Şimdi Ara

GTX 980 + i5 4690 + 144 HZ (4700 TL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar bir yakınım amerikaya gidiyor gtx 980 alacak 550 Dolara (1480 tl).Geriye kalan parçaları da sinerjiden şöyle kendim dizdim.Eksik veya yanlışlıkları söyleyebilir misiniz?

Asus 24 VG248QE DP Oyuncu Monitörü Siyah 1ms
    Kingston HyperX XMP 8GB 1600MHz DDR3 Savage Ram (CL9)
    Corsair Case CC-9011050-WW Spec-01 Mid Tower
    Seagate 1 TB 7200 64MB SATA3 / ST1000DM003
    Corsair 650W CP-9020098-EU Güç Kaynağı
    Gigabyte H97N-WIFI/DDR3 1600MHz S+GL+16X 1150p
    Intel Core i5 4690 3.5 GHz 6MB 1150p HD 4600 VGA
    Samsung SH-224DB 24X SATA DvdRw Siyah - Bulk

3240 Tl, Sinerjiden.

NVIDIA - GeForce GTX 980 4GB GDDR5 PCI Express 3.0 Graphics Card

1480 Tl, bestbuydan.

Yorumlarınızı bekliyorum dostlar.Bütçe monitör dahil 4500 tl.(200 tl +,-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Docta -- 30 Haziran 2015; 10:57:15 >

• Yorum yok mu?
  • Az bekle bakıyorum da

Evet anakartınız mini kasalar için tasarlanmış onun için onu almanızı önermiyorum.Anakart yerine Gigabyte H97-D3H/DDR3 1600MHz S+V+GL+16X 1150p bununla değiştirmeniz gerekiyor.Neden? diye soru varsa kafanız da hemen açıklayayım benim önerdiğim anakartta M.2 Sata express teknolojileri mevcut ve ses kalitesi sizin anakart ile aynı ama sizin anakart yeni teknoloji depolama birimlerini desteklememektedir.Onun için benim önerdiğim ile değiştirin.

İşlemciye gelelim i5 4690 almanız sadece gösteriş gibi kalabilir ve o kadar para vermenize hiç gerek yok i5 4590 ile arasında hiç fark yok ve daha uygun fiyatı var onun için i5 4590 olarak değiştirmeniz size performans olarak kayıp vermez ama bütçe anlamında fayda sağlayacaktır.Bu 2 değişikliği yaptığınız da toplam fiyat 3100TL olacaktır.

Ekran kartınız direk evga sitesinden almanızı öneririm hem garantisi olur hemde uygun fiyata gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonquad -- 30 Haziran 2015; 13:00:13 >

• bestbuy Türkiye gönderimi var mı?
  • Cevabınız için teşekkür ederim hocam.O anakartı wifi özelliği olduğu için seçmiştim de.Ethernet kablosu ile kullanmam mümkün olmayacak çünkü.Wifi kart mı ne vardı peki o olayı açıklayabilir misiniz?Ekran kartını alma imkanım sadece bestbuydan çünkü tanıdık amerikaya gidiyor gittiği yerde direk mağazasından alacak.Başka biyerden almayacağım o yüzden.i 4590 ile fark yok diyorsanız çok iyi olur.Bütçeyi rahatlatmam lazımdı zaten.

@ApeXiRubbEr Dostum tanıdık amerikaya gidip direk mağazasından alacak gönderim var mı bilmiyorum.
  • İyi uçuşlar diliyorum hocam
  • V3tra kullanıcısına yanıt
    İnşallah kazasız belasız olur :)
  • İnşaallah .İnceleme yapar mısınız hocam?
  • V3tra kullanıcısına yanıt
    O islerle pek hasir nesir degilim ama oyunlardaki fpsleri bildiririm dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrardan hayırlı olsun ben daha fazla konunu kirletmeyeyim
  • Güzel bir tane wifi kartı alabilirsiniz ya da usb wifi kullanabilirsiniz.Bu tercihler size kalmıştır.Wifi kartı alacaksanız sonu ac ile bitenlerden alın çünkü en iyi çekimi acler veriyor.
  • moonquad kullanıcısına yanıt
    Hocam bana ornek bi wifi kart atabilir misiniz?Anakart olarak h97-g43 dusunecegim birde wifi kart alirim o zaman.Tesekkurler yine.

edit: Sinerjiye baktım h97-g43 kalmamış z97-g43 var o olur mu hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Docta -- 30 Haziran 2015; 14:56:45 >
  • Hocam z97 g43 de m.2 Sata express özelliği bulunmamakta siz yine benim önerdiğimi alın veya msi h97m-g43 alın.

Buda wifi pci

http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wdn4800-900-mbps-n-kablosuz-3x2dbi-degistirilebilir-antenli-dual-band-pci-express-adaptor-p-BD303415
  • Profesyonel amaçlı kullanmayacaksaniz sadece ethernet kablosundan kurtulmaksa derdiniz 20 TL civarında USB wirelles adaptorlerden birini alın fazla para vermeyin yazık gunah

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkurler hocam.Soyle birsey is gorur mu;http://www.sinerji.gen.tr/airties-air-2315-150mbps-kablosuz-n-usb-adaptor-pmu53119

@mBenJi ?

Edit: Birde alacağım kasada 2 usb giriş çıkışı var.Mouse ile klavye taktığımda daha yer kalmıyor.Kablosuz adaptörü o anakarttaki çıkışlarından birine mi takacağım?Eğer öyle değilse 400 tl max psu + kasa önerir misiniz? 2 usb çıkışından fazla olsun tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Docta -- 30 Haziran 2015; 18:41:16 >
  • Anakart arkasına takabilirsin, kasayı koyacağın yerle modeminin arası ne kadar uzaklıkta
  • mBenJi kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler,4-5 metre falan hocam neden?

• Anakartı düşürüp,işlemciye 4590 alabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.