Şimdi Ara

Gürcistan / Azarbaycan / Irak - Süleymaniye - Erbil 'e gittim soruları alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba sık sık il dışı ve yurt dışı seyehat eden bir mühendisim.. Soruları alayım.  

• kuzey ırakta yüzde 0 vergi olduğu doğru mu

• Doğru.. Hatta Apple ürünleri Amerikadan bile ucuz. Çünkü vergi yok amerikada vergi var :)

• KuzuXx kullanıcısına yanıt
    Hocam arabalar da sanırım aşırı derecede ucuz burada 2 milyon TL olan mustang orada 25 bin dolar falan herhalde doğru mu bu ve arabalar genel olarak ne kadar ucuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gainzzz34 -- 5 Mayıs 2022; 22:6:29 >
  • Bir kere dizel araba yok denecek kadar az.. Taksiler hariç diğer araçlar 2000cc üzeri.. '' VERGİ YOK '' Zaten bizim burda '' auuuv arabaya bak '' dediğimiz araçlar orda çok normal karşılanıyor.

• KuzuXx kullanıcısına yanıt
    Hocam yerinizde olsam arabayı yurt dışından getirirdim. Mustang, Camaro, Challenger tarzı spor araçlar mesela
  • Bunu yapmak için 6 aydan fazla kalmak gerekiyor. Senede 1 sefer aracı yurt dışına çıkartmak gerekiyor. Benim seyahatlerim bu kadar uzun süreli olmuyor malesef.

• Karadeniz'de iş sebebiyle kalıyorum. Eğer Gürcistan'a gidersem ne satın almamı önerirsiniz? Tr'ye göre neler almak daha uygun gelir. (telefon,kıyafet ya da aklıma gelmeyen herhangi bir şey)

• Erbil'de günlük hayat nasıl, özellikle güvenlik. Bir iş için gitme durumu var fakat belirsizlik benim işi almama engel oluyor. en az 20-30 kişiyi götürme durumum var benim için önemli bir konu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.