Şimdi Ara

gtx 970 alınır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
4.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben gtx 970 almak istiyorum ama vram de sıkıntı varmış kullanan bir tanıdığım var shadow of mordor da oyun takılıp kalıyor diyor. Siz ne düşünüyorsunuz.

• Git 980 al keyfine baq
  • Alınır alınmasına ama aceleniz yoksa yeni serileri bekleyebilirsiniz. Veya R9 290 ve türevi modellere de yönelebilirsiniz.

GTX 970'in alınmama sebebi performanstan ziyade sadece NVIDIA'nın insanları kandırma durumu olmalıdır. Yani performans babındaa şu an için birkaç oyun var V-RAM sıkıntısı yaşatan, tüm oyunlarda sorun yok.Gelecekte de ne olacağını bilmiyoruz.

Shadow Of Morder oyununda takılıp kalma gibi bir duruma ben hiç denk gelmedim. Arkadaşınızdaki sorun V-RAM değilde başka bir problemdir.

Dediğim gibi alınmazsa sadece kandırılma durumundan dolayı alınmaz şu an için. Yoksa günümüz şartlarında performansına perde indirecek kadar bir sıkıntısı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 13 Şubat 2015; 1:16:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gtx 960Ti ne zaman gelir peki alternatif olabilir mi ki gtx 970 e

• Nvidia fanboyluğuna karşı değilim ama gtx 9xx serisinde nvidia'dan uzak durun, n'sini görseniz uzaklaşın oradan, r9 290x al geç derim ben boşa nvidia sıkıntısı çekme, shadow of mordor mu dersin cod:aw mi dersin fc4 mü dersin donmadığı oyun yok...
  • Sizde gtx 970 kullanıyorsunuz sanırım.

• alma
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Alınır alınmasına ama aceleniz yoksa yeni serileri bekleyebilirsiniz. Veya R9 290 ve türevi modellere de yönelebilirsiniz.

GTX 970'in alınmama sebebi performanstan ziyade sadece NVIDIA'nın insanları kandırma durumu olmalıdır. Yani performans babına şu an için birkaç oyun var V-RAM sıkıntısı yaşatan, tüm oyunlarda sorun yok.Gelecekte de ne olacağını bilmiyoruz.

Shadow Of Morder oyununda takılıp kalma gibi bir duruma ben hiç denk gelmedim. Arkadaşınızdaki sorun V-RAM değilde başka bir problemdir.

Dediğim gibi alınmazsa sadece kandırılma durumundan dolayı alınmaz şu an için. Yoksa günümüz şartlarında performansına perde indirecek kadar bir sıkıntısı yok.

Hacım bi zaten shadow mordor 3.6 3.7gb vram tüketiyor o yüzden takılıyor zaten diğer oyunlarda tık demez 970, ama nvidia müşterilerini bildiğin dolandırdı bardağın o kısmından bakarsak alınmaz dediğin gibi...

• R9 300 serisini beklicez ozaman yapcak bişey yok

• shadow of mordor'da oynamis mi da takilmis kalmis yoksa nette bir video var forumda da gosterdiler onu mu seyretmis?4K'da sanirim birden 3-5'e dusuyor fps toplayamiyor ona demistir takilmis kalmis diye.1080p'de bahsettigim gibi bir takilma olmaz arti islemci neymis o oyunun islemci kullanimi da rezalet islemci yuzunden de takiliyor ne kart takarsan tak.tek oyuna bakarak karar verme belki sevmeyeceksin bile o oyunu cunku ben oynadim cok zor ilerlenecek gibi degil.oynadigin oyunlar neyse o oyunlarda iyi olan kartlara bak islemcini de gozetip.
  • Arkadaşın i7 haswell benim alacağım işlemcide fx8300 ve bf4 crysis3 metro las light gibi oyunlar oynayacağım.

• Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    Dying Light ve Watch Dogs'ta da bazı sıkıntılar yaşayanlar var (forum içi ve forum dışı). Yani tek bahsedilen oyunla sınırlı değil. Bu dediklerim anlık FPS dropları.

Gelecekteki oyunlar içinde nasıl bir durum olacağını şu an için kestiremiyoruz.

• quote:

Dying Light ve Watch Dogs'ta da bazı sıkıntılar yaşayanlar var (forum içi ve forum dışı). Yani tek bahsedilen oyunla sınırlı değil. Bu dediklerim anlık FPS dropları.

Gelecekteki oyunlar içinde nasıl bir durum olacağını şu an için kestiremiyoruz.

Abi ben şahsen watch dogs'uda optimize özürlü olarak görüyorum resmen gpuları kasım kasım kasıyor dying light'ı hiç incelemedim askerden geldim gelelide zaten pc işini bırakıp otomobil mekanike merak saldım diyebilirim doğrudur öyle diyorsan.
  • Kesinlikle alma kardeşim!!! Bu olay çıktı çıkalı gtx 970 bütün oyunlarda kasmaya başladı çok efsane karttı herkes önerirdi, f/p efsanesi falan deniyordu ama birkaç kötü insan bu olayı ortaya çıkarınca kart donmaya falan başladı, içerlemiş olsa gerek sakın alma, aldırtma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

Nvidia fanboyluğuna karşı değilim ama gtx 9xx serisinde nvidia'dan uzak durun, n'sini görseniz uzaklaşın oradan, r9 290x al geç derim ben boşa nvidia sıkıntısı çekme, shadow of mordor mu dersin cod:aw mi dersin fc4 mü dersin donmadığı oyun yok...

Ben henüz donduğunu görmedim 2k'da.
  • quote:

Alınır alınmasına ama aceleniz yoksa yeni serileri bekleyebilirsiniz. Veya R9 290 ve türevi modellere de yönelebilirsiniz.

GTX 970'in alınmama sebebi performanstan ziyade sadece NVIDIA'nın insanları kandırma durumu olmalıdır. Yani performans babına şu an için birkaç oyun var V-RAM sıkıntısı yaşatan, tüm oyunlarda sorun yok.Gelecekte de ne olacağını bilmiyoruz.

Yani sen o kadar paran olsa gidip GTX970 alıcaksın.Bellek sorunu ve CW sorununu bile bile o parayı gidip ona vereceksin?

Yani sen diyorsun ki : nVidia'nın millete başka türlü sattığı GTX970'lerden 1 tanesini kendime alırdım. Öyle mi sayın R£DSTON£ ???

Şu metecan'ın başlığındaki yorumlarından sonra eminim gider GTX970 alırsın.

• Jeezy kullanıcısına yanıt
    GTX 970 konusundaki en başta yaptığım yorumlara istinaden bunları yazıyorsanız, daha sonra yaptığım yorumlardan bir haber olduğunuz belli (konu sayfalarındaki yorumlarımı tam olarak okuyunuz).

Ben o en baştaki GTX 970 savunur gibi yazdığım yorumları yazarken daha bir Allah'ın kulunun GTX 970'in bu durumundan haberi yoktu, haliyle benim de haberim yoktu (o sıralar yabancı forumları takip etmiyordum). Yeri gelmişken o konuya da (konu sahibinin ''konumdan git'' tarzı yaklaşımı ile) daha mesaj yazmıyorum. Sonra neden mesaj yazmıyorsunuz diye bir şeyle gelmeyiniz bana.

Şu yazdığım mesajdan da GTX 970'i savunuyor gibi bir anlam çıkardınız ya sizi ve sizin gibi düşünenleri tebrik ederim !

Bu forumda, sizin gibi eskiden bir - iki muhabbetim olan adamların bile bana karşı nedir bu tavrı, art niyeti anlamış değilim ? Bu olan kandırılma durumunda ben NVIDIA'yı savunuyor falan gibi görünüyorum herhalde ? Ya ben kendimi anlatamıyorum ya da sizler başka bir şeylerin kafasındasınız.
    _________

Üstteki yorumumda ben ne yazmışım ? ''Kandırılma durumundan dolayı alınmaz'' , bu dediğimde bir hata mı var ? Performans namına şu an için bazı FPS dropları dışında gerçekten ama gerçekten düşüş olduğunu gösteren forum içerisinde bir kullanıcı paylaşımına ben denk gelmedim.Bundan dolayı şu anın şartlarında performans namına bir kayıp olmadığını belirttim. İleri ki dönemlerde tabii ki 3.5GB + 0.5GB durumundan dolayı kayıplar olabilecektir.

Ben de şu an 1215 - 6608 Mhz@Voltajsız hızlarda iyi bir GTX 780 varken (nazar değmesin), ben ne yapayım GTX 970'i ?

Bu forumdaki bazı insanlar hakikaten bana acayip düşman olmaya başladı. Sizleri buna sürükleyen insanların oyununa gelmeyin diyerek yazımı sonlandırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 12 Şubat 2015; 23:52:36 >

• hayır bu sıkıntı nerede GTX 970 de kullanan kimseden sıkıntı duymadıkda , babasının telini alıp donanımhabere giren bütün ergenlerin ağzında GTX 970 sıkıntısı var? :)

hadi başka marka al çocukların gönlü olsunda 1080p ve 2K da GTX 970 R9 290x kartın önünde performans veriyor genelde geride kaldığı tek tük oyun oluyor? fiyatları 1200tl aynı? nette yüzlerce inceleme var açın bakın oyun performanslarına
    AMD 3-4 aydır driver çıkarmadı daha , ısınması var , overclock olmaması var ordan yazması kolay AMD al AMD aman AMD al sen AMD al ben mutlu olucam lütfen :) , hadi alsında elle tutulur neyi var az biraz ucuz olsada bari ondan tercih etse oda yok?
  • quote:

GTX 970 konusundaki en başta yaptığım yorumlara istinaden bunları yazıyorsanız, daha sonra yaptığım yorumlardan bir haber olduğunuz belli (konu sayfalarındaki yorumlarımı tam olarak okuyunuz).

Ben o en baştaki GTX 970 savunur gibi yazdığım yorumları yazarken daha bir Allah'ın kulunun GTX 970'in bu durumundan haberi yoktu, haliyle benim de haberim yoktu (o sıralar yabancı forumları takip etmiyordum). Yeri gelmişken o konuya da (konu sahibinin ''konumdan git'' tarzı yaklaşımı ile) daha mesaj yazmıyorum. Sonra neden mesaj yazmıyorsunuz diye bir şeyle gelmeyiniz bana.

Şu yazdığım mesajdan da GTX 970'i savunuyor gibi bir anlam çıkardınız ya sizi ve sizin gibi düşünenleri tebrik ederim !

Bu forumda, sizin gibi eskiden bir - iki muhabbetim olan adamların bile bana karşı nedir bu tavrı, art niyeti anlamış değilim ? Bu olan kandırılma durumunda ben NVIDIA'yı savunuyor falan gibi görünüyorum herhalde ? Ya ben kendimi anlatamıyorum ya da sizler başka bir şeylerin kafasındasınız.
    _________

Üstteki yorumumda ben ne yazmışım ? ''Kandırılma durumundan dolayı alınmaz'' , bu dediğimde bir hata mı var ? Performans namına şu an için bazı FPS dropları dışında gerçekten ama gerçekten düşüş olduğunu gösteren forum içerisinde bir kullanıcı paylaşımına ben denk gelmedim.Bundan dolayı şu anın şartlarında performans namına bir kayıp olmadığını belirttim. İleri ki dönemlerde tabii ki 3.5GB + 0.5GB durumundan dolayı kayıplar olabilecektir.

Ben de şu an 1215 - 6608 Mhz@Voltajsız hızlarda iyi bir GTX 780 varken (nazar değmesin), ben ne yapayım GTX 970'i ?

Bu forumdaki bazı insanlar hakikaten bana acayip düşman olmaya başladı. Sizleri buna sürükleyen insanların oyununa gelmeyin diyerek yazımı sonlandırıyorum.

/>

Eeee ne diyoruz?Büyük lokma yiyip büyük söz konuşmamak gerekiyormuş.

Savunup savunmamanız beni pek ilgilendirmiyor.Sonuçta herkesin düşüncesi farklı,kimseye sen niye böyle düşündün veya neden böyle yapıyorsun demem,diyemem.

Ayrıca kimsenin haberi yoktu diyorsunuzda.Adam güzelce bir haber yayınlamış ona bile itiraz ediyordunuz.64 ROP varda 128TMU ünitleri ile karıştırmayın felan.

Ben bu sözleri gördükten sonra savunduğunuzu düşünürüm.Benim sizinle irtibatım oldu.Ama ne hikmetse muhabbetten sonra 19 gün uzaklaştırma cezası aldım.

Ben ne kimseye tavır koyarım nede art niyet.Ben sadece bu forumda kimlerin ne olduğunu.nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu herkesten çok iyi biliyorum.O yüzden tavır veya artniyet gibi sözler kullanmamanız bence daha maktül olur.

Performans olarak sizi üzmez diyeceğiniz GTX970;ilerleyen dönemlerde sorun çıkartacağı zaman ne olacak peki?Anlık düşünmekten ziyade biraz da ilerisini düşünmek daha iyidir.

Son gif için ise biraz düşünmenizi.Hatta acaba insanlar bana neden böyle yapıyorlar diye düşünebilirsiniz.Kendi yaptığınız şeyler yüzünden bu durumdasınız.

Kimseninde kimsenin oyununa geldiği yok.Burada akıllı olanlarda var.Akıllı olduğunu sananlarda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeezy -- 13 Şubat 2015; 0:05:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Concerve

hayır bu sıkıntı nerede GTX 970 de kullanan kimseden sıkıntı duymadıkda , babasının telini alıp donanımhabere giren bütün ergenlerin ağzında GTX 970 sıkıntısı var? :)

hadi başka marka al çocukların gönlü olsunda 1080p ve 2K da GTX 970 R9 290x kartın önünde performans veriyor genelde geride kaldığı tek tük oyun oluyor? fiyatları 1200tl aynı? nette yüzlerce inceleme var açın bakın oyun performanslarına
    AMD 3-4 aydır driver çıkarmadı daha , ısınması var , overclock olmaması var ordan yazması kolay AMD al AMD aman AMD al sen AMD al ben mutlu olucam lütfen :) , hadi alsında elle tutulur neyi var az biraz ucuz olsada bari ondan tercih etse oda yok?

Dostum burada kimse AMD al nVidia al demiyor.Ortada dönen bir furya var.Yapmayın etmeyin bekliyoruz diyoruz.

Kimse kimsenin boğazına sarılıp R9 290 al ulannnn veya GTX970 all ulannn demiyor.Olayı farklı boyuta taşımayın lütfen.

Bende şuan GTX760 var.GTX970'e geçiş yapacaktım ama hala bekliyorum.Bana göre sıkıntılı kart.Niye alıpta kendi ayağıma kurşun sıkayım ki?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.