Şimdi Ara

GTX 970 6700k PC OYUN TESTİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yaklaşık2-3 gün önce kendime bir pc topladım özellikleri şunlar

işlemci Intel=Skylake i7 6700K 4.0GHz 8MB VGA 1151p

ekran kartı=MSI GTX970 GAMING 4GB 256Bit GDDR5

sıvı soğutucu=SilverStone Tundra TD02LITE

anakart=MSI Z170A GAMING M5 Intel Z170 Express 3600MHz(OC) DDR4 Soket 1151 ATX

ram=Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16

ssd=Kingston HyperX Savage Serisi 240GB 560MB-530MB/s Sata3 2.5" SSD (SHSS37A/240G)

hdd=WD 3 TB I.POWER 64MB SATA3 GREEN (WD30EZRX)

kasa=mastercase pro5 mid tower

şimdi sistemim bu daha sonra msi gamin app programı ile işlemciyi gaming moda aldım

ardından msi after burner ayarlarını yaptım ve oyuna girdim bu arada ramler 2400mhzde çalışıyo tabi

evet sistem boşta iken cpu 24-27 derece

crysis 3 te cpu 40-45 gpu 50-55 sıcaklık fps 45-55 genelde 50ye sabitleniyor
    gpu kullanımı yüzde 99

dirt rally cpu 38-43 gpu 48-53 fps 80-90 genelde 84 falan sabitliyor
    gpu kullanımı yüzde 98-99

şimdi arkadaşlar sormak istediğim bu değerler normal mi (bence normal) birde gpu kullanımı neden hep %99 da aklımı o çok karıştırdı diğer değerlerden ziyade

yani bu pc için iyi bi sonuç mu yoksa gt5 i mi yükleyip full ayarlarda test yapayım ne dersiniz bilgisayarda bi sıkıntı var mı sizce

• işlemciyi gaming moda falan almana gerek yok piyasada o işlemciye yetişecek oyun yok değerlerin normal aynı işlemciyi kullanıyoruz yalnız;

o ekran kartı o işlemciye çok dengesiz olmuş madem gtx 970 alacaktın işlemciye o kadar para vermene gerek yoktu
  • whistler22 W kullanıcısına yanıt
    Bir birimin Kullanım (%) Yüzdesi onun kapasitesinin sınırını gösterir.

%100 olduğu zaman işlem trafiği artık akacak yol bulamaz sistemler kilitlenir , %99 olmasının nedeni ise, 970 in gpu sunun verebileceği maximum performans değerinde çalışıp bütün kaynaklarını tüketmesi ve bundan fazlasını yapamam demesidir kısaca özetler isek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

işlemciyi gaming moda falan almana gerek yok piyasada o işlemciye yetişecek oyun yok değerlerin normal aynı işlemciyi kullanıyoruz yalnız;

o ekran kartı o işlemciye çok dengesiz olmuş madem gtx 970 alacaktın işlemciye o kadar para vermene gerek yoktu

İlk defa böyle bir yorum gördüm ne alması gerekiyordu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeSioN

quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

işlemciyi gaming moda falan almana gerek yok piyasada o işlemciye yetişecek oyun yok değerlerin normal aynı işlemciyi kullanıyoruz yalnız;

İlk defa böyle bir yorum gördüm ne alması gerekiyordu ?

i3 6100 bile alsa gtx 970 için yeterli olurdu arada 900 lira fark oluyor siz düşünün,Örn. gtx 980 alınıp işlemci i5 e düşürülebilirdi vs.

Eğer oyun içinse bu bilgisayar i7 6700K alan birinin minimum GTX 980ti ayarında bi kartı olmalı kısacası dengesiz bir sistem olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 3 Haziran 2016; 23:43:15 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.