Şimdi Ara

gümrükle ilgili bi fikir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mesela ebayden falan iphone aldık o yollamadan önce telefonun imeisini isteyip telefonu kaydetsek ve telefon gümrükte kalsa bile garantiye yollamıştım veya orda unuttum tanıdık yolladı hem bak imei kaydımda var desek bi sorun olmayıp vermek zorunda değiller mi?

• böyle bir zorunluluk olduğunu sanmıyorum..

gümrük memuru isterse hertürlü yokuşa sürer merak etme..
  • Yine almazlarVergisini ödersen ancak
  • arkadaşlar kaçak fikirlerin odak noktası haline gelmeyelim durumlar malum son zamanlarda
  • bence vermesi gerek bak kayıtlı bırdaydı falan dicen nede olsa
  • cakal haha
  • klasik türk beyni

ama zor şeyleri seviyoruz :)
  • denemek lazım olabilir, haftaya deneycem
  • bu bir konuda konusulmustu ve bir kisi boyle yaparak aldigini soylemisti
  • dostum bide apple servisten bi fatura buldur satıcıya içine koysun tamire gitti dersn hatta kargo üstünede repaired ibaresi koysunn tamamdır bu iş
    hatta satıcıya söle ziphone ile imei yi burda arkadaşının telinin imeiyi ile değiştrsn arkadaşın kutuyu atmadıysa direk kutusuyla gidersin gümrüğe kutusunun üstündeki imei ile makina nın imei aynı olunca daha inandırıcı olur sonadan ziphone ile orginal imei ye geçersn , tabi kutusuz yollaması gerekio cihazı satıcı vay bee kendime inanamadm :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aberksun -- 23 Mart 2008; 2:11:47 >
  • sewiyorum bu tarz fikirleri ya
  • Evet böyle bir şey yapabilirsin.Gümrük memuruna telefonunun imei kaydının oldugunu usa da kaldıgını kargoyle gönderttiğini söylemen durumunda gümrük memuru onundekı bilgisayara telefonunun imei numarasını giriyor ve kaydı olup olmadıgına bakıyor.kaydı var ise,telefonunu sana vermek zorunda.2 ay önce usa dönürü unuttugun cihazımı kuzenımle bu şekilde yollattım ve aldım.
  • 3 ayı gecmiş yaa:) yaşlanıyoruz.
  • bu yöntem olur diyebiliriz.fakat telefon elimizde olmadan imei numarasıyla kayıt ettiriyolar mı ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: doddle

bu yöntem olur diyebiliriz.fakat telefon elimizde olmadan imei numarasıyla kayıt ettiriyolar mı ki?

Ben birçok yerde telefonsuz imei kaydı yapmayı denedim ama kabul etmediler maalesef..
  • Turkcell extralardaki calısanlar,turkcell extra bayiisine baglı diil,Turkcell'in kendi calışanları.Dolayısıyla yaptırmak oldukca zor.yakından tanıdıgınız bırı olması lazım hatırla yaptırabilmeniz için.
  • Gumruge beyan vermeden yurt disina gonderemeyecegin gibi, almanda imkansiz olr.
  • ben de üzerine ya da açıklamasına artık nasıl olur bilmiyorum ama bariz bir şekilde "Gift" olduğunu belirtirsen gümrükten geçtiğini duymuştum.Hatta bu şekilde ebay'den alışveriş yapan tanıyorum.
  • yanlız arkadaşlar satıcı imei'sini vermek istemeyebilir?

gerçi satın aldıktan sonra imei'yi rahatlıkla verir.

Allah'ım ne diyorum ben
  • bızım turkler harıcınde kaafaları buna basan mıllet yoktur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.