Şimdi Ara

Hafif Lodosta Ağacin Aracın üzerine devrilmesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Bugun bursada ruzgardan dolayi agac aracimin uzerine yolda ilerlerken duştu.
    Doğal afet olarak kabul edildiginden zorunlu sigorta karsilamadi.
    Belediyeye dava acip acmamak konusunda kararsizim. Olayi siyasi boyuta tasimak istemiyorum fakat abartilacak kadar ruzgar olmayisi beni dusundurdu.
    Bunun sorumlusunun belediye olabilecegini dusunmuyor değilim fakat en cok kizdigim nokta zorunlu sigorta denen illetin veya devlet babanin dogal afet gibi bir olayda halkinin yaninda olmayışı beni üzdü.
    Belki olayin etkisinden saglikli dusunemiyor olabilirim , degerli yorumlarinizi almak isterim.
     Hafif Lodosta Ağacin Aracın üzerine devrilmesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle büyük geçmiş olsun daha kötüsü de olabilirdi. Dava açarak birşey kazanabilirmisiniz bilmiyorum ama zor gibi geldi bana. Sigorta konusuna gelince; siz ağaca çarpıp devirseydiniz o zaman devlet baba sigortanızdan parasını alırdı :))

• Zorunlu trafik sigortası karşılamaz tabi. Ağacın kökü veya rüzgarın şiddeti ilgili belediyeyi de bağlamaz. Kaskonuz olsaydı karşılardı tüm masrafı.
  • Bilirkişi incelemesi lazım ona çürümüşte her an yıkılabilecek bir ağaç ise kesilmemesinden sorumluluk doğabilir ama ağaç diri normal bir ağaç gibi bence bu işten birşey çıkmaz kasko yaptıracaktın...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok geçmiş olsun ucuz yırtmışsınız,dalları devrilmiş üzerinize
  • devlete baba gozuyle baktiginiz surece devletten size gram fayda gelmeyecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

devlete baba gozuyle baktiginiz surece devletten size gram fayda gelmeyecektir

Genelleme yapmışsın beni hangi kategoriye koydun acaba. Devleti yontulacak kaz olarak görmek lazım değil mi ?

Tum yorumlar icin tesekkur ederim. Kasko yaptiracaktim ama 2000 lira sigorta ödeyince sinirlendim.
    Belediyenin bu konuda herhangi bir sorumluluğu olup olmadigini arastiriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fascism

quote:

Orijinalden alıntı: un momento

devlete baba gozuyle baktiginiz surece devletten size gram fayda gelmeyecektir

Genelleme yapmışsın beni hangi kategoriye koydun acaba. Devleti yontulacak kaz olarak görmek lazım değil mi ?

Tum yorumlar icin tesekkur ederim. Kasko yaptiracaktim ama 2000 lira sigorta ödeyince sinirlendim.
    Belediyenin bu konuda herhangi bir sorumluluğu olup olmadigini arastiriyorum.

devleti yontulacak kaz olarak goreceksin mi dedim ben? kurdugun cumle de kendi agzinla "devlet babamiz sahip cikmiyor bla bla" demissin. asil devletten beklentisi olan sensin. bende diyorum ki baba olarak gordugun surece daha cok beklersin.

• Bu ağacın bakım konusu Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün mesuliyeti altındadır diye düşünüyorum. Bakım ve denetleme yetersizliği nedeniyle ağacın içi kabur olup yıkılmış olabilir. Belki bundan dolayı dava açılabilir.

• zorunlu sigortadamı ödemiyor,sahi biz bu pirimleri niye ödüyoruz millet primler artmasın diye sürekli cebinden ödüyor.çoğu şeyi karşılamıyor.

sende pert et al paranı

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

zorunlu sigortadamı ödemiyor,sahi biz bu pirimleri niye ödüyoruz millet primler artmasın diye sürekli cebinden ödüyor.çoğu şeyi karşılamıyor.

sende pert et al paranı

Araba pert olunca zorunlu trafik sigortası para veriyormu???????????????????????
    Hemen arabayı pert etmeye gidiyorum.

• En güzeli önce sakinleşin, cana gelmediği için şükredin. Daha sonra konuyu sigortacınızla, sigortanızın bölge müdürlügüyle hatta başka sigortacılarla konuşun, olmazsa sigortacılardan bu konuda uzman avukatların isimlerini alarak hukuki yardımla sorununuzu çözebilirsiniz. Tahminimce böyle bir olayda mutlaka bir yaptırım vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adıdı

quote:

zorunlu sigortadamı ödemiyor,sahi biz bu pirimleri niye ödüyoruz millet primler artmasın diye sürekli cebinden ödüyor.çoğu şeyi karşılamıyor.

sende pert et al paranı

Araba pert olunca zorunlu trafik sigortası para veriyormu???????????????????????

kaskosu vardır diye düşünmüştüm

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adıdı

quote:

sende pert et al paranı

kaskosu vardır diye düşünmüştüm

Kasko olsaydı poliçe şartlarına göre ödeme yapılırdı (tamamı, %bilmem kaçı veya muafiyetli) veya perte ayrılırdı. Ama olan her zamanki gibi suçsuz vatandaşa oluyor, sinir stres, zaman kaybı, maddi manevi sıkıntılar vs vs. Cana gelmemiş tek teselli bu.

• Kasko yaptırsaydınız keşke,Ağacın hafif lodosla düşmesi biraz kafa karıştırıcı.Belediye bakmıyor bu işlerle,geçmiş olsun.

• Öncelikle çok geçmiş olsun. Size birşey olmamasına sevindim.

Sigorta sizi sizin üçüncü kişilere vereceğiniz hasara karşı korur. Kendinize vereceğiniz zarara karşı korumaz. O kaskonun görevi.

Normalde belediyenin kaldırım kenarında falan süslediği, baktığı ağaçlar belediye kontrolündedir. Belli aralıklarla ağaçlar kontrol edilir. Çürük olduğuna, içi boşaldığına, kökü çürüdüğüne inanılan ağaçlar tespit edilir ve zaman içinde kesilir. Bu, vatandaş şikayeti ile yapılabilir, rutin kontrolde de ortaya çıkabilir. Devrilen ağaç tespit edilmiş; ama kesilmemiş bir ağaç ise, sorumluluk belediyeye aittir. Tespit edilmemiş bir ağaç ise belediyenin de bir sorumluluğu yoktur. bu iş biraz şans, biraz uzmanlık işi. Kökünün çoğu ölü bazı ağaçlar sağlam kökünün bir yerinden çok iyi beslenebildiği için canlı kalabiliyor. Bu da dışarıdan riskin anlaşılamamasına sebep oluyor. neticede kök yer altında. Sızdıran kanalizasyon, yağmur oluğu, beslenecek çok yer var ağaç için...

Şanssızlık olmuş sizinki.

• Geçmiş olsun. Neresi orası, çıkaramadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nihattr kullanıcısına yanıt
    Hurriyet meydani
  • Sigorta hukuku konusunda yeterince bilgili değilim fakat sigortanın karşılamaması olağan, zira trafik sigortası kusurla diğer bir kişiye verilen zararları tazmin etme güvencesi verir. Ağacın da sigortası olmadığından ödeyecek karşı taraf yok. Devlet afetlerde sigortalara sigortalının aracının tazmini koşulu öne sürebilir.

Kaskonuz yok varsayımıyla; Olaya gelirsek, sigortacınızla konuşun. Sigortanın karşılaması olamadı yoksa, bir avukata başvurun, hizmet kusuruna dayalı tam yargı davası açma yoluyla zararınızı tazmin etme şansınızın az olmadığını düşünüyorum. Zira, olağanüstü bir rüzgar yoksa ağacın devrilmesi bir kusurlu kamu hizmetine işaret ediyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.