Şimdi Ara

GTX 970 SLI için PSU Yeterliliği?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

970 sli yapmayı düşünüyorum. Sanırım yeni nesil kartlar eski kartlara göre daha az enerji kullanımı yapıyormuş.

Şu an kullanmakta olduğum psu G750M 80PLUS.

Diğer önemli bileşenler ise; z97x gaming 5 anakart, i5 4670k işlemci, 8gb hyperx 1600mhz cl9 ram, Achilles Lga Intel 775/1156/1366 İşlemci Soğutucu ve 1TB Caviar Blue harddisk.

eXtreme Power Supply Calculator sitesinde bir hesaplama yaptım ve 449 watt çıktı ancak tam güvenemedim :)

SLI için şu an kullanmakta olduğum psu yeterli olur mu?

Teşekkür ederim.

• Yabancı forumlarda 2xgtx970 için minimum 750w öneriliyor.
  • System Wattage with GPU in FULL Stress = 274 Watts

GeForce GTX 970 or 980 in 2-way SLI - On your average system the cards require you to have an 800 Watt power supply unit as minimum.

http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_970_and_980_reference_review,7.html
  • Upps beklediğimden fazla çıktı :)

@LEON-X Hocam peki nerede kaldı bu az güç tüketim muhabbeti...

770 kullanıyorum şu an 60-70 watt fark gözüküyor aralarında 970 ile. Ancak grafikte 770 2 way sli için 402 demişler. 970 için önerilen 800w ben bir şey anlamadım bu işten :) tabi full yükte falan muhabbeti var o kısımı pek bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drajuva -- 20 Mayıs 2015; 10:43:21 >
  • Güç tüketimini, 274w x2 gibi düşünebilirsin, biraz da işi garantiye almak adına yüksek psu öneriyorlar, vga üreticilerinin sayfasında da genel de psu ihtiyacı yüksek yazar.

Güç tüketiminin azlığı zaten gtx9xx serisinin tek başına olduğu sistem için ideal.

Şu durum da önemli mesela, çift kart ve işlemci de o.c var, günde 5-10 saat oyun oynayan biri için psu'nun güçlü olması şarttır, uzun süre yükte kullanılan psu her sene belli oran da yıpranmaya maruz kalır, bazı siteler de buna ait güç değerlerini yayınlıyorlar.

650w kaliteli psu ile gtx970 sli kullanılabilir.
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. O.C yapmadım pek yapmayı da düşünmüyorum açıkcası. Cooler Master'ın G750M 80+ modüler güç kaynağını kullanıyorum. 1 yıl oldu kullanmaya başlayalı tam olarak. Bu psu ile 970 sli kullanabilirim yani dediklerinize göre...
  • Drajuva kullanıcısına yanıt
    3770k+GTX970+ssd+hdd ile 360W civarı güç çekiyor sistem.Hem işlemcide hem de ekran kartında overclock var.Overclock ve sli yapacaksanız size kemiksiz 700W güç veren güç kaynağı lazım.Bu nedenle 850W'ın aşağısına inmeyin.Ancak oc yapmadan stok hızlarda kullanırsınız 750W güç kaynağınız yetecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 20 Mayıs 2015; 12:40:16 >
  • 970sli 4790k h100i ile o.c yaptığında 750watt bir süre sonra sıkıntı yaratıyor. bizzat kullandım. kafam rahat olsun diyor isen gold serisi 850 watt psu al. sonuçta psu tüm sistemin kalbi. 100-200tl fazla vermek ilerde yaşayabileceğin sıkıntıları ve külfeti bertaraf etmek için çok ufak bir rakamdır..
  • AC Kiriklar kullanıcısına yanıt
    SSD kullanmıyorum. İşlemci ve ekran kartına o.c yapmayacağım. Bu şekilde 750W güç kaynağı yeterli olacaktır diyorsunuz yani. Teşekkür derim.
  • Rahat ol dostum elindeki PSU çok bile gelir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.