Şimdi Ara

###GTX670 vs HD7850CF vs 7870CF (OC & DEFAULT) Kullanıcı Testleri### (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
3
Favori
6.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bonser24

sımdı yapacaklarımı soyluyorum.

AvP
    Batman.Arkham.City
    Crysis
    Crysis WARHEAD
    dirt3
    JustCause2
    metro2033
    SniperEliteV2

sorun varmı?

dirt 3 ve Arkham city 8xMSAA , ultra/Extreme olacak onun dışındakilerin ayarı görünüyor zaten, şimdilik bu saydığın 8 oyun olsun o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.M.W -- 26 Ekim 2012; 13:32:29 >
  • Bende merakla bekliyorum. Alacağım ekran kartı bu teste bağlı 7870cf mi gtx 670 mi
  • avp de AvPTool ıle yaparsan ıyı olur.bende oyun olmadıgı ıcın benchmark calısmadı.

aliens-vs-predator-D3D11-Benchmark-v1.03-[Guru3D.com] yuklemen yeterlı.

edıt:gerek kalmadı hallettım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 26 Ekim 2012; 14:16:29 >
  • quote:

avp de AvPTool ıle yaparsan ıyı olur.bende oyun olmadıgı ıcın benchmark calısmadı.

farketmez bendede oyun yok zaten tool a bench versiyonunun exe sini gösterttim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

avp de AvPTool ıle yaparsan ıyı olur.bende oyun olmadıgı ıcın benchmark calısmadı.

farketmez bendede oyun yok zaten tool a bench versiyonunun exe sini gösterttim.

hallettım gerek kalmadı.uzantısını ayarlamamısım.defult testler bıtıyor.oc lı testlere baslayacam bırazdan.
  • test sonuclarım bıttı.bırazdan upload edıp lınkı sana pm olarak atıyorum.

pm attım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 26 Ekim 2012; 15:30:39 >
  • ve BMW ikna edilmeyi bekliyor....

Aha buraya yazıyorum birgün BMW 'de AMD ci olacak. Nvidia nın nekadar kazıkçı tokatçı bir firma olduğunu kendisi bile kabul edecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

ve BMW ikna edilmeyi bekliyor....

Aha buraya yazıyorum birgün BMW 'de AMD ci olacak. Nvidia nın nekadar kazıkçı tokatçı bir firma olduğunu kendisi bile kabul edecek.

attıgım sonuclardan sonra artık ıkna olacaktır.neyse ekledıgınde goreceksınız.
  • Evet arkadaşlar tablodanda görüleceği üzere ortalama fark %35 , oc olunca %36 ya çıkıyor ama 7850 lerin oc oranı 670 den daha fazla olmasına karşın arayı açamaması şaşırtıcı olmuş.
  • %40'ın üstünde fark bekliyordum açıkçası... 7850CF yerine tek kart GTX670 daha mantıklı geliyor bana, hem güç tüketimi, hem bi çok detay açısından...
  • Hala karar veremedim 7850cf mi gtx670mi diye. metro 2033 220fps nedir abi ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: 'AndJusticeForAll

Hala karar veremedim 7850cf mi gtx670mi diye. metro 2033 220fps nedir abi ya

hd 7850 cf nin fiyatı o performansa göre çok makul düzeyde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr990

%40'ın üstünde fark bekliyordum açıkçası... 7850CF yerine tek kart GTX670 daha mantıklı geliyor bana, hem güç tüketimi, hem bi çok detay açısından...

mantık dışı bir yorum olmuş..

7850 guc tuketimi cok dusuktur ve cf de bile gine cok dusuk guc tuketim değerlerine sahiptir..

ortalama zaten %40 seviyesinde düşüş Just Cause oyunundan kaynaklanmış..

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/powercolor-ax7850-2gbd5-2dhpp-hd7850-pcs+-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62581

simdi baktım stokta kalmamıs 7850 pcs+ bu kart 416 tl den satılıyor..

yani cf yapsan 832 tl eder ve bu fiyata özel tasarım gtx670 bulmak çok zor..

kısacası 7850 cf hem fiyat hemde perf. olarak 670 ve 680 den daha iyi konumda..

akşama bende ekleyeceğim sonuçları o zaman durum daha iyi anlaşılır..

• 7850xf 680i de tokatlar o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

Orijinalden alıntı: mr990

%40'ın üstünde fark bekliyordum açıkçası... 7850CF yerine tek kart GTX670 daha mantıklı geliyor bana, hem güç tüketimi, hem bi çok detay açısından...

mantık dışı bir yorum olmuş..

7850 guc tuketimi cok dusuktur ve cf de bile gine cok dusuk guc tuketim değerlerine sahiptir..

ortalama zaten %40 seviyesinde düşüş Just Cause oyunundan kaynaklanmış..

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/powercolor-ax7850-2gbd5-2dhpp-hd7850-pcs+-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62581

simdi baktım stokta kalmamıs 7850 pcs+ bu kart 416 tl den satılıyor..

yani cf yapsan 832 tl eder ve bu fiyata özel tasarım gtx670 bulmak çok zor..

kısacası 7850 cf hem fiyat hemde perf. olarak 670 ve 680 den daha iyi konumda..

akşama bende ekleyeceğim sonuçları o zaman durum daha iyi anlaşılır..

doğrusu tabi haklısınız genel olarak, güç tüketimini ben tahminen öyle söylemiştim yani 2 kart tek karttan daha fazla güç çeker diyerekten düz mantık düşündüm, bilmiyorum sanırım biraz testleri kurcalamam lazım kabul ediyorum asla bi körü körüne NVIDIA'cı değilim onu belirtmeliyim baştan, sonrasında ise 7850 hele bu fiyatlardayken tabii ki piyasada bence şuan en alınası karttır onu da belirtmeliyim, ama yinede her zaman tek kartın yada çift gpu'lu tek kartların her zaman çoklu kartlardan daha kararlı ve her açıdan verimli olduğuna inanmışımdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallkraft -- 26 Ekim 2012; 16:01:02 >

• 7870 CF sonuçlarını yollayabilirim bayram dönüşü

Düzeltme: Güç tüketimleri de dahil olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miex -- 26 Ekim 2012; 17:14:13 >
  • 7870 cf sonuçlarını bekliyoruz.
  • quote:

Bazı sebeplerden dolayı Nvidia dan vazgeçemem.
  • Testler için teşekkürler dostlar. Ama oyunlara bakınca işe yarar oyun sayısının fazla olmadığını gördüm. Crysis 5 yılını doldurdu, oynamayan kaldı mı... Ayrıca Crysis 2 varken artık Crysis 1'i kullanmak cidden gereksiz görünüyor bana. AvP desen 3 yıla yakın oldu. Zaten grafikleri de öyle ahım şahım değildi. Oynayan olduğunu sanmam. Metro2033 de aynı şekilde... Eski ve optimizasyon özürlü bir oyun. Just Cause 2, GTA tarzı oyun yapısı itibariyle hâlâ oynanabilir sayabileceğimiz bir oyun diyelim. Sniper Elite V2, grafikleri pek iyi olmayan ve o grafiklere rağmen kasıyor olmasıyla optimiasyon sorunları olduğunu gösteriyor bana. Yine de AMD oyun programına dahil olduğu için AMD kartlarda iyi sonuçlar veriyor. Oyun çok tutulmadığı için sanırım, Nvidia sürücü bile kasmadı bu oyun için. Tabi eski oyunların yerine bu oyunun kullanılması daha iyi bir durum.

Bunlar haricinde bana göre denenecek oyunların yeni yahut oynanış sürelerinin uzun olması gerekir. Batman AC iyi bir seçim. Dirt 3'ün uzun bir oynanışı olduğunu söylemek güç. Arcade yapıda oyun. Dirt 2 bu konuda daha iyiydi. Yine de Dirt 3 güncelliği ile işe yarar. BF3 olmazsa olmazlardan. Onun bulunmuyor olması iyi olmadı. Zira yeni sürücülerle durumu da görmüş olurduk. Bir diğer önemli oyun Skyrim'dir. O da yok. Diablo'da zaten performans sıkıntısı yok ancak konabilirdi. Max Payne 3 aynı şekilde dikkate değer bir oyun. Star Craft II bana göre oldukça önemli. Zira ilk oyun 12 yıl oynandı. 2. oyunda da o potansiyel var gibi. Borderlands II burda yine kesinlikle yer verilmesi gereken oyundu. Zira 2012'nin en iyisi olabilir. Bana göre Max Payne 3, Diablo III ve Borderlands 2 2012'nin en iyileri olarak testlerde sık şekilde yer verilmesi gereken oyunlar. Crysis 2'yi söylemiştim. Yine strateji oyunlarını temsilen Shogun II yahut CV olabilirdi.

Bence biraz daha günceli yakalamak lazım. DX11 kartlar ilk çıktığında da aynı oyunlar test ediliyordu forumda. Şimdi de aynı oyunlar kullanılacaksa, kart almaya gerek yok.

Ha elinizde oyun yoksa bir şey diyemem. Ancak eski oyunları oynamak için de kart aldığınızı düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Bazı sebeplerden dolayı Nvidia dan vazgeçemem.

nvidiadan prim alıyorsun heralde
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.