Şimdi Ara

Hack saldırısına karşı ne yapılmalı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu sabah sitemi bir açtım ki. Koskoca yazılarla HACKED BY EFSANE / ALMAN / SİSTEM AÇIĞI diye bir yazı yazıyor. Hemen ftp ile sitedeki dosyalarıma baktım. Baktım ki bütün sayfalarım vs.. duruyor. Hatta ftp den index sayfama tıkladım açıldı. Ama adresimi girdiğimde hep o hacked yazısı ile karşılaşıyordum. Domain ve host hizmetiniwww.isimtescil.net ten almıştım. Hemen onları aradım telefonda, görevli ben ilgileneceğim diyip kapattı. 2-3 dakika sonra da sitem geri geldi. Bende yeniden aradım, bizim yapmamız gereken ne dedim, sorun neymiş falan dedim ama adamlar pek meşgul maşallah şifrelerinizi değiştirin yeter dedi. Bende domain kaydımın olduğu yerin şifresini değiştirdim, kontrol panelinin şifresini değiştirdim. Ama ftp sunucusunun kini değişteremedim nerden değiştiriliyor bilmiyorum da. Ama benim içim yine de rahat etmiyor. Acaba bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir, siteyi daha yeni yaptım siteyi toplasan 10-15 kişi biliyor. Arama motorlarında da çıkmıyor. Şifrelerimi kimseyle paylaşmadım. Bilgisayarımdan yanlış hiçbir yere girilmiyor ve sürekli antivir açık. Yine aynı şeyin başıma gelmesinden korkuyorum. Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
    --------------------

• 1.İnternet Bağlantını Keseceksin
    2.Trojan Yemişin Sanırım Trojanı,Güzel Bir Antivirüsle(Kaspersky & Nod32 + Spyware Doctor ) Güvenli Kipte (f8) Tarayıp Silmeslisin

Virüssüz Günler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.