Şimdi Ara

Haftalık Tr Xbox Store indiriminde Enpara ile değerlendirilecek fırsatlar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
5.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 13 aydır enpara kullanıcısıyım ben ve inanılmaz nimetlerinden yararlandım.
    Son zamanlar çok popüler olan Steam de aylık 50 tl lik harcamanın %50 si iade kampanyası çok beğeni toplamıştı ve 2015 sonuna kadar uzatılması için yoğun talep ve imza kampanyaları başlatılmıştı.

Finansbank Enpara az önce bana attığı bir mail ile kampanyayı 2015 sonuna kadar uzatmak ile kalmayıp Xbox Store ve/Play station store u da eklemiş.
    Cidden bugün aldığım en güzel haber.Tahmin ediyorumki yaklaşık olarak xbox store dan dolar,euro yada tl üzerinden ne şekilde oyun alırsak,bu oyunun maksimum 25 tl geri dönüşü olacak,50 tl den fazla dahi olsa oyunun değeri bize geri dönüş 25 tl olacak.

''Sizlerden gelen yoğun istek üzerine Steam, iTunes/App Store, Google Play, Facebook ve Spotify'da %50 indirim kampanyamız 2015'te de devam ediyor. Üstelik artık Windows Store/Xbox, Play Station ve Deezer'da da %50 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz!
    Kampanya kapsamında Steam, iTunes/App Store, Google Play, Facebook, Spotify, Windows Store/Xbox, Playstation ve Deezer üzerinden 31/12/2015’e kadar Encard'ınızla aylık toplam 50 TL'ye kadar yapacağınız tüm harcamalarınızın %50'si bir sonraki ayın en geç 5. iş gününe kadar Enpara.com Vadesiz TL hesabınıza iade edilir.''

İlgili link;http://www.finansbank.enpara.com/kampanyalar/uygulamaindirimi.aspx

Herkese iyi oyunlar.Soruları elimden geldiğince bu bölüm odaklı yanıtlamaya çalışacağım.

Arkadaşlar sizler için hesaplayıp Tr Store da Enpara ile uygun olan indirimleri belirlemeye çalıştım,buyrunuz;

06.01.2015-13.01.2015
    Xbox One Gold üyelere haftalık indirimler

Zoo Tycoon
    (20 $=46.50 tl)
    Enpara ile (55 tl-25tl=30tl)

Styx: Master of Shadows
    (12$ =28 Tl)
    Enpara ile (26tl-13tl=13tl)

Max: The Curse of Brotherhood
    (4,95$=11.50tl)
    Enpara ile (12,87tl-6,50=6,50)

Elimden geldiğince güncel tutmayı çalışacağım burayı.Ayrıca Us store da enparayı deneyen başarılı olan varmı nedir vaziyetler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timecatz -- 6 Ocak 2015; 20:24:05 >

• Ben de gordum bunu.Gerçekten çok iyi olmuş.Artık ininal'den enpara'ya geçme zamanı.

Ancak bişey geldi aklıma.Benim Live hesabı USA.USA bolgesinden $ olarak alsak oyunları yine aynı şekilde %50 indirim olayı gerçekleşir mi acaba?
    Bu konuda bir bilgin var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay çok iyimiş. Faydalanmak lazım.

• Cidden güzel bir kampanya yarattılar.
    Sorun ile ilgili şöyle bir örnek vereyim.Steam türk lirasına geçmeden önce dolar üzerinden ben birkaç kere enpara ile alışveriş yaptım.Ay sonunda yaptığım dolar alışverişi kur üzerinden hesaplandı(50 tl nin altındaysa) ve türk lirası olarak bana iade edildi.
    Sanıyorum ki bölge olayı sıkıntı olmayacaktır.Diğer türlü zaten Tr fahiş fiyatlarıyla 25 tl iadenin bize çok yarayacağını sanmıyorum.
  • Timecatz kullanıcısına yanıt
    Dediğin gibi olacağını umalım.
    Çok iyi oldu bu.

• Ocak ayında ben ilk denemeyi yapacağım, Us hesabım ile 25 dolarlık gift kodu alırım enparayla.Eğer sorunsuz bir şekilde Şubatın 5.iş günü para iadesi gelirse.Her ay çevremdeki 3 farklı enpara kullanıcısının kartıyla hesaplarıma 25er dolarlık gift kodu alır keyfime bakarım mis gibi
  • ooo enpara alirim bir dal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten güzel haber ancak fiyat sınırı olmasaydı mesela 100₺'ya aldığımız oyuna 50₺ iade yapsa efsane olurdu.Ama böylede bayağı sağlam olmuş.

• Steamde oyunlar çok uygun fiyatlı olduğu için steam kullancıları açısından sevindim. Fakat konsollarda arcade veya dlcler için kullanılabilir sadece. 2011 deki yüz kızartıcı sony rezaletinden sonra ne psne ne livea kredi kartı girmem. Kullanıcı dostu muhteşem sony, kullanıcılarının bilgilerini çaldırdıklarını 1 hafta sonra açıklamıştı. (http://www.theguardian.com/technology/gamesblog/2011/apr/27/playstation-network-hack-sony ) Bişey olmaz, hackelenmez, bilgieriniz çalınmaz, imparator sony bilgilerinizi hayatı pahasına korur, diyen goygoycular sabun köpüğü gibi bir bir forumlardan kaybolurken dünya genelinde binlerce kişi kartlarını iptal ettirmek zorunda kalmıştı. Aynı şey microsoftun başına gelsede durum farklı olmazdı. Hiçbir firmaya güvenip, kredi kartını tanımlı olarak tutmamak lazım. O yüzden enpara menpara peşine düşüpte kredi kartlarınızı konsollara tanımlamanızı tavsiye etmem. Özellikle bu aralar ortalık bu kadar karışıkken...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 30 Aralık 2014; 2:23:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• O yıllarda yaşanan rezaletler hakkında kısmen bilgi sahibiyim ve sanal alemde yapılan paylaşımların bir çoğunun yeterki kadar korunmadığı fikrine de sizler gibi bende katılıyorum.
    Lakin enpara dediğimiz sistem tamamen bankamatik kartı şeklinde işliyor,içine ne kadar para koyduysanız o kadar işlem yapabilirsiniz.Bu yüzden sadece gift code veya oyun satın alınırken kullanacağınız kadar parayı karta koyup öyle işlem yapmanızda her zaman fayda vardır
  • Ben de hemen başvurdum bu sabah, iadede üst limit de olsa para paradır. İninal'dan buna geçeceğim.

Hocam hack işinden korunmanın en iyi yolu da bu şekilde ön ödemeli kartlar kullanmak (veya sanal kart / gift kart kullanmak), en azından riski en aza indirirsiniz, alışveriş yapacağınız miktar kadar para yükler öyle kullanırsınız. Çalınsa bile 0 lirayı güle güle kullanabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MinusHuman -- 30 Aralık 2014; 2:16:25 >
  • aslında boş bir haber artı adamlara prim ve reklamını yaptırmaktan bişey değil

günümüzde sadece 13sn akşam dizi arasında reklam verdiğinde yüzbinlerle oynayan meblağ

iyi reklam yaparlar sizin gibileride alet ederler bu tip kurumlar kurumlarla anlaşmalı yaparlar

her iki tarafta kazançlı çıkar

gel görki sadece tr hesaplarda geçerli ise ve Amerikan us hesapları desteklemiyorsa farzedelim

200 tl tr Xbox live store daki oyunu ben 140 tl ye temin edebiliyorum us store dan hesabıma tutar $ olarak yansıycaktır yansılamalı

dövizi tl çevirip bana yansıtırsa kurdan zarar ederim çünkü banka kurunda alış düşük satış yüksektir serbest piyasaya göre bazı bankalarda 5 kuruşa kadar fark edebilir

Xbox live tr alsanızda zarardasanız birkere us store da %25 ucuzdur oyunlar bunun hesabını yapın

us store dan alışveriş yapıp kredi kartındaki ekstre borucunuzu tl çevrilsede zarardasınız banka dövizi alış satışından + faizi vs bindire bindire geçirirler

serbest piyasada dolar 2.32 ise bankalarda 199.99 0.32 kuruş zarardasınız üstüne faizi var sizin 50 tl yi sag elinizden alıp sol elinizden veriyorar

reklamını yapıyorsunuz hiçde kar yapmıyorsunuz

ufak bir hesabı örnek verek 5000 tl borç ödemesi kredinin 1 ay gecikmeli ikinci ay ödemeye kalk ana borç 5600 tl olur

5000 tl mevduat hesabında birkimin var iki ay sonra git 64 gün sonra 5200 tl bile yoktur banka 1 verir 10 alır

gidin marketlerde satılan pre-paid kredi kartları mevcut beyler mastercard gibi kullanıyorsunuz içine para yükleyebilirsiniz $ olarak

dünyanın her yerindede geçerlidir hediye bile edebilirsiniz yükle kullan at özelliği vardır alın bir kart yükleyin her sene 200-300 $

live gold mu alıcaksınız oyunmu alıcaksınız add on dlc mi neyse o kart ile görün sakın bulaşmayın $ borcuna

bide uyanık diye geçirnirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iFruit -- 30 Aralık 2014; 3:44:50 >

• iFruit kullanıcısına yanıt
    Öncelikle özür dilerim ama yazdığınız yazının %30 u kadarını anladım,anladığım kadarıyla cevaplayayım.Bankanın ne yaptığı reklamlar ne de kazandığı para beni ilgilendiriyor,eğer ki benim işime yarayan bir kampanya yapıyorsa ben bunu değerlendiririm.

*Her zaman ödenen faiz,kazanılan faizden fazladır bunu herkes bilir zaten.
    *Kampanyanın Us hesaplarda kullanılmasıyla avantajlı olacağını dile getirdim zaten.
    *Son olarak ise nasıl bir hesap yapıyorsunuz inanın hiç anlamadım ama size şöyle izah edeyim mademki şüpheleriniz var.
    Şuan itibariyle bakıyorum enparaya;Dolar alış 2.298-Satış 2.337
    Hesabımıza 25 dolarlık gift code alıyoruz 2.337*25$=58,4 tl
    Bu paranın 25 tl sini bize iade edecek enpara.Bu şekide zararda olduğumuz en ufak bir unsur bile yok.Kaldı ki eğer sistem uygulamaya geçerse ve çevremizdeki dostların en parasını kullanmamız vesilesiyle her ay alacağımız 25 dolarlık giftlerin neredeyse yarısı geri gelecek.Aile bireylerinizden veya yakın arkadaşlarınızdan 4 kişi buldunuz farzedelim.4 kişinin kartıyla 4*25 dolarlık gift code alıyorsunuz ve 44 dolar kadarı bir sonraki ayın başında iade ediliyor.Gözünüzü seveyim bu kampanyaya işe yaramaz demeyin.
    Bu kampanya çoklu kullanımda ateş gibi yanıyor,nitekim uygulamaya geçildiği taktirde çevremde kolayca kullanabileceğim 4-5 adet encard dostum var ve ilk işim hesaplara gift code stoklamak olacak.

Hayır ne Finansbank ile ne de Enparanın kendisiyle zerre kadar ilgim yok(kuruluş olarak) ama sizin burada araştırıp etmeden söylediğiniz ve ima ettiğiniz şeyler cidden yanlış.

• steam, apple store , android market de geçerliydi daha önce,hatta steam i sonradan kullanıcı talepleriyle olaya dahil ettiler diye biliyorum, steam indirimleri ile zaten çok ucuza gelen oyunları nerdeyse bedavaya aldık daha dün max payne 3 ve son tomb raider ı 14,75 tl ye aldık 7 tl si geri gelecek reklam gibi olmasın ama enpara müthiş iş yapıyor çıktığından beri kullanıyorum şidmiye kadar tek kuruş kesinti olmadan tüm işlemlerimi hallettim, ödediği otamatik ödeme talimatındaki faturadan bile % kesen bankaları görünce enparayı incelemeden geçmeyin, us store olayı çalışırsa her ay 25 tl geri almak çok iyi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raskrain -- 30 Aralık 2014; 9:41:58 >
  • Enpara yı kotuleyenler diğer bankalardan kazıklanmaya devam edebilirler.Dolar kurunu yukseklerden hesaplayanlara,her bişeyde para kesenlere bırakın iade yi muşteriden ne koparsam kardır diyen bankalara gidebilirsiniz.Biz sizi tutmayalım.

Bizim millet çok ilginçleşti gerçekten,adamlar yılda 600₺'lik oyunun 300₺'sini iade veriyorlar,eleman beğenmiyor.

Kredi kartı güvenlik konusunda da Microsoft'a "sonuna kadar" güveniyorum!Son zamankardahep dijital oyun alıyorum,mastercard ım Microsoft hesabıma tanımlı ve en ufak bir şüphe yok aklımda.

Google gmail hacklendi,apple icloud hacklendi,sony psn zaten ayda 10 gün kapalı kalıyor.

Ancaak,bugüne kadar Microsoft,--güvenlik konusunda-- muşterilerini hiçbir zaman zor duruma SOKMADI.

Hacker lar bile açıkladı,Microsoft Windows Phone lardaki bilgilere ulaşamadık diye,mesela.

#Not:Geçen gün gerçekleşen saldırılar "hack" değildi,ddos saldırısıydı ve bunun kullanıcı bilgilerinin çalınmasıyla uzaktan yakından alakası yok,bunu da not düşelim.

Uzun lafın kısası,enpara kampanyası güzel oldu,kredi kartı konusunda sıkıntı yaşamazsınız.İyi oyunlar.

• Ben anlamadım şimdi...

Xbox US Store dan kredi kartı ile alamıyorduk, çünkü kabul etmiyordu bölge nedeniyle..Enpara yı nasıl kullanacağız ? Ayrıca 50 tl demiş...Xbox US Store dan 50 tl lik ne alınabilirki ?
    Oyunlar minimum 30-50$
  • Shadow Fox kullanıcısına yanıt
    TR hesaba enpara kart tanımlayabiliryorsun sadece,evet haklısın indirim kovalamak lazım tr storedan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berky88 -- 30 Aralık 2014; 11:22:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berky88

TR hesaba enpara kart tanımlayabiliryorsun sadece,evet haklısın indirim kovalamak lazım tr storedan

TR Store da geçiyorsa sadece benim için bir manası kalmadı o zmn
  • Bu enpara Dİjital bir şey mi yoksa kredi kartı gibi gerçek bir kart mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

Ben anlamadım şimdi...

Xbox US Store dan kredi kartı ile alamıyorduk, çünkü kabul etmiyordu bölge nedeniyle..Enpara yı nasıl kullanacağız ? Ayrıca 50 tl demiş...Xbox US Store dan 50 tl lik ne alınabilirki ?
    Oyunlar minimum 30-50$

dostum arkadaş yukarda anlatmış microsoft store da 5 , 25 , 50 $ lık gift card lar var 25 olanı alırsan 58 tl nin 25 tl si geri geliyor her ay 1 kart için, benim eşimde de var mesela enpara onuda kullanabilrim, etrafında kardeş eşe dostada aldırısan veya çok sık oyun almayan biriysen her ay alırsın 25$ 25 tl si geri gelir birikir içerde, nasıl alacağına gelince microsoft store dan gift card almayı denemedim, amazondan alıyorum gift card ları ama zenmate vpn chrome eklentisi sayesinde alınabiliyor sanırım deneyen arkadaşlar varsa bilgi verir ben şimdi deneyemiyorum eklenti kurulu değil eve gidince akşam denerim 5$ hemde aralık ayında kullandığımız için bakalım ocak 5 e kadar para yatırılacakmı görmüş oluruz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.