Şimdi Ara

Günlük işler ve PS için 7-8 bin bandında öneri?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

7 sene sonunda bilgisayarımı değiştireceğim. HP Elitebook 8470P kullanıyorum. Şu anda aslında hiçbir sorunu yok ve tüm işlerimi görebiliyorum. Amacım daha yenilikçi ve hafif bir cihaz almak. Matebook D16 bana sıcak geliyor ama sizden fikir almak istedim.

7-8K bandında, günlük işlerimi halledebileceğim ve PS kullanabileceğim bir cihaz önerisi için yardımcı olursanız çok sevinirim. Oyun oynamıyorum, video edit yapmıyorum. Sadece AI ve PS. Bunun dışında klasik office programları. Hafif olması tercih sebebim olacaktır.

Şimdiden yardım için teşekkürler.

• Matebook'un ekran kalitesi yeterliyse PS için uygun bir cihaz olacaktır. Fakat M1 Mac düşünmediniz mi hiç? Tabii biraz daha bütçeyi arttırmak gerekir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçeden ziyade programların uyumluluğu beni korkutuyor. Bir çok programın henüz optimizasyonu mevcut değil. Ps hala hatalara sahne. Bu güzden uzak durdum. Ayrıca rosetta2 desteğinin kalkacağına dair söylentiler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten M1 Mac bu bütçede olmaz. Yani Adobe programları kullanacak birisine 8gb ram önermek istemem. Minimum 16gb. Bu nedenle M1 Air bu versiyonu çok pahalı olacaktır. Uyumluluk sorunları bugün olur yarın olmaz. Adobe kullanıcılarının önemli bir kısmı hatta en çoğunluk kısmı zaten macos kullanıyor.

Alırken 16gb ram olayına ve ekranın sRGB değerlerine dikkat edin.

• Free Man. kullanıcısına yanıt

Bütçe olarak çok fark yok.

D16 Matebook 16GB - 7.99

MacBook Air 13.3 inç 8GB - 8.89

Tüm incelemeleri seyrettiğimde 8GB oldukça yeterli gibi görünüyor M1 işlemcide.

• ThunderGod kullanıcısına yanıt

incelemeleri kendi kullanım amacınıza göre izlemeniz gerekli. adobe için hobi olarak ilgilenmiyorsanız 16gb hem macos hem windows için minumum olması gerekendir. diğer türlü bir iki sene götürür ama sonra iş yapamaz hale gelebilirsiniz. bugün insanlar sırf adobe için 64gb ram alıyorlar. 32gb profesyonel bir iş için gerekli görülürken 8gb almanın mantıklı yanı olmaz.

hobi olarak, başlangıç seviyesinde, basit düzeyde ilgileniyorsanız bu dediklerim zaten boşa çıkar. o zaman 8gb alınması çok olumsuz olmayacaktır.

• Perşembe günü elime geçen HP Elitebook 840 G8'den çok memnunum. N 1 1 den aldım 7180 TL.

i5 1135G7 işlemcisi var, 512 GB SSD ve 8 GB ram ile 1,32 KG ile süper bir cihaz.

Elimdeki 2x16 GB Ram ile mevcudu değiştirdim.

Pil ömrü süper, hafifliği ve performansı süper.

Lenovo X1 Carbon G5'den terfi ettim, kesinlikle f/p ürünü.

• İndirimlere bakarken gördüm bence fiyatına göre iyi gibi ama genede pahalı gibi. Ağırlığı 1.7 kg klavye ışığı filanda var özellikleride uygun
    Günlük işler ve PS için 7-8 bin bandında öneri?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F79B393CF -- 4 Nisan 2021; 21:31:32 >
  • Herkese teşekkürler. Tercihimi Huawei 16 R5 modelinden yana kullandım. 16gb modelini aldım. Çok hafif, ince ve rahat bir cihaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.