Şimdi Ara

Hangi gtx560 ı alayım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
184
Cevap
0
Favori
3.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: setek01

Kartların seviyesi belli. Biri diğerinden üstün değildir aslında ama servis ve garanti bakımından ASUS 560 avantajlıdır. MSI çift fanlı olan OC yapılacaksa
    tercih ediliebilir. Kart ayrıca iyi OC olur. Ama bu ASUS OC olunca sıkıntı olur anlamına gelmez. Zaten 900MHZ'den fazlasını yararlı bulmuyorum. Kartlar azıcık voltaj ilavesiyle 900MHZ'de 560TI gibi skor verirler.....

Bu arada MSI TFII soğutmlaı kartlarla ASUS DC II soğutmlaı kartlar arasında daha önce farkın ne olduğunu anlatan iki resim eklemiştim. Yeniden ekleyeyim.
    Neticede iki kartında soğutması iyidir ama ASUS'un soğutmasının altındaki de iyidir. Sayın mosfetleri, kapasitörleri, yeter
    ASUS 560TI DCII
     Hangi gtx560 ı alayım

MSI 560TI TFII MSI PCB dizaynında farklı olarak 1 adet eksik olan mosfeti, belleklere destek olarak eklemiş. X SKoru alırken daha iyi OC yaptırır belleğe o kadar.
     Hangi gtx560 ı alayım

MSI'cılar kızmasın bu da 560 TI HAWK ve farkı
     Hangi gtx560 ı alayım

MSİ cılar niye kızsın ki bu da MSİ ?

• Bakın bu da benim ASUS GTX 560 DirectCU bakın sadece DirectCU, DCII filân değil.

978 / 1956 / 2232 dedir değerler.

Hangi gtx560 ı alayım

Buyrun bu da 3DMark 11 sonuçlarıdır siz bilirsiniz bence kesinlikle ASUS

http://3dmark.com/3dm11/2836204

980'e zorluyorum olursa koyacağım
    Tubos97 farkıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2boas -- 25 Şubat 2012; 10:24:32 >

• birazdan çıkıyorum evden
  • Arkadaşlar bugün ankarada MSI ın sonuncusuda satılmış yani stokta yok tek seçenek asus onu alacağım sanırım
  • Sanırım son MSI ı cobi arkadaş aldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: serce

Arkadaşlar bugün ankarada MSI ın sonuncusuda satılmış yani stokta yok tek seçenek asus onu alacağım sanırım

Nerede?
  • quote:

Sanırım son MSI ı cobi arkadaş aldı

yok yaw çıkmak üzereyim benim gtx 560 ti alma durumum olabilir veya asus ile zotac arasında seçim yapmayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

Sanırım son MSI ı cobi arkadaş aldı

yok yaw çıkmak üzereyim benim gtx 560 ti alma durumum olabilir veya asus ile zotac arasında seçim yapmayı düşünüyorum

Sanırım iş şansa kaldı gerçi ben daha önceki Asus6850 de aynı soğutucu tipi ile kullandım çok sessizdi artık hayırlısı diyip alıcam asus yada zotac ı sitede zotac satan vardı ona sesiz mi diye sordum oda çok sessiz dedi gidince vatandaki arkadaşlara problemsiz olanı sorup alıcam artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geschichte

quote:

Arkadaşlar bugün ankarada MSI ın sonuncusuda satılmış yani stokta yok tek seçenek asus onu alacağım sanırım

Nerede?

Yanlızca İzmir ve Topkapı şubelerinde var görünüyor
  • quote:

gidince vatandaki arkadaşlara problemsiz olanı sorup alıcam artık

Aman sorma, eline 2 gb GT440 felan tutuştururlar sonra, en iyisi bu diye.
  • quote:

quote:

quote:

Nerede?

üsütümü giyindim çıkıp topkapı şubesine doğru gidiyorum hocam zaten bana yakın orası var
    hatta birazdan laptopu kapatıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 25 Şubat 2012; 11:28:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

yok hocam kastettiğim gtx560 larda önerdikleriydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

quote:

quote:

Nerede?

üsütümü giyindim çıkıp topkapı şubesine doğru gidiyorum hocam zaten bana yakın orası var
    hatta birazdan laptopu kapatıyorum

Yani forumu takip eden birileri gitti ve ANkara Söğüt özündeki sonuncuyu mu aldı

• quote:

quote:

quote:

alınca bizide haberdar et merakta koyma

• quote:

Orijinalden alıntı: bedevi1903

quote:

quote:

quote:

alınca bizide haberdar et merakta koyma

Tabiki arkadaşlar alıp birkaç test sonrasında sizlerede gözlemlerimi söylerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serce -- 25 Şubat 2012; 11:38:41 >

• quote:

Sanırım iş şansa kaldı gerçi ben daha önceki Asus6850 de aynı soğutucu tipi ile kullandım çok sessizdi artık hayırlısı diyip alıcam asus yada zotac ı sitede zotac satan vardı ona sesiz mi diye sordum oda çok sessiz dedi gidince vatandaki arkadaşlara problemsiz olanı sorup alıcam artık

Asus olan eğer DCII olan yeni soğtuculu olsaydı Asus al derdim ancak soğutucusu eski olduğu için Asus önermiyorum. Demin bir arkadaşa da sordum o kartı belleklerinde uzun vadede sorun çıkabiliyormuş. 'Neden' dedim. 'Bellekleri yeterince soğutulmadığı için yanma riski olabiliyor.' dedi. Bilginiz olsun. Zotac'ta böyle sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Zotac'ın tek eksisi ortalama 10 derece daha sıcak çalışma ama bu değer, risk sınırından çok çok geride olduğu için sorun olacak birşey değil.

• quote:

Bakın bu da benim ASUS GTX 560 DirectCU bakın sadece DirectCU, DCII filân değil.

Hangi gtx560 ı alayım

Tubos97 farkıyla

Belleklere sadece bench alırken yüklen ama günlük kullanımda hele oyunda sakat. Daha normal bir değerde kullan. Maşallah kart iyi çıkmış. ASUS'un son 560 ve 560TI GPU'ları başarılı çıkıyor sanki.
    Max volt. 1.087 gördüm, demek benim 5 gün kadar kullandığım 1,15v 950mhz OC Zotac AMP bios voltajı farklıymış, zaten bana o voltaj fazla geldiği için kartı iade etmiştim. 1.087v çok iyi değerler. İşte 360 TL'ye aylardır bundan iyi kart yok diyorum, MSI'cılar veya 6870 kullananlar kızıyorlar

EDİT: Yalnız o Afterburner SS'i test çıkışında hemen alınmamış. Herhangi bir testte furmark olsun 3DMark olsun GPU USAGE yerlerde olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 25 Şubat 2012; 13:35:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: setek01

quote:

Bakın bu da benim ASUS GTX 560 DirectCU bakın sadece DirectCU, DCII filân değil.

Hangi gtx560 ı alayım

Tubos97 farkıyla

Belleklere sadece bench alırken yüklen ama günlük kullanımda hele oyunda sakat. Daha normal bir değerde kullan. Maşallah kart iyi çıkmış. ASUS'un son 560 ve 560TI GPU'ları başarılı çıkıyor sanki.
    Max volt. 1.087 gördüm, demek benim 5 gün kadar kullandığım 1,15v 950mhz OC Zotac AMP bios voltajı farklıymış, zaten bana o voltaj fazla geldiği için kartı iade etmiştim. 1.087v çok iyi değerler. İşte 360 TL'ye aylardır bundan iyi kart yok diyorum, MSI'cılar veya 6870 kullananlar kızıyorlar

EDİT: Yalnız o Afgterburner SS'i test anında alınmamış. Herhangi bir testte furmark olsun 3DMark olsun GPU USAGE yerlerde olmaz.

birde ben x skorunu göremedim yazmıyormu benmi göremedim

• KARDEŞİM MSI CİFT FAN KULANMIS AMA BU EKSTRA SES DİYE DÜŞÜNME DAHA YAVAŞ DÖNEN 2 FAN DAHA İYİDİR DAHA AZ SES DAHA HIZLI SOGUTMA OLUR ASUSDA DİREKT OLARAK GPU SOGUTULUR DİER MATERYALLER SOGUTULMUYOR MSİ VARKEN ZOTACI TERCIH ETMEK ANLAMSIZ EGER BİRAZ DAHA EKLEYEBİLİRSEN 450 LİRAYA ASUSUN OVERCLOCKLU 560I SOGUTMASI COK DAHA IYI EGER YOK EKLIYEMEM DİYORSAN MSİ I TERCİH ETMELİSİN.
    450 LİRALIK DEDIGIM 560http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-engtx560dcii-top2di-gtx560-directcu-ii-top-gddr5-1gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=56105

• Dostum dediğin gibi hatta orada kendimi kaybedip 500 liraya çift fanlı asus gtx 560 ti modelini alıyordum az kalsın ama aradaki farka göre düşününce fiyat farkı değmez dedim kendi kendime
    amp direct cu 2 gibi modeller biraz daha ucuz olsa düşünecektim ama artık bu kartı yettiği yere kadar stock ; yetmediği yerde de 900/1800/4200-4400 gibi bir değerde kullanmayı düşünüyorum yani extrem bir oc beklentim yok hatta gerekmedikçe oc da düşünmüyorum

arkadaşlar vatan cevizlibağ'a gittim biraz evvel ; ellerinde zotac gtx 560 kalmamış sadece msi çift fan ve asus directcu tek fan modeli vardı ;
    msi karttan 2 tane veya 1 tane kalmış emin değilim.bende hemen linkteki msi çift fanlı modeli aldım 10 taksit 369 tl

msi gtx 560

Not:vatan cevizlibağ şubesindeki görevli düz zotac gtx 560 olmadığını söyledi,msi gtx 560 modeli bitmek üzereydi, asus'un tek fanlı direct cu modelinden oldukça fazla miktarda vardı ellerinde
    yemek yedikten sonra kartı takacağım bilgisayara ısı ,ses vs gibi değerleri merak eden olursa burada paylaşabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 25 Şubat 2012; 13:57:03 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.