Şimdi Ara

HANGİ DÖVÜŞ SANATI SOKAKTA İŞE YARAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
5
Favori
111.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • diaframına dokun hafiften yığılsın oraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasiN® -- 16 Temmuz 2006; 16:45:55 >
  • Valla boksçu veya güreşçi varsa kaç derim. Diğer uzakdoğu sanatları bana boş geliyor. Kusura bakmasınlar. Aikido hariç. O da savunma sanatı zaten.
  • efendilik,
    insanlık,
    ağırbaşlılık denen bir çok savaş yöntemleri var...
  • tabiki karma yöntem
  • valla hangisi olursa olsun fark yapmaz hepsinin vardır iyi bir yönü ama önemli olan kendini korumaksa 100 metre koşu iyi bir spor :D
  • quote:

erkekligin 10da 9u kacmaktır ve bunu atalarımız bosuna dememistir belki bir gün anlarsınız neyse... ögrenmesi zahmetlidir ve hocası pek bulunmaz bulunsada yerli hocalardan hayır gelmez ama ben Full-Contact diyorum karsındakinin ne bildigi önemli degil

full contact diye bir spor yok full contact müsabakalarda kullanılan bir döğüş kuralıdır light contact semi contact full contact

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldcomputer -- 16 Temmuz 2006; 17:18:42 >
  • 1 yıldan Fazladır Hapkido yapıyorum Seviye Kırmızı Kemer bence Herkesin işine yarar Ayrıca Ninjutsu öle Küçümsenecek bir Dövüş sanatı değildir şimdi nerden başlasam bilemiyorum ama Türkiyede Ninjutsu yazan yerlerin çoğu ve hatta birçok spor dalı tam olarak yapılmıyor herkes kafasına göre bişeyler öğretiyor millete geçen bir videoda İstanbulda Bir Seminerde JeeKuneDo cuları gördüm adamlar sırf kendilerini yere atıyorlar başka birşey yok yazık oysa ki Bruce Leenin Kendi geliştirdiği bir sanattır yani o derece yanlış çalışmalar yapılıyor çoğu yerde üzgünüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartopu2 -- 16 Temmuz 2006; 17:37:37 >
  • ankara'daysan gel taekwondo öğreteyim sana makul bi fiyata ya da benim elektro kursu paramı ver yeter

• quote:

Orjinalden alıntı: baycan87

WİNG ÇUN DİE Bİ SPOR WAR NASIL YAZILIO BİLMİORUM AMA rakibi etkisiz hale getirme savunma sanatı onların kursları war ...kendini savunmayı öğreniosun ama sporun amacı sadece savunma rakibi etksiz hale getirme......

sen wing chun u nerden biliyorsun ?

sırf dövüş sanatları için 1 topic açmıştım ilgilenenler bakabilir

http://forum.donanimhaber.com/m_7493733/mpage_1/key_//tm.htm#7493733
  • bıçak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: judith

quote:

WİNG ÇUN DİE Bİ SPOR WAR NASIL YAZILIO BİLMİORUM AMA rakibi etkisiz hale getirme savunma sanatı onların kursları war ...kendini savunmayı öğreniosun ama sporun amacı sadece savunma rakibi etksiz hale getirme......

sen wing chun u nerden biliyorsun ?

sırf dövüş sanatları için 1 topic açmıştım ilgilenenler bakabilir

http://forum.donanimhaber.com/m_7493733/mpage_1/key_//tm.htm#7493733

topiği hiç görmemiştim inceledim ve demek istiyorum ki yanlış anlama ama WİNG ÇUN tekniğinde amaç rakibe sürekli yakın durmakmış uzak dövüşü iyi yapabilen biri kendine yaklaştırır mı acaba

• quote:

Orjinalden alıntı: stuka

amele tekmesi

• quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: -H_A_K_A_N-

bıçak.

işte o yöntemi kullananlara bizim burlarda ş.r.fsiz deniliyor
  • Tekniğin adını hatırlamıyorum ama şu dragon ball daki songoku yapıodu ya elinden bişe çıkıyodu o güzel mesela onda hep işe yarıyodu
  • quote:

Orjinalden alıntı: crow

efendilik,
    insanlık,
    ağırbaşlılık denen bir çok savaş yöntemleri var...

aklın yolu bir Kendimi savumacağım diye magandalık yapan çok var. Bence kendinizi korumak için aklınızı kullanın yeter. Diğer felsefi yaklaşımlar için, kendini geliştirmek için öğrenilmesi faydalı olur. Vücut geliştirme yada atletizm gibi sporlarda çok faydalı olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolga0624

quote:

Orjinalden alıntı: -H_A_K_A_N-

bıçak.

işte o yöntemi kullananlara bizim burlarda ş.r.fsiz deniliyor

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolga0624

topiği hiç görmemiştim inceledim ve demek istiyorum ki yanlış anlama ama WİNG ÇUN tekniğinde amaç rakibe sürekli yakın durmakmış uzak dövüşü iyi yapabilen biri kendine yaklaştırır mı acaba

videoları izlersen görürsün ne demek istediğimi güzel arkadaşım..

Her türlü derde,sıkıntıya çaremiz var bizim WT da.. zten yeterince WT seven ve buna antremanlarda,seminerlerde eşlik eden arkadaşlarımız var reklam değil amacım tanıtmak..

Uzak dövüşün ne olduğunu zannedersem uğraşmadığın için bilmiyorsun.. Uzak dövüş çok sınırlı bir kavramdır.
    Uzak dövüşte sadece düz tekme, eğer 1.90 boyundaysan high kick yada hook kick atabilirsin.. Kollarının da 1.5 metre olmadığını varsayarsak uzak dövüş bundan ibarettir..
    Asıl amaç yakın dövüştedir..Çünkü çeşit çoktur. Diz - dirsek atabilirsin , kafa atabilirsin , low kick atabilirsin , aparkat - kroşe atabilirsin , süpürme yapabilirsin , hook punch atabilirsin atarsında atarsın..
    Bunların hepsinin çözümü WT da mevcut

Lütfen bundan sonra lamadan önce teknik bilgiye sahip olarak karşıma gelirsen herkesin içinde zor duruma düşmemiş olursun

saygılar - sevgiler

(o spor kötü bu sanat iyi diye birşey yok, osmanlı tokadı atarım , bıçaklarım adamdan kurturulurum ama hayatımı karartırım düşüncesi haricinde herkese başarılar

• Stevan Segal gibi Aikido bilin kimse size dokunamaz o adam manyak dovuşuyo
  • susun ulen 4 ay aikidoya gittim hepinizi yığarım buraya
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.