Şimdi Ara

Günde 10 kelime ile ingilizce

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
2
Favori
828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İngilizce öğrenmek zorundayım lakin tembellik yakamı bırakmıyor. En azından günde 5-10 kelimeye aşina olsam bu da benim için kazançtır. Sizden bu hususta yardım isteyeceğim.

Çok eskiden aklımda kalan bir program vardı. Örneğin 30 dk da bir sağ alt köşede çıkıp bir kelimeyi çoktan seçmeli soruyordu. böylelikle akşama kadar belki 20 kelime görüyordum. Haliyle günde 3-5 öğreniyordum.

İşte bu şekilde zaman ayarlı bir ingilizce programı lazım. Arada çıksın, cevaplayım gitsin. Lütfen yardım ediniz.

• Basit düzeyde yazılım dili biliyorum sen şimdi bunu diyince yapabileceğimi farkettim :) Biraz uğraşla yazabilirim dediğin programı fakat kelimeleri senin girmen gerekecek. Yani sen atıyorum sen bilgisayarı açtığında 10 kelimeyi gireceksin programa o sana programı kapatıncaya kadar 30 dk'da bir rastgele bir kelimeyi gösterecek.

Şu sıralar meşgulüm ama kafamda bulunsun bir boşluk bulurda yaparsam konuya atarım programı.
  • reis maşallah derim, önünde saygıyla eğilirim. lakin madem işin ustasısın bari şu şekil yap.
    1. ben istediğim kelimeleri peyderpey gireyim -yani her gün 10 değilde bugün 100 kelime gibi- aralarından sorsun bana.
    2. 5 defa üstüste bildiğim kelimeyi artık biliyorsun diyerek sormasın, istersem default yapıp sıfırlarım ne de olsa
    3. istatistik falan tutsun

gibi

EVET ARKADAŞLAR HAZIR BÖYLE BİR PROGRAM BİLEN VAR MI, GÜZEL KARDEŞİMİZİ YORMADAN YAPALIM
  • tekrar etmediğin kelimeyi unutursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.