Şimdi Ara

GX70 vs GE70

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
4.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İkisinden birini almayı düşünüyorum, oyun ağırlıklı kullanacağım laptopu. Render a en yakın işim altyazı gömmek olur.
    Lütfen tartışmadan, sakin sakin konuşalım.

GX70:http://www.pcdepo.com/msi-gx70-3be-042tr-notebook-urun10528.html

GE70:http://www.pcdepo.com/msi-nb-ge70-2oe-049xtr-notebook-urun10247.html

GX70' in yanında 300 küsür liralık bundle da var. Ama işlemcisi sıkıntılı diyorlar. Ekran kartı da sanırım piyasadaki en iyisi.
    GE70' in Raid teknolojisi ve son nesil bir işlemcisi var.

• amacın sadece oyunsa gx70 ... bilgisayar ince olsun tasarımı biraz daha güzel olsun... işlemcisi de belki ilerde işime yarar diyosan ge70..

ben sırf aksesuarları için gx70 alırdım :D

edit: black ops 2 yi i7 4900MQ ( 4.nesil en üst işlemcili,) 765m grafik işlemcili notebook 47.6 fps ile oynatmış
    black ops 26i a10 işlemcili 8970m li gx70 notebook 60 fpsde oynatmışş.....

( AYARLAR ULTRA )

4900QM İLE 4700QM ARASINDA GÖZLE GÖRÜLECEK Bİ FARK VARKEN BU SONUC OLUSMUS DÜŞÜNÜN... 4900QM 9200KÜSÜR PUAN ALIRKEN 4700QM 7900 KÜSÜR PUAN ALMIS.. YANİ TESTTE 4700QM KULLANILSA 45 FPS İLE OYNATIRMIS...

HERNEYSE GX70 şuan daha iyi.. 2-3 yıl sonra cıkacak oyunlarda ne olur bilinmez..

NOT. GE60 KULLANICISIYIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weezer009 -- 15 Ağustos 2013; 19:07:31 >
  • Telefon ikileminden kurtuldum sıra bu ikilemde , şimdi Lise 3 Bilişim Teknolojileri okuyacağım için bu dersteki programlar için + kısa film için Sony Vegas Adobe After kullanacağım kısa keseyim render süresi olarak ne kadar fark eder hani 2-3 saat render sürecekken GX70 te 10 saat olsada razıyım ama daha başka ne sorunlar yaratır bu ucuz işlemci. Takipteyim
  • bump!

Oyun ağırlıklı kullanıcam dediğim gibi en fazla yapacağım şey altyazı gömmek olur.

GE70 i de seviyorum ama 8970m 765m den kat kat iyi sanırsam.
  • rezerved.
  • Sen o darbogaz diye tutturanlara bakma kasa GT serisinin kasası gtx 765m den kat kat daha iyi bir kart var . super aksesuarlar. kaçırma gx 70i
  • GX70 daha iyi gibi. GT70 olursa iş değişir aama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet ne kadar merakli 20 dolarlık islemcisi olan pcye 3000tl vermeye oyunda bari ustun olsa ondada vasat.

• gx70 i alsak işlemciyi manuel değiştirsek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nfa54

Millet ne kadar merakli 20 dolarlık islemcisi olan pcye 3000tl vermeye oyunda bari ustun olsa ondada vasat.

780M ayarında ekran kartı var, 780m ufak bir farkla kazanıyor sanırım.
    İşlemcisi kötü, oraya birşey diyemicem ama işlemci ile olan işim zaten az?
    Raid teknolojisi yok sanırım gx70'de, ge70 de daha estetik duruyor gibi.
    Bir de şuanda masaüstü bilgisayarımda gtx 480 var hd8970m bunun üstünde bir kart değil mi?
  • quote:

Millet ne kadar merakli 20 dolarlık islemcisi olan pcye 3000tl vermeye oyunda bari ustun olsa ondada vasat.

neye göre vasat ?

Ekleme: @Kallig Raid olarak cift disk yok yalnız slotu boş olabilir mi ? GX serisi GT serisi gibi oldugundan belki olabilir diye düşünüyorum ama emin olamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 16 Ağustos 2013; 0:17:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kallig

quote:

780M ayarında ekran kartı var, 780m ufak bir farkla kazanıyor sanırım.
    İşlemcisi kötü, oraya birşey diyemicem ama işlemci ile olan işim zaten az?
    Raid teknolojisi yok sanırım gx70'de, ge70 de daha estetik duruyor gibi.
    Bir de şuanda masaüstü bilgisayarımda gtx 480 var hd8970m bunun üstünde bir kart değil mi?

Ekrqn kartina bir sey demiyorum zaten 780m 1 8970m 2. Siradadir ama bu islemci bu karta darbogaz yapiyor sole birseyki 30fps den asagi deger aldiginiz oyunlarda oynamamayi tercih edebilirsiniz cunku ayar kismakta fps arttirmio darbogaz islemcide!!.islemciyi degistirme olayina gelirsek bu islemci amd nin en ii mobil islemcisi bunu cikarip neyle degistiriceksiniz?? Ekran karti ne kadar iyi olsada islemci bunun %40 % 50 sini kullanmama musaade ediorsa bu pcnin ge70 gore avantaji ne? Eet kasa daha buyuk oldugu icin daha serin calisir ama zaten i7 islemcili pcyi % 50 performansta calistirsan gene bu islemciden verimli olur ve daha serin calisir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfa54 -- 16 Ağustos 2013; 0:25:15 >

• @virtue28

Bilemicem hocam varsa taktırırız, hadi taktırdık raid seçeneği var mı?

@nfa54

Bir arkadaş çözünürlük düşürmeden sadece shader, models gibi ayarların düşürülmesini tavsiye etmişti. Çözünürlük yüksek olunca işlemciye binen yük azalıyormuş dedi, ama ben çok anlamıyorum dediğim gibi.

ekran kartı iyiyse ge70 den her halikarda oyunlarda daha yüksek performans vermesi beklenmez mi?
  • http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-8970M.90656.0.html

Al kendin kiyasla ben karismiorm fps degerlerinin ustune tiklayarak donanimi gorebilirsin msi bir sekilde bu bilgisayari satacak birilerine nasil olsa bana dokunan bir sey yok

• quote:

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-8970M.90656.0.html

Al kendin kiyasla ben karismiorm fps degerlerinin ustune tiklayarak donanimi gorebilirsin msi bir sekilde bu bilgisayari satacak birilerine nasil olsa bana dokunan bir sey yok

Sen hiç düşünmüyor musun max payneda ultrada 30 fps alırken highda nasıl 29 fps alıyor diye.High ayarındakiler hd çözünürlükte test edildiği için işlemcininde yükü çözünürlükle ters orantılıdır.

Sana dokunan bir şey var ki bu kadar eleştriyorsun bu bilgisayarı.Her başlık altındasın hiç bir gx konusunu kaçırmıyorsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZenciPriapus

quote:

Sen hiç düşünmüyor musun max payneda ultrada 30 fps alırken highda nasıl 29 fps alıyor diye.High ayarındakiler hd çözünürlükte test edildiği için işlemcininde yükü çözünürlükle ters orantılıdır.

Sana dokunan bir şey var ki bu kadar eleştriyorsun bu bilgisayarı.Her başlık altındasın hiç bir gx konusunu kaçırmıyorsun.

Bana dokunan taraf milletin gerizekali yerine koyularak 3000tl gibi bi fiyata rezalet bi pcnin satilmasi ama su yorumlari gordukten sonra diorun ki birak ne halleri varsa gorsunler.surda 50 tane link paylastim karsiliginda aldigim cevap msi bu kadarini dusunmusturle crysisin tavsiye ettigi pc yav 780m sli ayarinda ekran kartindan baska bir sey olmadi isteyen istedigi pcyi alsin amd ye de para kazandircak fanboylar lazim malum.

• quote:

quote:

quote:

Bana dokunan taraf milletin gerizekali yerine koyularak 3000tl gibi bi fiyata rezalet bi pcnin satilmasi ama su yorumlari gordukten sonra diorun ki birak ne halleri varsa gorsunler.surda 50 tane link paylastim karsiliginda aldigim cevap msi bu kadarini dusunmusturle crysisin tavsiye ettigi pc yav 780m sli ayarinda ekran kartindan baska bir sey olmadi isteyen istedigi pcyi alsin amd ye de para kazandircak fanboylar lazim malum.

İntel nvidiaya para kazandıracağama amdye kazandırırım.En iyi f/p markasıdır amd.Masaüstü parçalarına bakabilirsin.Örneğin amdnin 5... Serisi ile nvidianın 4.. Serisini bir karşılaştır bakalım.Amdden daha az performans vermesine rağmen çok daha fahiş fiyatlara satılıyordu.Bir 5970i bile nvidia gtx 580de anca yakaladı be.Hemde fiyatını sen tahmin et.

Tabi senin gibi intele para kazandıracaklar olmasa intel nerden kazanacak.Biz sanki a10a en iyi işlemci diyoruz.Apu bir kere o işlemci en başta.Elbette kötü.Sandy bridge i7lerle anca kapışır.Ama 8970m var içinde bu bilgisayarın.675mx+i7 performansı veriyor.Hatta daha iyi.Bul bulabilirsen 3000 tlye 675mxli bilgisayar.Birde bak bakalım 20e hangi oyunda daha fazla fps vermiş.Bir karşılaştır.Nvidia kaale bile alınmaz be.650-660mli bilgisayarları bile 2500 altından satılmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• tartışmadan konuşalım dedim iyi ki. 3200 Lira civarında daha iyisi varsa söyleyin ona da bakalım, fanboy davasına dönüştürmeyin olayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kallig

tartışmadan konuşalım dedim iyi ki. 3200 Lira civarında daha iyisi varsa söyleyin ona da bakalım, fanboy davasına dönüştürmeyin olayı.

böyle ergenler varken o dediğin zor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İntel nvidiaya para kazandıracağama amdye kazandırırım.En iyi f/p markasıdır amd.Masaüstü parçalarına bakabilirsin.Örneğin amdnin 5... Serisi ile nvidianın 4.. Serisini bir karşılaştır bakalım.Amdden daha az performans vermesine rağmen çok daha fahiş fiyatlara satılıyordu.Bir 5970i bile nvidia gtx 580de anca yakaladı be.Hemde fiyatını sen tahmin et.

Tabi senin gibi intele para kazandıracaklar olmasa intel nerden kazanacak.Biz sanki a10a en iyi işlemci diyoruz.Apu bir kere o işlemci en başta.Elbette kötü.Sandy bridge i7lerle anca kapışır.Ama 8970m var içinde bu bilgisayarın.675mx+i7 performansı veriyor.Hatta daha iyi.Bul bulabilirsen 3000 tlye 675mxli bilgisayar.Birde bak bakalım 20e hangi oyunda daha fazla fps vermiş.Bir karşılaştır.Nvidia kaale bile alınmaz be.650-660mli bilgisayarları bile 2500 altından satılmıyor.

Burda tartisilan masaustu mu laptop mu adam deseki ben masaustu alicam amd islemcisini oneririm.laptopta sansi varsa gitsin i5 islemcili 8970m kartli pc alsin en uygun fiyata en ii performansi alir.senin yaptigin amd fanligindan baska bir sey degil.amd 9570 mi ne bilmem ne islemci cikardi en son 900 dolara satilio 350 dolarlik i7 ye anca yetisior.cok saglam fp urunu masallah.istedigimi vermeyen fp urunumnu ben napayim

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.