kadar çok değil. ama yine de bu satten sonra bir telefonda bunu görmek şaşırttı. acaba bu durum yazılımsal mıdır? örneğin başka bir forumda birisi google'ın fotoğraf uygulamasını kullandığını ve memnun olduğunu yazmıştı. aynı uygulama kullanılsa bu sorun ortadan kalkar mı?

bir de kasanın sağlamlık durumu nedir? yani cepte taşınırsa ömrü kısa olur mu? çünkü başka bir konuda birisi kasayı esnettiğinde esnediğini gördüğünü söylüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desailles -- 22 Nisan 2018; 18:49:9 >
  • Bende s4 umu satip redmi 5plus alacagim bir kac gune.tek dezavantajida dediginiz gibi 6.0inc olmasi.200 300koyma sansin varsa mi6 ya giderdim acikcasi.(5.1inc yeterliyse tabiki)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 200-300 daha koysam samsung c8 alabilirdim. telefona çok bütçe ayırmamak adına xiaomiyle ilgileniyorum. daha az fiyata daha iyi donanım yani amaç. kağıt üstünde bunlara sahip. ancak başka eksileri var mı ya da kağıt üstündeki değerler gerçekte nasıl performans veriyor onu anlamak için açmıştım bu başlığı.

redmi 5plus kasa/ekran oranının iyi olması nedeniyle 5,5 inç telefonlarla aynı büyüklükte diyebiliriz. Xiaomilerde bir "band 20 desteği" olayı var. almadan bunu araştırıp, anlayıp ona göre almak lazım. mesela hepsiburadanın sattığı ürünlerde band 20 desteği yok. ama global sürümle geliyormuş.

ayrıca kamera performansı fotoğraf çekimlerinde pek iyi değilken "google camera" programını yükleyince epeyce iyileşiyormuş eski haline göre. ama tabi bunu yüklemek biraz root atma/rom yükleme sürecini andırıyor. yani google play'e girip şak diye yükleyemiyorsunuz. Kameranın orijinal yazılımla kullanılan hali de giriş seviyesi ya da ortanın biraz altı seviyedeki telefonlarla aynı anladığım kadarıyla. Ayrıca kamerada eski telefonlar kadar olmasa da bir deklanşör gecikmesi var. Baınca hemen çekmiyor, kısa bri odaklama süresine ihtiyaç duyuyor. Video çekimlerinde de robotik sesler yada cızırtılar traıznda bir olumsuzluktan bahsediyorlar. ama ben izlediğim bir inceleme videosunda bunu pek de algılayamadım.

Bunlar sizin için önemli değilse sorun yok tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desailles -- 25 Nisan 2018; 11:27:8 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.