Şimdi Ara

Hakem Heyeti Kararının İcrası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tüketici Hakem Heyeti; DAIKIN isimli firmanın değişim yerine isteğim dışında iade alarak para iadesi yaptığı klimanın, satıcı tarafından yenisinin bana teslim edilmesi, benim ise fatura bedeli olan 8990TL'yi tekrar satıcıya ödemem yönünde karar verdi.

Karar üzerinden önümüzdeki Cuma itibariyle 15 gün geçmiş olacak. Karşı tarafa ne zaman tebliğ edildi bilmiyorum.

Kararı uygulamadılar, iletişime geçmediler, uygulama niyetleri de görünmüyor. İcra takibi başlatmak istiyorum.

Öncelikle itiraz süresinin bitmesini beklemeli miyim?

Diğer sorum ise; karar klimanın bana verilmesi, 8990TL'nin de Daikin'a verilmesine yönelik. Benim takip başlatmadan önce bu parayı bir şekilde karşı tarafa ödemem mi gerekiyor? Eğer öyle ise nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum çünkü kararı da görmezden geliyorlar. İcra başvurusunda bunu nasıl belirtmeliyim veya ücreti icra dairesi üzerinden vermem mümkün olur mu?

Ürünü alırken 9 taksit yapmıştım şimdi bunu aynı koşulda ödeyebilir miyim?

Karar şu şekilde:

Hakem Heyeti Kararının İcrası

• benımde konuyla ılgılı garantisi bitmiş ürünü tuketıcı hakem heyetıne sıkayet edebılırmıyız ? urunu aldıgımdan berı zaten sorunları olan ama servısın umursamadıgı bı urun 8 sene gecmıs uzerınden tuketıcı hakem heyetı ılgılenır mı?

• noname0056 kullanıcısına yanıt

Teknik destek hizmeti sağlamıyorsa ilgilenir, sağlıyorsa ilgilenmez zaten garantisi olmayan bir ürün. Garanti süresi içerisindeki iade ve değişimler gibi konular zaten sizin için geçerli değil, sekiz senelik bir cihaza teknik destek hizmeti sağlıyorsa ama hizmette sorun oldugunu düşünüyorsanız başvurabilirsiniz evet (teknik desteği sağlayan firmaya ve markaya yönelik. Teknik desteği marka kendisi sağlıyorsa bunu da belirtebilirsiniz)

Not: Her ürünün teknik destek süresi ve parça bulundurma zorunluluk yılı farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 16 Ağustos 2023; 17:7:41 >
  • Firma , tüketici hakem heyeti kararına tüketici mahkemesinde itiraz edebilir. Firma genel müdürlüğünü arayıp bu yönde bir itirazları olup olmadığını sorabilirsiniz mesela öncelikle. (hukuk birimi varsa onlarla görüşeceksiniz, yok ise anlaşmalı oldukları hukuk ofisinin telefonunu verirler)

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

asında bız ılk aldıgımızdan berı elbıse yırtma problemı olan bır camasır makınemız vardır servısı 3-4 kez cagırdık sorun sızden kaynaklı deterjan veya fazla yukleme bahanelerı sundu cozume kavusturmadı bur turlu, bızde o zaman sorun bızdedır dıye dusunduk, baskasında da aynı makınenın aynı sorunlarını gosterdıgını gorunce bende makıne atıl durumda olmasına ragmen tuketıcı hakem heyetıne basvurayım dedım, hatta bırı yıne vestellın regal markasına aıt makınesının aynı problemlerı ıcın tuketıcı hakem heyetıne basvurup degısım almıs . tek handıkapım bunu daha once yapmayısım 8 senelık makıne sonucta hakem heyetı kaale alır mı bılmem sansımı denıyeyım dedım bende

• quote:

Orijinalden alıntı: noname0056

asında bız ılk aldıgımızdan berı elbıse yırtma problemı olan bır camasır makınemız vardır servısı 3-4 kez cagırdık sorun sızden kaynaklı deterjan veya fazla yukleme bahanelerı sundu cozume kavusturmadı bur turlu, bızde o zaman sorun bızdedır dıye dusunduk, baskasında da aynı makınenın aynı sorunlarını gosterdıgını gorunce bende makıne atıl durumda olmasına ragmen tuketıcı hakem heyetıne basvurayım dedım, hatta bırı yıne vestellın regal markasına aıt makınesının aynı problemlerı ıcın tuketıcı hakem heyetıne basvurup degısım almıs . tek handıkapım bunu daha once yapmayısım 8 senelık makıne sonucta hakem heyetı kaale alır mı bılmem sansımı denıyeyım dedım bende

Sonucu buraya da yazarsanız biz de bilgileniriz. Hakem Heyeti Kararının İcrası 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.