Şimdi Ara

hangi meslek daha uygun olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iç mimarlık ile inşaat mühendisliği arasında gidip geliyorum.
    matematiğim orta seviyede, türkçe sosyalim iyi ama fen 0.
    sınava 5.5 ay süre var, bu süre fen dersimi telafi etmek için yeterli mi?

• Kimyayı fulleyecek dereceye gelebilirsin günaşırı biyoloji çalışarak biyoloji seviyeni geliştirirsin fizikte olduğu kadar..
  • anladım peki bunlar için bir youtube kanalı tavsiye edebilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kblysvk -- 11 Ocak 2018; 23:45:36 >
  • kblysvk kullanıcısına yanıt
    kimya özel ,fundamentals biyoloji ,teknofem
  • Matematikden felan ziyade hocam kişiliğiniz kibarsa iç mimarlık, sertse mühendisliği seçin.
  • Hocam mühendislik daha iyi inan bana.
  • Yerine göre sert yerine göre kibarım. Sosyal açıdan iki meslekte de sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Bence İnşaat mühendisliği iç mimarlığa göre daha prestijli iş bulma olanakları daha fazla olan bir meslek ama beni mühendisliğin vazgeçilmezi fizik korkutuyor açıkçası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kblysvk kullanıcısına yanıt
    İş bulma imkanın da sana katılıyorum. Fakat işin fizik kısmı için, inşaat mühendisi şantiye şefidir o yüzden üniversitede fiziği geçsen yeter.
  • evet hocam önemli olan kısım orası umarım çok zorlanmam
  • Mühendislik dediğin fizik ve matematik yoğunluklu zaten. Derslerin neredeyse tamamı fizikle bağlantılı olacak. Sevmediğin bu kadar ders olacakken gerçekten mühendislikte mutlu olacak mısın? Sadece dersi geçmekle bitmiyor ki, iş hayatında da merkezde olacak bu nane. Bence gir bir istediğin okullarda dersleri incele netten. Ben yaparım, severim dersen seç tabii.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niernen kullanıcısına yanıt
    fizik dersini seviyordum lisede notlarım da iyiydi fakat 11. sınıfta hocaların bölüm seçimi hakkında yeterli bilgi vermemesi üzerine bir hata yaptım ve eşit ağırlığı seçtim 2 sene boyunca fen derslerini görmedim şimdi bunu telafi etmeye çalışıyorum şimdiki aklım olsa sayısalı seçerdim
  • piyasa zibil gibi inşaat mühendisi kaynıyor. Bir çoğu kpss dersanelerinde sürünüyor, bazıları da şantiyelerde sürünüyor. Bence az bulunan bir meslek daha iyi olur
  • Tornacılık

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.