Şimdi Ara

Half Life 2 %100 Türkçe Altyazı (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
348
Cevap
9
Favori
116.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Episode 2 diye devam oyunu var.
    Eğer doğru anladıysam ne dediğini.
  • arkadaşlar olmuyor bi türlü.bende orange box var.dosyaları şu dizine atıyorum ama alt yazılar hala ingilizce.nerde hata yapıyorum ?

C:\Program Files\Valvesoftware\The Orange Box\half-life 2\hl2\resource
  • oh be sonunda düzgün bi çeviri 7.bitiriş beni bekler
  • @costance: STMUS ile iletişime geç bir istersen. Onda da Orange Box vardı. Sorunsuz bir şekilde oynuyormuş altyazılı.
    Orange Box da farklı birşey varsa bilemeyeceğim. Eğer sorunu çözersen buraya da yazarsın. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Moo-hyuk

HL2'nin Türkçe alt yazısı yaklaşık 2 yıldır İnternet ortamında geziniyordu fakat, neredeyse İngilizceden daha zor anlaşılıyordu, çoğu proçeviri, hemençevir gibi programlar aracılığıyla çevrildiğinden okuyup anlamakta zorlanıyorduk(hatta imkansızdı). Resimlere bakılırsa bu çeviri de aynen EP1, EP2'de olduğu gibi kaliteli bir çeviriye benziyor her ne kadar 9-10 defa bitirsem de hemen indirip tekrar oynuyorum, bakalım hikayede kaçırdığımız yerler var mı. Ellerine sağlık, umarım EP3 çıktığında da böyle kaliteli çevirileri çok beklemeden görebiliriz.

Evet, hatta ben internet birkaç kişi ile çeviri yapayım dedim, (sözde hepsi ileri derece ingilizce biliyorlar) hepsi senin dediğin kaynaklardan çevriliyordu.

@Buz adam, çevirin gayet güzel, diğer oyunlarıda çevirirseniz memnun kalırım. :)

• Diğer oyunlardan çevireceğimiz yine Half Life olur büyük ihtimalle. Episode 3 için de böyle bir çalışma yapmak isteriz.
  • Emek için teşekkürler.

Orijinal Orange Box ile sorunsuz çalışıyor.
  • Rica ederim.
    Orange Boxta tam olarak hangi dizine attın altyazıyı ?
    Bazı arkadaşlar sorun yaşamışlar çünkü Orange Boxta. Farklı birşey yapmadın heralde.
  • Hocam senin yazdığın dizine. Normal HL2'den bir farkı yok(elimde tek başına orijinal HL2 de var 5 CD sürümü. Onda da aynıydı) Kendimden örneklersem (tuger1 kullanıcı ismi):
    C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\tuger1\half-life 2\hl2\resource
    Attım ve başka bir şey yapmadan sorunsuz çalıştı. Sorun yaşayanların yazdıkları dizinlere bakılırsa, orijinal-steam sürümüyle denemiyorlar.

Not: Yalnız kullanıcı ismi ve devamı, oyuna hiç giriş yapmamışsanız gözükmez. Ya kendiniz oluşturun klasörleri veya oyuna bir kez girin önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 24 Eylül 2009; 20:49:21 >
  • arkadaşlar benim orange box dizini biraz farklı.resimdeki yere atıyorum ama alt yazılar hala ingilizce

Half Life 2 %100 Türkçe Altyazı
  • Bende altyazılar çıkmıyor yahu ? Ne ingilizce ne türkçe ? console'dan aktif mi etmem gerekiyor var mı bir çaresi ?
  • bu yamayla bitirdim ama çoğu yerde ing-türkçe karışık altyazı vardı yine de büyük emek verilmiş tekrar teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meaningléss

Bende altyazılar çıkmıyor yahu ? Ne ingilizce ne türkçe ? console'dan aktif mi etmem gerekiyor var mı bir çaresi ?

Options - Audio: Captioning kısmından "Closed Captions" veya "Subtitles (dialog only)" şeklinde ayarladın mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 26 Eylül 2009; 12:46:48 >
  • EP1 ve EP 2 alt yazıları nı indiremiyorum arkadaşlar. Error veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vespasianus

quote:

Orijinalden alıntı: Meaningléss

Bende altyazılar çıkmıyor yahu ? Ne ingilizce ne türkçe ? console'dan aktif mi etmem gerekiyor var mı bir çaresi ?

Options - Audio: Captioning kısmından "Closed Captions" veya "Subtitles (dialog only)" şeklinde ayarladın mı?

Teşekkürler.
  • eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: joe-black

bu yamayla bitirdim ama çoğu yerde ing-türkçe karışık altyazı vardı yine de büyük emek verilmiş tekrar teşekkürler..

Dostum hangi altyazıdan bahsediyorsun bilmiyorum ama.Bizimkinden bahsediyorsan söyleyeyim, bizim altyazımız tamamen Türkçedir.
  • teşekkurler
  • Rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzada_m -- 24 Ekim 2009; 13:45:53 >
  • Elinize sağlık, darısı Batman Arkham Asylum'un başına

Kaliteli oyunların tamamen doğru şekilde çevrilmesi gerektiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venomtrk -- 24 Ekim 2009; 13:48:34 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.