Şimdi Ara

HADİ GEÇMİŞ OLSUN ! HONG KONG DA KORONA OLUP İYİLEŞEN GENÇ TEKRAR KORONAYA YAKALANDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Milliyet'de rastladığım haber, Hong Kong'da daha önce Korona olup hastalığı atlatan bir genç, dört ay aradan sonra tekrar hastalığa yakalanmış.

Kaynak:https://www.milliyet.com.tr/dunya/ikinci-kez-koronaviruse-yakalanan-ilk-vaka-bagisiklik-ve-asi-umutlari-bos-mu-6289775

• Tek çeşit grip virüsü yok. Normal şartlarda bir kere atlattığın bir grip virüsünü, tekrardan geçirmiyorsun. Tekrardan grip olursan, bu farklı bir grip virüsü oluyor. Influenza A, Influenza B, Influenza C ve H1N1 (Domuz Gribi) gibi virüsler, farklı farklı grip hastalığına yol açıyor.

Bunun dışında, halk arasında "grip olmuşum" denilen şeyin %90'ı soğuk algınlığı. Grip ile soğuk algınlığı farklı şeylerdir. Tekrar tekrar soğuk algınlığı geçirebilirsin ama bir tür virüsü, eğer bağışıklık kazanmışsan tekrar tekrar geçirmezsin.

Yani teknik olarak, H1N1'i atlatırsan, bir daha geçirmezsin. Çünkü vücudun bu virüse karşı bağışıklık kazanır. COVID-19 virüsünden de bu bekleniyor fakat ortaya çıkan bu haber hem ilginç hem de araştırmaya ve teyide muhtaç. Bu sebeple de insanlar şaşırıp, konusunu açıyor.

Konuyu açan arkadaşa sataşana kadar, doğrusunu öğren. Çünkü konuya açan arkadaşın bir yanlışı yok.
  • eee yani
  • Zaten tekrar olabiliyordu, kafan mı güzel ?
  • Zaten yakalanıp atlatanlar daha dikkatli olsun deniliyordu diye biliyorum.
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Yakalanıp atlatanlara, ciğerlerinin hasar almasından dolayı, diğer hastalıklara karşı daha dikkatli olmalarını söylüyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-238FE9738

Zaten tekrar olabiliyordu, kafan mı güzel ?
    Ya ilk defa corona olup iyileşen birisi tekrar corona oldu şöyle gereksiz açıklamalar yapmaktan bile irite oluyorum az açın okuyun kaynakları.
  • Bu zaten bilinen bir şeydi 2 kez hastalığa yakalanan çok sağlık görevlisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toriko -- 25 Ağustos 2020; 15:13:15 >
  • Grip olunca bir daha grip olmuyormusunuz.Bu ne sacma bi konu sacma bi aciklama.Adam bagisiklik kazanmistir yenmistir.Kendine dikkat ettigi surece yne yenecekdir.Bunda sasilacak durum ne anlamadim.Bu hastalik tek seferlik bi hastalik degilki.
  • blackosmanco B kullanıcısına yanıt
    Boş insansın ya, önceden böyle şeyler olmuş mu araştır da sonra konu açarsın.
  • ltrg kullanıcısına yanıt
    Tek çeşit grip virüsü yok. Normal şartlarda bir kere atlattığın bir grip virüsünü, tekrardan geçirmiyorsun. Tekrardan grip olursan, bu farklı bir grip virüsü oluyor. Influenza A, Influenza B, Influenza C ve H1N1 (Domuz Gribi) gibi virüsler, farklı farklı grip hastalığına yol açıyor.

Bunun dışında, halk arasında "grip olmuşum" denilen şeyin %90'ı soğuk algınlığı. Grip ile soğuk algınlığı farklı şeylerdir. Tekrar tekrar soğuk algınlığı geçirebilirsin ama bir tür virüsü, eğer bağışıklık kazanmışsan tekrar tekrar geçirmezsin.

Yani teknik olarak, H1N1'i atlatırsan, bir daha geçirmezsin. Çünkü vücudun bu virüse karşı bağışıklık kazanır. COVID-19 virüsünden de bu bekleniyor fakat ortaya çıkan bu haber hem ilginç hem de araştırmaya ve teyide muhtaç. Bu sebeple de insanlar şaşırıp, konusunu açıyor.

Konuyu açan arkadaşa sataşana kadar, doğrusunu öğren. Çünkü konuya açan arkadaşın bir yanlışı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Foley -- 25 Ağustos 2020; 15:46:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-238FE9738

Boş insansın ya, önceden böyle şeyler olmuş mu araştır da sonra konu açarsın.
    Hahaha :D senin yaptığın araştırmalar kahvedeki abilerinle yaptığın sohbetten ibaret anlaşılan bir tane resmi kaynak atsana bana korona olup tekrar korona olan :)))
    neyse seninle daha fazla muhatap olmayacağım kahvedeki abilerinle dünyayı kurtarmayı devam et sen :D
  • blackosmanco B kullanıcısına yanıt
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/guney-korede-koronayi-yenen-hastalar-tekrar-korona-oldu-275139h.htm

öylesine yazdığımda bile şunu buldum, uğraşırsam en az 5 haber bulacağım, boş insansın.

• Yani sayın iwasaki diyor ki, re-infection olmuş 142 gün sonra. İlk hastalığını atlatmış ama ikincisinde çok daha hafif geçirmiş.

Bağışıklık sistemi görev başında.

Korkuya gerek yok!
  • Bilinen birşeydi bu zaten. Bağışıklığı ortalama 2 ay kadar sürüyor.
  • Yeniden bulaşıyor ama eski öldürücü etkisi olmuyor ve ölüm oranının ben lanse edilenden yüksek olduğunu düşünüyorum %7-8 i var bence ki hastaneler dolup sağlık hizmeti aksarsa italyada gördük %15 e çıkar kabaca 5 covidliden 1 i vefat eder kalan 4 kişi ne kadar sağlam kalır orasıda muamma virüs hakkında daha bi mok bilinmiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.