Şimdi Ara

hamster nasıl beslenir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hamster besleyen var mı ? almayı düşünüyorum uğraş olur evde bana canım sıkılıyor onunla ugrasırım diye düşünüyorum beslyene varsa zorlukları fala nelerdir beslenebilcek bir hayvan mı? yoksa kaplumbağa falan mı alsam ?

• Alma bence . 7-8 ay yaşadı benimki aşırı tatlıydı öldü ama aşırı ağladık ailecek. Annemler falan korkuyordu sonra baya bağlandı onlarda sevmeye başladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2-3 ay besledim. Gunduz uyur, gece ayık olur. Kafesı kemırır devamlı ve sureklı hareket halındedır ayaktayken. Izlemek zevk verır ve bakımı kolaydır. Kımılerı kokuyor falan dıyor ama bence kokusu yok

Bence alacaksan gonzales al, cunku surıyenin yarısı kadar. Surıye hamsterı buyudumu lağum faresıne benzıyor. Erkek iste dişiler ısırır. 2 tane alıp bırı erkek dıgerı dısı olursa 1-2 ay ıcınde 10 dan fazla hamsterın olur. Sakın cıft alayım deme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkæn -- 21 Ekim 2016; 23:24:53 >
  • Şey hamster aklıma geldi hehe

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 sene kadar besledim her gün talaşını değiştirilen koku problemi olmaz.Ayrica hamster.gen.tr forumundan bolca bilgi alabilirsin bence hamsterların en olumsuz taraflı 2 senelik kısacık ömürleri

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • günde 2 posta hamsterlı siteyi aç işini gidersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkæn

2-3 ay besledim. Gunduz uyur, gece ayık olur. Kafesı kemırır devamlı ve sureklı hareket halındedır ayaktayken. Izlemek zevk verır ve bakımı kolaydır. Kımılerı kokuyor falan dıyor ama bence kokusu yok

Bence alacaksan gonzales al, cunku surıyenin yarısı kadar. Surıye hamsterı buyudumu lağum faresıne benzıyor. Erkek iste dişiler ısırır. 2 tane alıp bırı erkek dıgerı dısı olursa 1-2 ay ıcınde 10 dan fazla hamsterın olur. Sakın cıft alayım deme

hocam temizligi çok sıkıntı olur mu ? ses sıkıntı değil diğer odaya koyarım tek yaşıyorum zaten temizligi falan çok problem li yazmıslar bazı yerlerde de bide masrafı çok oluyor mu yemiydi talaşıydı falan derken ? ayrıca fiyatları ne kadardır 50 tl ye falan alırı mdimi *

• Ben beslemiştim, sorun vasa alabilirim.

Mobil: youtube.com/watch?v=dtPEBc8CgQs
  • cook hassas hayvanlar hocam.Piskolojileri falan cok hassas.Ufak bir hatanizda olebilir birde.Yas kac bilmiyorum ama ömrü boyu bakabilcekseniz kedi sahiplenmenizi tavsiye ederim.

• cok tatlilar minnaklar ama max 2 sene yasiyorlar
  • BlogKaan kullanıcısına yanıt
    hocam temizliği nasıl oluyor ?özel yemimi olur alırsan şunlara şunlara dikkat et dediğin neler var
  • Bakımı diğer hayvanlara göre oldukça ucuzdur. Başlangıçta kafes, hamster dahil 100tl halledersin. Bakımına gelince içine koyacağın talaş kokulu olduğundan, dışarı koku vermez(veya ben alamadım). Haftada 1 talaşı değistirsen yeterli

• Sürekli "x" tuşuna basıyorsun, besleniyor. x hamster = doyuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cja

hocam temizliği nasıl oluyor ?özel yemimi olur alırsan şunlara şunlara dikkat et dediğin neler var

Hocam talaşını 1 ya da 1 buçuk haftada bir değiştirebilirsin. Özel yemleri paket halinde satıyorlar, onlar da kuruyemiş gibi zaten. Normal kuruyemiş, marul tarzı şeyleri çok seviyorlar. Koşu çarkını unutmayın. Kafesi mümkün olduğunca büyük tutun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlogKaan

quote:

Hocam talaşını 1 ya da 1 buçuk haftada bir değiştirebilirsin. Özel yemleri paket halinde satıyorlar, onlar da kuruyemiş gibi zaten. Normal kuruyemiş, marul tarzı şeyleri çok seviyorlar. Koşu çarkını unutmayın. Kafesi mümkün olduğunca büyük tutun.

Hamster kafesinin talaşını 1-1.5 hafta değiştirmezsen çok kötü kokar.Hamsterların dışkıları değil ama işedikleri zaman çok pis kokar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sturmbannführer

quote:

Orijinalden alıntı: BlogKaan

quote:

Hamster kafesinin talaşını 1-1.5 hafta değiştirmezsen çok kötü kokar.Hamsterların dışkıları değil ama işedikleri zaman çok pis kokar.

Dediğin koku olayı kafesin büyüklüğü ve talaş kalitesiyle alakalı. Ben koku sorunu yaşamadım. Kaldı ki 3-4 gün gibi çok sık talaş değiştirmek hamsterlerin düzenini bozar. Zulalarını yaptıkları yerler var. Ayrıca talaşlar gün geçtikçe ezilir ve düzleşir, çok sık talaş değiştirince taze talaşın hamsterın gözüne girme ve yara yapma olasılığı artar.

• BlogKaan kullanıcısına yanıt
    hocam koku çok mu oluyor msela odaya komple yayılıyor mu koku yoksa kafesnin içi falan mı kokuyor kafesi kendim yapıcam 50 litrelik saklama kabından
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.