Şimdi Ara

GTX 850M'e Oyun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, ben ve beraberimde birkaç arkadaşım oyun kanalı açıyoruz. Ancak bu kanalda nasıl bir strateji izleyeceğimize ve hangi tür oyunları çekeceğimize karar veremedik. Bu arada arkadaşımda ki bilgisayarda GT 740m bende ise GTX 850m var. Ben ne kadar istemesem de kanala ilk başlayışımızda Mc videoları çekip, önce küçük kitleleri kullanıp abone ve izlenme sayısını arttırmayı, sonrasında Minecraft'ı tamamen kanaldan çıkartmayı planlıyorum. Ama tabi ki bunların yanı sıra LoL, War Thunder, Grand Theft Auto 5 ve İndie tarzı oyunlar çekmeyi planlıyorum. Benim sorum, bunlar dışında oyun önerileriniz neler olur? Ve de nasıl bir strateji izlemeliyim? Nasıl değişiklikler yapmalıyım ?
    Bu arada konu ile alakası olmayacak ama konu açmak içinde basit bir soru. GeForce Experience'in ShadowPlay'inde ses kaydı da oluyor mu? Yoksa sadece video kaydımı oluyor?
    ( Konunun yeri yanlış olabilir ama Oyunlar kısmında kimse cevap vermiyor kimse bakmıyor, o yüzden burada paylaşmak zorunda kaldım.)

• Upp!
  • Kimse yok mu?
  • Yardımmm!!
  • +++Upp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle merhaba kardeşim.Ben de oyun kanalı açmayı planlıyorum.Araştırmalarımdan sana biraz bilgiler vereyim.

İlk yapacağın iş kardeşim,kanal kapak foton çok göz alıcı olması lazım.Kaliteyi hissetirmeli.Hatta otur üstünde saatlerce uğraş.
    İkinci olarak aynı benim kafadasın, Mc çekme konusunda.Oynayacağın oyunlar senin ilgi alanında olan oyunlar olsun.Sevmediğin bir oyunu oynamaya asla kalkışma,bu videoya yansır.Videolarda KÜFRETME.
    Belli bir video sayısına ulaşınca youtube'un bedava reklam yapma yeri var.Adı FAN FINDER.Oraya bir göz at derim.Ayrıca bazı forumlarda Kanal tanıtımı yapmana izin veriyorlar,sırf onunla ilgili açılmış bölüm bile var.
    Biraz daha büyüyünce bir Network'e başvurmayı düşün. Bunlar Buzz My Videos veya Gizza olabilir.Bunların Türkiye ayağı olduğu için söylüyorum.Ayrıca videolarında montaj yapmayı eksik etme.
    Komik yerleri montajla özellikle.Kendine has tarzın olsun. Mesela "Merhaba arkadaşlar ben ...., bugün .... oyunuyla karşınızdayım." Gibi bir lafla hiç girme,artık klişe olmuş bir laf ve insana gına geliyor.
    Bundan sonrası senin hayal gücüne kalmış.

• Size uzun bi yazı kardeşlerim

Türkiye gamer a doydu ama sıkıntı yok kaliteli is yapar sıkılmadan 1 2 sene youtube a bağlı olursanız 1 senenin sonunda meyvesini almaya başlarsınız. Bu arada profesyonel olmayan işleri millet cidden izlemiyor. Yani iyi bir mikrofon kamera ve ışık şart . Pc olarak 850 ddr3 yetersiz zaten oyun kaydı için özel bi kutu lazım. Efekt programlarına , photoshop programlarına hakim olmanız lazım. Kanal kısa vadede tutmaz tr de gamerlık tutsada çok para getirmez. Siz profesyonel başlayın ama ilk 6 ay para düşünmeden zevkine her gün 3 saat oynayıp 5dk video yükleyin.

Aksi taktirde bi hayal edin ; aldığınız tırt bi laptop açtınız bi ekran kaydı programı, 1 saat fullhd de oynadınız(fhd de 1dk 100mb falan 6gb veri hadi uğraş). arkanızda fon yok mikrofon dandik kulaklık mikrofonu . Neyse 1 saatlik videonun kesme işlemleri müzik video efekt koyma işlemi var onu halletmek sıkıntı. Video 10dk üstü olunca izleyen kitle azalıyor ve youtube a yüklemek işkence oluyor ve belli dk üstü hesap bağlantısımı, aylık ücretli üyelik mi öyle bir şey istiyor. Her neyse yüklediniz 20 dklık video çoğu kişi( denk gelirse eğer) bu ne kadar amatörce der güler geçer sadece .

Youtube da ünlü youtuberların kanalının altındaki yorumlara bakın full dandik gamer lar girin sf ya minecraft videosu falan arka kapakta dandik bi çizim. Pewdiepie bu işin apple ı yanındaki ken bile onun 20 de 1 i değil adam pewds le oyun oynuyo bunun üstüne reklam mı olur ama takipçi sayısı ona göre cok az. Bence yaşınız uygunsa ağır mimar tarzı açın . Canınız istediğinde eğlenceli ve samimi videolar çekin atın. Ağır mimar en çabuk ün kazanan youtuberlardan biri ve bu adam bu işe gamer olarak başladı ama tutmadı vazgeçti ben videosunu görmedim o açıkladı. Adamda 965mli msi var ps4 var kaliteli ekipmanlar var ,mizah var konuşma var içtenlik var tarz var ama gamer olarak yapamadı.

Ins ünlü olur gamer youtuber hayatına kavuşursunuz. Benimde elimde olsa laptop inceleyen bir youtuber olmak isterdim ama bu işte çoğu laptoba para ödeyip almak durumundansın webteknodaki gibi amelece bana laptop yollayın diye ortalığı yıkamaz millette iphone dağıtmazsın. bu arada ergenleri sevin tr de gamerların en önemli kitlesi.

kanalı açmadan önce 5 video hazır başlayın ve arkadaşlarıniza falan izletin. Tr de gamer olmak istemeyen yok ama acı gerçek bu iş youtube üzerinden amelece yapılabildiği için çoluk çocuk dediğimiz kitle bu işin içine etti . hepsi Kanal açtı, sizde denk geliyosunuzdur . 1 saatlik dandik videolar 2 kişi izlemiş 1 abone var 15 tane video var kiminde hiç izlenmdi yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: elkarun

Size uzun bi yazı kardeşlerim

Türkiye gamer a doydu ama sıkıntı yok kaliteli is yapar sıkılmadan 1 2 sene youtube a bağlı olursanız 1 senenin sonunda meyvesini almaya başlarsınız. Bu arada profesyonel olmayan işleri millet cidden izlemiyor. Yani iyi bir mikrofon kamera ve ışık şart . Pc olarak 850 ddr3 yetersiz zaten oyun kaydı için özel bi kutu lazım. Efekt programlarına , photoshop programlarına hakim olmanız lazım. Kanal kısa vadede tutmaz tr de gamerlık tutsada çok para getirmez. Siz profesyonel başlayın ama ilk 6 ay para düşünmeden zevkine her gün 3 saat oynayıp 5dk video yükleyin.

Aksi taktirde bi hayal edin ; aldığınız tırt bi laptop açtınız bi ekran kaydı programı, 1 saat fullhd de oynadınız(fhd de 1dk 100mb falan 6gb veri hadi uğraş). arkanızda fon yok mikrofon dandik kulaklık mikrofonu . Neyse 1 saatlik videonun kesme işlemleri müzik video efekt koyma işlemi var onu halletmek sıkıntı. Video 10dk üstü olunca izleyen kitle azalıyor ve youtube a yüklemek işkence oluyor ve belli dk üstü hesap bağlantısımı, aylık ücretli üyelik mi öyle bir şey istiyor. Her neyse yüklediniz 20 dklık video çoğu kişi( denk gelirse eğer) bu ne kadar amatörce der güler geçer sadece .

Youtube da ünlü youtuberların kanalının altındaki yorumlara bakın full dandik gamer lar girin sf ya minecraft videosu falan arka kapakta dandik bi çizim. Pewdiepie bu işin apple ı yanındaki ken bile onun 20 de 1 i değil adam pewds le oyun oynuyo bunun üstüne reklam mı olur ama takipçi sayısı ona göre cok az. Bence yaşınız uygunsa ağır mimar tarzı açın . Canınız istediğinde eğlenceli ve samimi videolar çekin atın. Ağır mimar en çabuk ün kazanan youtuberlardan biri ve bu adam bu işe gamer olarak başladı ama tutmadı vazgeçti ben videosunu görmedim o açıkladı. Adamda 965mli msi var ps4 var kaliteli ekipmanlar var ,mizah var konuşma var içtenlik var tarz var ama gamer olarak yapamadı.

Ins ünlü olur gamer youtuber hayatına kavuşursunuz. Benimde elimde olsa laptop inceleyen bir youtuber olmak isterdim ama bu işte çoğu laptoba para ödeyip almak durumundansın webteknodaki gibi amelece bana laptop yollayın diye ortalığı yıkamaz millette iphone dağıtmazsın. bu arada ergenleri sevin tr de gamerların en önemli kitlesi.

kanalı açmadan önce 5 video hazır başlayın ve arkadaşlarıniza falan izletin. Tr de gamer olmak istemeyen yok ama acı gerçek bu iş youtube üzerinden amelece yapılabildiği için çoluk çocuk dediğimiz kitle bu işin içine etti . hepsi Kanal açtı, sizde denk geliyosunuzdur . 1 saatlik dandik videolar 2 kişi izlemiş 1 abone var 15 tane video var kiminde hiç izlenmdi yazıyor.

Zaten benim ilk amacım para kazanmak değil. İzlensin beğenilsin (Tabi sonucunda çok olursa para geliyor ama o amaçla değil.) isterim. GTX 850M ile oyun kanalı açılmaz mı? Ya toplama alacaktım ama ben il dışına çok çıkıyorum. O işi bozuyor. Bu videolara başlama olayı da zaten önce bir kaç video çekip kendim izleyeeğim, ben beğeniyor muyum, izler miydim? diye. Arkadaşlara izletme aklıma gelmemişti onu da yaparım. Videolarda olabildiğince içten olacağım - ki bu zorlama olmayacak çünkü ben bu tip işleri seviyorum eğlenerek yapıyorum - .
    Öneriler için teşekkürler. Birde diğer sorum vardı, ShadowPlay ses kaydı da alıyor mu?. Ayrıca - çok soru sordum kusuruma bakmayın ama - bilgisayarda kulaklık ve mikrofon jak girişi bütün. Şununla olay çözülür mü? http://www.vatanbilgisayar.com/s-link-slx-135-stereo-2li-ses-adaptor.html?srt=UP .

• quote:

Orijinalden alıntı: Highfunction Socipath

Öncelikle merhaba kardeşim.Ben de oyun kanalı açmayı planlıyorum.Araştırmalarımdan sana biraz bilgiler vereyim.

İlk yapacağın iş kardeşim,kanal kapak foton çok göz alıcı olması lazım.Kaliteyi hissetirmeli.Hatta otur üstünde saatlerce uğraş.
    İkinci olarak aynı benim kafadasın, Mc çekme konusunda.Oynayacağın oyunlar senin ilgi alanında olan oyunlar olsun.Sevmediğin bir oyunu oynamaya asla kalkışma,bu videoya yansır.Videolarda KÜFRETME.
    Belli bir video sayısına ulaşınca youtube'un bedava reklam yapma yeri var.Adı FAN FINDER.Oraya bir göz at derim.Ayrıca bazı forumlarda Kanal tanıtımı yapmana izin veriyorlar,sırf onunla ilgili açılmış bölüm bile var.
    Biraz daha büyüyünce bir Network'e başvurmayı düşün. Bunlar Buzz My Videos veya Gizza olabilir.Bunların Türkiye ayağı olduğu için söylüyorum.Ayrıca videolarında montaj yapmayı eksik etme.
    Komik yerleri montajla özellikle.Kendine has tarzın olsun. Mesela "Merhaba arkadaşlar ben ...., bugün .... oyunuyla karşınızdayım." Gibi bir lafla hiç girme,artık klişe olmuş bir laf ve insana gına geliyor.
    Bundan sonrası senin hayal gücüne kalmış.

Zaten kanalı açmadan bi 1-2 hafta boyunca kapak , logo ve introlar ile uğraşacağım. Oyunları saygı çerçevesinde , küfretmeden oynuyorum zaten -Bir Tamer Yeşildağ kadar olmasam da :) -. Bu FAN FINDER'a bakacağım , merak ettim sahiden. Önerilerin için sağol, umarım sen de kanalında başarılı olursun :)

• Bu arada kulaklık ve mikrofon alacağım. İkisi beraber olanlarından yani gaming mi alayım yoksa ayrı ayrı mı? Toplam sınırım 100 Lira, aşamam çünkü o da iyi bir şeyler olsun diye 100 Liraya yükselttim.
  • Başka önerileri olan var mı? Bir de kanal ismi Türkçe mi olsun İngiliçce mi olsun? Ona göre, aklımda var isimlerde.
  • MetehanKlc24 M kullanıcısına yanıt
    ben buna kırmızı beyaz kablo takıp teyip gibi şeylere ses veriyorum onu boş ver şuan. Ekran videosu alırsın sıkıntı değil.Telefona bi mikrofon tak bide tripot al arkayada masa lambası falan aç kendi sesin ve görüntünüde öyle al . Bunun dışında bu bi iş gününün cogunu alacak, her gün video atman ve o videoya saatlerce uğraşmam lazım. sürekli gezersen hem aparatları taşıyamazsın hem videolara uğraşamazsın.880m falan al bu iş için.Masaüstü diz 2 monitör tak.

• quote:

Orijinalden alıntı: elkarun

ben buna kırmızı beyaz kablo takıp teyip gibi şeylere ses veriyorum onu boş ver şuan. Ekran videosu alırsın sıkıntı değil.Telefona bi mikrofon tak bide tripot al arkayada masa lambası falan aç kendi sesin ve görüntünüde öyle al . Bunun dışında bu bi iş gününün cogunu alacak, her gün video atman ve o videoya saatlerce uğraşmam lazım. sürekli gezersen hem aparatları taşıyamazsın hem videolara uğraşamazsın.880m falan al bu iş için.Masaüstü diz 2 monitör tak.

Oyunlara kendi görüntümü koymayacağım ilk başlarda. Sadece oyun ve sesim olacak. Çünkü kamera ve aparatı yok evde. Bi telefonum var Trend Plus, onunla da çekilmez yani :D
  • MetehanKlc24 M kullanıcısına yanıt
    sen bilirsinde önermem öyle videosuz.

• Sağ ol genede :)
  • Başlangıç olarak öyle kaliteli bir mikrofon almana gerek yok ama idare edecek bir mikrofon sorarsan,Trust 'ın karaoke mikrofonu var.Hem tripodu var.O açıdan çok iyi,50 Lira civarındaydı.

İleride takipçi sayın önemli sayıda artınca, e artık gerçekten kalitenin iyi olması gerek, artık bir Razer mikrofon alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Highfunction Socipath

Başlangıç olarak öyle kaliteli bir mikrofon almana gerek yok ama idare edecek bir mikrofon sorarsan,Trust 'ın karaoke mikrofonu var.Hem tripodu var.O açıdan çok iyi,50 Lira civarındaydı.

İleride takipçi sayın önemli sayıda artınca, e artık gerçekten kalitenin iyi olması gerek, artık bir Razer mikrofon alırsın.

Ya bir şey soracağım. Kulaklık ne kadar gerekli? Videolarımı ben odamda çekeceğim. Pek ses olmaz o yüzden. Orkun Işıtmak'da kulaklıksız çekiyor. Bu kulaklık bana dert oldu, çünkü jak girişi bilgisayarda tümleşik. Ama bana iki giriş gerek. O çeviriciler de yutrdışında var birtek. Ben Türkiye'de bulamadım. :P Yardım!!

• pu piyasada yer almak için çok zaman emek lazım profesyonel olmayanı izlemiyor millet korsan oyun kullanmayında
  • Olay çözüldü gg'de ayırıcı buldum. Buyrun linki, belki başkalarına da yardımı dokunur :)http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/prolink-kulaklik-ve-mikrofon-ayirici-165371625
  • 3-5 Liralıkları da var. Ancak onlar farklı sanırsam. Çünkü mikrofonlu girişler farklı. 4 boğum 3 çizgili olması lazım mikrofon için galiba. Sadece bu lnkteki öyleydi. Şimdiden herkese hayırlı olsun :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.