Şimdi Ara

Haciz ile alakalı! Lütfen yardım edin.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evimize biraz önce avukat ve haciz memuru geldi. borcu olan dayım oturduğu adres olarak bizim evin adresini vermiş ve avukat diyor ki borçlu olan dayın yüzünden bu evdeki mallara haciz koyyoruz. Böyle birşey var mı ? olabilir mi ? Şimdi herhangi biri benim haberim olmadan benim evimin adresini böyle yerlere verebilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim.

• Hocam sadece adresle oluyosa haciz herkes birbirini kazıklar bence iyice araştır başka bir şey daha olabilir arkasında.
  • bana dayımın el yazısını gösterdiler bu adresi o vermiş diye. Bilmiyorum canım çok sıkkın :(
  • Haciz avukat ve haciz memuru ile yapılmaz. Polis eşliğinde yapılır :) dikkat edin sizin evi soymasınlar :) önce polis çağırın ve avukat tutun :) her gelene buyur gel denmez :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: silvershadow

Haciz avukat ve haciz memuru ile yapılmaz. Polis eşliğinde yapılır :) dikkat edin sizin evi soymasınlar :) önce polis çağırın ve avukat tutun :) her gelene buyur gel denmez :)

nerede yazıyor o yahu. hacizi sadece icra memuru bile yapabilir. eğer güvenlik problemi olursa icra memurunun yazılı isteği üzerine emrine polis verilir. İİK 81.

konuyu açan arkadaş için de şunu söyleyebilirim. eve geldiklerinde dayının burada ikamet etmediğini evdeki bütün eşyaların kendilerine ait olduğunu yani istihkak iddiasında bulunduğunu söyle. hiçbir şey olmaz merak etme.
  • ramazanyurt haklı, polis sadece avukat isterse icraya iştirak eder ki genelde avukatlar ufaz hacizler için polisle gezmiyorlar. Dayın hakkında yalan adres beyanından dava açıp, icranın sürecini uzattırabilirsiniz ama buna da anneniz olur verir mi bilemiyorum. Herhangi bir kefillik durumu yoksa ve dayınız adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde o adrese kaydolmamışsa ya da daha sonrasında ikamet aldırmadıysa içiniz rahat olsun. Hiçbir şey alamazlar, sadece olayın sıkıcı boyutu avukatın karakterine göre değişir.
  • Gelenleri bir temiz dövün, geri yollayın.
  • Öyle iş olmaz @dusty_ yi dinleyin derim en mantıklısı o :)
  • Kefil olmadığınız sürece bir halt olmaz.
  • Herkese çok teşekkür ederim. Bir kaç avukata danıştım onları eve bile almanıza gerek yoktu dedi. İyi günler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.