Şimdi Ara

#Güvenlik Yazılımlarının Güncel Kampanyaları# (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.096
Cevap
10
Favori
102.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son sürüm Version: 2009 (6.5.2358.316.0607)

Nero crackli ise olabilir.İzinlerden yanlışlıkla engelle dediysen olabilir.Bildiğin uygulamaların hepsine izin verirsen bu sorunları yaşamazsın.Allow All dersen iyi olur.Bildiğin uygulama derken o tip uygulamalardan bahsediyorum yalnız.Gidip browser a veya msn e full izin verme sakın

AVIRA ANTIVIR PREMIUM için ekstra ayarları da yapmanda fayda var.Zira default ayarlarda sorunlar yaşaman muhtemel.Ayrıca surf hızında yavaşlama yaşarsan antivir in WEBGUARD ını disable yapman yararına olur.Misal ben kullanmıyorum.Outpost zaten o işi de görüyor.

http://doctus.org/avira-antivir-premium-kurulum-ayarlar-t16408.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 28 Eylül 2008; 13:07:04 >

• Evet ta kendisi de 512 ram ile okadar şeyi nasıl çalıştırıyorsun cidden ilginç
  • Spysweeper ı kurma demiştim.Outpost un içinde Ad-Aware var.O yeterli olurdu.Yanına birde A-Squared kursan tam olurdu bana göre.Yani bendeki gibi yapmana gerek yok bendeki sistem sağlam olduğu için kurdum yoksa kurmazdım

Bu arada eklemeyi unuttum.O outpost un işareti ünlem şeklinde çünkü Rules Wizard da kullanıyosun.Gerekli izinleri Application Rules tan ayarlayıp onu Block Most yaparsan iyi olur.Attack Detection da Maximum olsun.

Şuradaki anlatımdan faydalanabilirsin.Eski sürüm ama temel olarak aynı ayarlar.
    http://doctus.org/agnitum-outpost-pro-3-5-t1285.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 28 Eylül 2008; 14:35:20 >

• Misal torrent için ayar atayacaksın

[Azureus Torrent Ruleset] 
    VisibleState: 1
    Exe:
    Azureus Torrent, Azureus.exe,javaw.exe
    DefaultState: 1
    RuleName: Azureus Torrent HTTP Connection Rule
    Protocol: TCP
    RemotePort: HTTP
    Direction: Outbound
    AllowIt

RuleName: Azureus Torrent HTTPS Connection Rule
    RemotePort: HTTPS
    AllowIt

RuleName: Azureus Torrent Network TCP Inbound Rule
    LocalPort: xxxxx
    Direction:Inbound
    AllowIt

RuleName: Azureus Torrent Network TCP Outbound Rule
    RemotePort: 1024-65535
    AllowIt

RuleName: Azureus Torrent Network UDP Inbound Rule
    Protocol: UDP
    LocalPort: xxxxx
    Direction: Inbound
    AllowIt

RuleName: Azureus Torrent Network UDP Outbound Rule
    RemotePort: 1024-65535
    AllowIt

RuleName: Azureus Localhost Loopback Inbound Rule
    RemoteHost: 127.0.0.1
    AllowIt

RuleName: Azureus Application UDP DNS Resolution
    RemoteHost: xxx.xxx.xx.xx, xxx.xxx.xx.xx
    RemotePort: DNS
    AllowIt

RuleName: Azureus TCP Inbound Blockall Coverage Rule
    BlockIt

RuleName: Azureus TCP Outbound Blockall Coverage Rule
    BlockIt

RuleName: Azureus UDP Blockall Coverage Rule
    BlockIt

RuleName: Azureus non-TCP/UDP Coverage Rule Outbound
    BlockIt

RuleName: Azureus non-TCP/UDP Coverage Rule Outbound
    BlockIt

[Allow Loopback]
    VisibleState: 1
    RuleName: Allow Application Loopback
    RemoteHost: 127.0.0.1
    AllowIt

Yine Misal Opera Browser için kural atayacaksın.

Application Rules a giriyorsun.Oraya Opera yı ekliyorsun sonra üstüne çift tıkla
    Açılan pencerede NETWORK RULES a bas.NEW a tıkla.Oradan da
    Where Direction is işaretli
    Where Remote Port işaretli

Altındaki pencereden TCP yi seçiyorsun
    and direction is>Outbound
    and remote port is>80-443

Gibi kurallar atayabilirsin.Biraz port bilgisi de gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 28 Eylül 2008; 14:47:57 >

• Sana yazdım çünkü Rules Wizard da çok soru soruyor ve herşeye ok deyip geçmemen lazım.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_TCP_and_UDP_port_numbers

http://www.iana.org/assignments/port-numbers

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 28 Eylül 2008; 15:34:20 >
  • Tamam öyle olması gerek zaten.Şimdi senden izinsiz kuş uçamaz pc de.Tabi izinlerde yanlışlık yapmadıysan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 28 Eylül 2008; 16:17:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BrooklynZU

Tamam öyle olması gerek zaten.Şimdi senden izinsiz kuş uçamaz pc de.Tabi izinlerde yanlışlık yapmadıysan

sakat bir siteye girip denemek lazım

izin bir kaç program yüklerken sordu.

hepsi orjinal sitesinden programlar: bir çoğuna ''allow once '' dedim zaten

pm açıldı mı bu arada
    bahsettiğin program bu mu? '' a-squared Free - Free for private use!''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 28 Eylül 2008; 16:33:57 >

• Zaten registry ve 1-2 şey için daha soracaktır.Onlara allow demezsen açılmaz veya düzgün çalışmaz.

pm Açılmadı malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 28 Eylül 2008; 16:34:17 >
  • bahsettiğin program bu mu? '' a-squared Free - Free for private use!''

yoksa bu mu

a-squared Anti-Malware 3.5

pm in açılması çok zor birkaç kişiden daha duymuştum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 28 Eylül 2008; 16:38:39 >
  • Free olan yeterli.Diğeri zaten ücretli versiyon.
  • Çok yararlı bir topic olmuş...
  • Hayır pm atıyorum ama sizden gelenler,gelen kutumda gözükmüyor.Pm leriniz bana ulaşmıyor.(Zaten atamıyorsunuz sanırım)

@xiseyn
    Sağolasın.

Not:İlk sayfaya Ücretsiz Güvenlik Yazılımları da eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 28 Eylül 2008; 18:26:51 >
  • Gelmiyor işte pm ler.En son 27 haziran da pm almışım.Sonra zaten 1 ay ceza aldım.Şimdi ise hiçbirşey yapamıyorum.Ne blog sayfamda eklediklerim var,ne imza değişiyor,ne pm alıyorum.Neyse şu bayram tatiline girelim de yönetimle irtibata geçeceğim.Şu an ilgilenemiyorum.
  • a-squared Free ilk mesajda yok ya da ben göremedim
  • Eklemeyi unutmuşum ekliyorum hemen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BrooklynZU

Tamam öyle olması gerek zaten.Şimdi senden izinsiz kuş uçamaz pc de.Tabi izinlerde yanlışlık yapmadıysan

outpostun en sık sorduğu soru şu şekilde bu sorulara allow once dedim ama??
    (a-squared Free yüklerken)

#Güvenlik Yazılımlarının Güncel Kampanyaları#

bir de avira ayarları anlatımında şöyle bir bölüm var katılıyor musun

''Aynen tarama ayarlarında olduğu gibi "Guard" ayarlarında da Heuristic yani sezgisel algıma ile ilgili bir ayar mevcut. Burdaki ayarın seviyesini biz tarama ayarından farklı olarak hem hata payı daha az olan hemde aktif korumanın daha verimli çalışmasını sağlayan "Medium detection level" a getireceğiz. Eğer siz daha ileri seviyede bir koruma istiyor iseniz bu bölümden "High detection level" ı seçebilirsiniz. Bu ayar seviyesi bilinmiyen zararlıların tespitinde daha başarılı bir saptama yapabileceği gibi "Medium detection level" a oranla daha hatalı saptamalarda yapabilir. Bu her iki seçenek dışında kalan diğer seçeneğide yine kişisel güvenliğine verdiğiniz öneme göre tercih edebilirsiniz.''

ek: pm ile ilgili sorunnun için

şikayet et butonunu kullanarak sorununu belirtip .
    (Yeni kullancağın cep telf. numarasını da yazman gerekiyormuş..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 28 Eylül 2008; 19:19:19 >

• Bildiğin uygulamalar için evet Allow demelisin.Network e çıkması gerekiyor çünkü o programın.

Doctus taki yoruma aynen katılıyorm.High level da yanlış alarm oranı artıyor ki Avira biraz yanlış alarm veren bir yazılım.O yüzden medium da tutmakta fayda var.

Ayrıca sorunumla ilgilendiğin için teşekkür ediyorum.Duyarlı ve yardımsever insanlarla birşeyler paylaşmak güzel oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 28 Eylül 2008; 19:23:15 >
  • @BrooklynZU
    arkadaşım pm ile ilgili bir şey soracaktım. sen profil sekmesinden cep telefonu ile kaydını yaptırdın mı? ben de pm alıp gönderemiyordum ama cep telefonu ile kaydı gerçekleştirince düzelmişti. belki ondan olmuştur.
  • Evet yönetime mail attım.Cep tel i ve nickimi de yolladım sağolsun düzelttiler hemen.Pm de alıp-gönderebiliyorum şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 29 Eylül 2008; 14:59:00 >
  • Tebrik ederim hocam güzel çalışma olmuş. Diğer topicle ilgilenemiyordum zaten. Böylesi çok daha iyi ( yeni farkediyorum )

Sormak istediğim bir soru ;

Anti-Virüs fanatikliğinden yeni kurtulmuş biri olarak sizce , A.V+ F.W ayrı ayrı mı kullanmak gerekir? yoksa hepsini bir arada tutan İnt. Sec. türü programlar mı daha yararlı olur? veya iyi performans verebilecek Kombinasyonları paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.